Multiwii by MIS AIRPLANE

FC oparte na Arduino

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
pbrys
Posty: 1663
Rejestracja: czwartek 10 lis 2011, 18:52
Lokalizacja: Lubienia

Post autor: pbrys »

Baro jest dla tej plytki wyłączone. Co do gps z osd to nic w temacie nie wiem. Ja gpsa podlaczam jak na fotkach w wątku.
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

Kkacper pisze:oraz po ustawieniu #define GPS_FROM_OSD i podłączeniu OSD w GUI nie "widać" GPS-a.
A jakim cudem podłączasz jednocześnie OSD i GUI do płytki co ma tylko jeden UART ? Bo złącze USB i to do OSD to to samo i masz kolizję. O tym czy GPS pracuje prawidłowo dowiesz się tylko z zachowania żółtej LED'y na FC (choć nie wiem czy przy mariażu z OSD będzie działać prawidłowo), oraz z machnięcia lotkami po złapaniu FIX'a GPS.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
Kkacper
Posty: 839
Rejestracja: piątek 03 sie 2012, 18:27
Lokalizacja: Kiełpino k. Kartuz

Post autor: Kkacper »

OK. Dzięki za informację. Ja mam MIS-owe OSD i chciałem spróbować podłączyć wszystko razem. Komunikacja pomiędzy kontrolerem a OSD wydaje się być poprawna. Sztuczny horyzont działa, poprawnie wyświetlają się tryby lotu - nie działa tylko GPS. (nie jest widoczny w GUI)
Awatar użytkownika
Kkacper
Posty: 839
Rejestracja: piątek 03 sie 2012, 18:27
Lokalizacja: Kiełpino k. Kartuz

Post autor: Kkacper »

miś pisze:
Kkacper pisze:oraz po ustawieniu #define GPS_FROM_OSD i podłączeniu OSD w GUI nie "widać" GPS-a.
A jakim cudem podłączasz jednocześnie OSD i GUI do płytki co ma tylko jeden UART ? Bo złącze USB i to do OSD to to samo i masz kolizję. O tym czy GPS pracuje prawidłowo dowiesz się tylko z zachowania żółtej LED'y na FC (choć nie wiem czy przy mariażu z OSD będzie działać prawidłowo), oraz z machnięcia lotkami po złapaniu FIX'a GPS.
Odpowiedziałeś na moje pytanie w trakcie pisanie poprzedniego postu. OK będę sprawdzał "na żywca" - dzięki za informację.
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

I chyba na tym zakończę mój support dla płytek na m328p - są zbyt ograniczone sprzętowo. A szczególnie dla płytek Kukiego... czemu ? zapytajcie Kukiego. Ciśnie mi się na usta pewne powiedzenie, ale przemilczę...
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
pbrys
Posty: 1663
Rejestracja: czwartek 10 lis 2011, 18:52
Lokalizacja: Lubienia

Post autor: pbrys »

Amen
Awatar użytkownika
pbrys
Posty: 1663
Rejestracja: czwartek 10 lis 2011, 18:52
Lokalizacja: Lubienia

Post autor: pbrys »

miał być amen, ale jedno pytanko się mi nasuwa,
w którym miejscu jest w odzie machnięcie lotkami po złapaniu fix, bo macha jedną :-P
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

Główny plik softu:

Kod: Zaznacz cały

    #if GPS && defined(FIXEDWING)
      // First GPS_FIX signalisation by AILERONS and ELEVATOR
      if(first_fix < 210) {
        if(check_gps()) first_fix++; else first_fix=0;
      } else if(first_fix < 255) first_fix++;
      if(!f.ARMED && first_fix>210 && first_fix<230) {rcData[ROLL] = MINCHECK+1; rcData[PITCH] = MINCHECK+1;}
      if(!f.ARMED && first_fix>230 && first_fix<250) {rcData[ROLL] = MAXCHECK-1; rcData[PITCH] = MAXCHECK-1;}
      if(!f.ARMED && first_fix==251)  GPS_reset_home_position();
    #endif
 
