Kiedy wymieniać śmigło?

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Migu
Posty: 71
Rejestracja: środa 16 sty 2013, 14:59
Lokalizacja: Olsztyn

Kiedy wymieniać śmigło?

Post autor: Migu »

Witam,

Wiadomo, że śmigła się zużywają. Dręczy mnie jednak niewiedza kiedy nadchodzi moment wymiany śmigła. Więc jak to jest?

Przykład to nylonwe śmigła graupner eprop. Na jednym pojawiło sie odszczerbienie (zdjęcie: http://imageshack.us/photo/my-images/84 ... 60041.jpg/ ). Wydaje mi się że to już koniec tego śmigła czy czekać na jakieś bardziej zauważalne objawy zmęczenia materiału?

Wolałbym uniknąć złamania się śmigła w locie, hexa zaczęła swoje ważyć jak dokładam do niej aparacik.
Awatar użytkownika
xcichyx
Posty: 881
Rejestracja: niedziela 04 gru 2011, 11:35
Lokalizacja: Piła

Post autor: xcichyx »

W momencie pojawienia się takiego wyszczerbienia nigdy nie masz pewności czy nie pęknie dalej podczas dużych obrotów.
Pozdrawiam Daniel
Awatar użytkownika
kojak
Posty: 967
Rejestracja: wtorek 26 mar 2013, 11:25
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: kojak »

w tym miejscu to dość ryzykowne, ale co z końcówkami, mam małe uszczerbki od nieprecyzyjnych przyziemień, takie ząbki 1-2mm na końcówkach śmigieł, czy jest to niebezpieczne ?
Awatar użytkownika
xcichyx
Posty: 881
Rejestracja: niedziela 04 gru 2011, 11:35
Lokalizacja: Piła

Post autor: xcichyx »

Ja takich uszczerbionych na końcówkach używam do latania treningowego. "Niedzielne" zakładam pod FPV lub robienie fotek.
Pozdrawiam Daniel
Awatar użytkownika
Tytan
Posty: 165
Rejestracja: wtorek 12 cze 2012, 15:33
Lokalizacja: Bielsko

Post autor: Tytan »

Na koncach śmigla to raczej nie jest zagrozeniem lecz tak jak na tym zdjeciu kolega pokazal w pozniejszym czasie moze to spowodowac po prostu zlamanie sie smigla.

Pozdrawiam Tytan.
Awatar użytkownika
remix
Posty: 629
Rejestracja: środa 24 sie 2011, 20:30
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: remix »

Jasne tylko musicie brać też pod uwagę wyważenie i zaburzoną aerodynamikę wiem że takie u szczerbienie nie powinno mieć wielkiego wpływu ale skoro wywala się nie mała kasę na Hexe szkoda aby przez taką pierdołę się rozbić ew. wprowadzać sprzęt w nie potrzebne wibracje i skracać sobie przez to czas lotu bo elektronika zaczyna walczyć , nie wspominając o łożyskach na silnikach itd.
Na pierwszym planie : Mała Hania 25.11.2014 :-P
Bixler v2 eLeReS AP z MAXem :mrgreen: in progress...
Bimbal pod mobiusa do F550 (dopieszczanie)
ZMR 250 ->Pierwsze Koty za Płoty(OSTRO!)
Raptor FPV 1600 - rekord 5500m i tyle mi styka :mrgreen:
ODPOWIEDZ