Powinien machać obiema, bo rcData[ROLL] po przejściu przez mixer daje ruch obu lotek w przeciwnych kierunkach.
Dobra już wiem... Roll + Pitch po zmiksowaniu daje taki efekt dla skrzydełka, że macha tylko jedną lotką :-)
Wywal te fragmenty "rcData[PITCH] = MINCHECK+1;" aby sterował tylko ROLL'em i będzie OK.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
pbrys
Posty: 1663
Rejestracja: czwartek 10 lis 2011, 18:52
Lokalizacja: Lubienia

Post autor: pbrys »

dzieki, nie sprawdziłem tego ale:

dziś jestem po ostatecznych testach :mrgreen:

no i po wyłączeniu apki skrzydło zawróciło i wróciło, więc działa wszystko co powino

jeszcze raz wielkie dzieki miś za wszystkie wskazówki


PS. jakie tryby AP działają patrząc na wymienione MultiWiiConf poza przetestowanymi przeze mnie :?:
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

Passthru - sterowanie bezpośrednie
Acro - stabilizacja tylko na żyrach
Angle - stabilizacja z autopoziomowaniem
PosHold - krążenie
RTH - wiadomo
BARO - AltHold chyli utrzymanie wysokości (wysokość z GPS)
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
pbrys
Posty: 1663
Rejestracja: czwartek 10 lis 2011, 18:52
Lokalizacja: Lubienia

Post autor: pbrys »

ło matko :shock:
to muszę 2 kanały do sterowania zaprząc - i jak to wszystko zapamiętać, ja osd mi tego nie wyświetla :-/

ale nie ma tego złego co by... pamięć trzeba ćwiczyć :-P
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

Jak masz nadajnik eLeReS i eLDisp'a, to jak zamiast normalnego odbiornika podepniesz do MWC sam moduł RFM22, to będziesz miał całą telemetrię wraz z trybami lotu na eLDispie :-)
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
pbrys
Posty: 1663
Rejestracja: czwartek 10 lis 2011, 18:52
Lokalizacja: Lubienia

Post autor: pbrys »

wiem wiem, ale latam na RangeLinku, ale obejdzie się to druga platforma do poszalenia w koło nogi tak do 3 km, dam rade,
jest trochę miejsca w kodzie może spróbuje wysłać jakiś znaczek określający tryb AP, jak kiedyś profesor zrobił, średnio to działało ale coś by było widać ;-)
Awatar użytkownika
profesor
Posty: 1094
Rejestracja: poniedziałek 16 sie 2010, 09:37
Lokalizacja: Starachowice

Post autor: profesor »

Pbryś podeśle Ci mojego mixa jakiegoś starszego kopterowego softu Misia + Moda dla Remzibiego bazującego na modzie dla Multiwii którego dostałem dawno temu od Cholo - wiedz że na tym sofcie co testowałem był bug zanikających literek w kodzie Remzibiego - wytniesz sobie co ci potrzeba i to sobie poskładasz w najnowszym kodzie Misia dla skrzydełka

Chwile to pewnie poczeka aż się Stratos odbuduje do końca :-D
- tak wyglądają źle ustawione pidy na multiwii + dziczenie na pełnym gazie :

Obrazek

a widziałem jak te lotki merdaly góra dół jak ryba bokiem w wodzie - kwestia czasu aż strzeli węgiel...
Pozdrawiam Piotr.
YouTube
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

profesor pisze:Pbryś podeśle Ci mojego mixa jakiegoś starszego kopterowego softu Misia + Moda dla Remzibiego bazującego na modzie dla Multiwii którego dostałem dawno temu od Cholo
Tyle że to nie pójdzie na procku 328p, bo jest tylko jeden uart zajęty przez GPS. Trzeba by przebudować - GPS przez konwerter na I2C i OSD na UARCIE. Druga opcja to moje OSD i GPS wpięty do OSD.
Pzdr. -----MIŚ-----
ODPOWIEDZ