Przyklejanie tematów w działach, np. projekty

Miejsce gdzie możemy wpływać na kształt i sprawy bieżące forum

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Szymon
Posty: 992
Rejestracja: poniedziałek 06 wrz 2010, 09:18
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Przyklejanie tematów w działach, np. projekty

Post autor: Szymon »

Panowie, jak to jest że niektóre tematy są przyklejone, a inne nie? Np taki LED kontroler by Kwaras, nic mu nie umniejszając, ale - niestety niewiele znaczy np w stosunku do takiego "KFC32", który to przyklejony nie jest... Priorytety :!:
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Już się tłumacze choć nie muszę. Akurat dobry przykład bo dobrze argumentowalny :-)
Dział projekty z założenia dotyczy projektów WŁASNYCH przede wszystkim. Dlatego Karwas jest przyklejony a KFC nie.
Właśnie dlatego aby promować coś małego co może zaginąć w gąszczu zalewie chińszczyzny tudzież kopii.
KFC nie przyklejałem też z prostego powodu - tak się stał słynny że nie potrzebuje "ochronki" :-)
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Artu

Post autor: Artu »

To fakt, cały czas jest na "pudle" :mrgreen:
Awatar użytkownika
inzkulozik
Posty: 308
Rejestracja: sobota 03 lis 2012, 00:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Przyklejanie tematów w działach, np. projekty

Post autor: inzkulozik »

Szymon pisze:Panowie, jak to jest że niektóre tematy są przyklejone, a inne nie? Np taki LED kontroler by Kwaras, nic mu nie umniejszając, ale - niestety niewiele znaczy np w stosunku do takiego "KFC32", który to przyklejony nie jest... Priorytety :!:
KFC32 masz przyklejone na stronach sklepów... więc jeśli przykleić to raczej w dziale handlowym. Czy to jest jeszcze projekt forumowy albo gdzie jest granica, kiedy przestaje nim być?
Syma S032G :)
KDS 450SV / PhoenixRC
QC w budowie...
Szymon
Posty: 992
Rejestracja: poniedziałek 06 wrz 2010, 09:18
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Post autor: Szymon »

KFC32 można spokojnie nazwać autorskim projektem naszych użytkowników, zgodnie z opisem pod nazwą działu na stronie głównej. Jednak uważam że kryteria przyklejania tematów są słabe.
Awatar użytkownika
inzkulozik
Posty: 308
Rejestracja: sobota 03 lis 2012, 00:20
Lokalizacja: Kraków

Post autor: inzkulozik »

Sęk w tym co jest bardziej "autorskie", a to należy do subiektywnej oceny tego kto zajmuje się przypinaniem tematów.
Syma S032G :)
KDS 450SV / PhoenixRC
QC w budowie...
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Szymon i inzkulozik - dajcie nam argumenty to będziemy przyklejać ważne tematy. Natomiast na dzień dzisiejszy poproszę kontrargument wobec każdego z przyklejonych w dziale projekty? Macie coś ?
Jeszcze jedną rzecz wyjaśnię, co zostało ustalone w gronie administracyjnym - przyklejone w dziale projekty to autorskie od pomysłu do realizacji wykonania.
Biorąc KFC za przykład (a byłbym ostatnią osobą która chciałaby skrytykować choć w promilu pomysł i działalność Marbalona i jestem całym sobą za tym projektem!!!!) to nie podchodzi on pod wytyczne bo nie jest autorskim pomysłem Marbalona. Jest rozwinięciem MWC autorstwa francuza plus portowanie na ARM'a też innego twórcy + cała niesamowita praca Marcina... ale Marcin nie jest autorem MWC i dlatego nie podchodzi pod kryterium "projekt przyklejony w dziale". Ot co.

A w ogóle spytam - o co Wam chodzi, z czym macie problem? Bo mam wrażenie że brakuje Wam w tę zimową porę tematu do podyskutowania....

Edicao: zauważyłem że Wy po prostu troszkę inaczej rozumiecie pojęcie "autorskie projekty naszych użytkowników" który jest w podpisie w dziale.... należy to rozumieć jako "autorski od pomysłu do realizacji koncept pojedynczego (lub kilku) użytkownika/ów/. Na pewno nie podpadają pod to forumowe zbiorówki!
Teraz zauważcie w druga stronę - czy eLeReS jest w dziale? Nie! Bo pomysł/inspiracja jest turecka - mimo że cała reszta (99%) to ciężka praca Mifau'a i Miś'a...
Myślę że nie ma co dyskutować w temacie.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
inzkulozik
Posty: 308
Rejestracja: sobota 03 lis 2012, 00:20
Lokalizacja: Kraków

Post autor: inzkulozik »

Rurek, podzielam Twój pogląd, w całej rozciągłości. Próbowałem tylko naprostować delikatnie Szymona ;) Dobrze, że napisałeś jak to wygląda, bo gdyby zrobił to ktoś inny, to pewnikiem należałoby się spodziewać komentarzy typu "Czy w kazdym watku musi sie znalesc zazdrosc/obrazanie/wypominki itp ? "
Syma S032G :)
KDS 450SV / PhoenixRC
QC w budowie...
Szymon
Posty: 992
Rejestracja: poniedziałek 06 wrz 2010, 09:18
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Post autor: Szymon »

Mnie chodzi tylko i wyłącznie o przyklejanie.
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Szymon pisze:Jednak uważam że kryteria przyklejania tematów są słabe.
Szymon pisze:Mnie chodzi tylko i wyłącznie o przyklejanie.
Nie ma to jak napisać coś dla samego napisania bo póki co nie jestem w stanie wykumać o co Ciebie chodzi tak dokładnie. Prosiłem o argumenty, przykłady - dyskusję. Tymczasem nie mam się do czego odnieść.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Szymon
Posty: 992
Rejestracja: poniedziałek 06 wrz 2010, 09:18
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Post autor: Szymon »

Dlaczego temat marbalona nie jest przyklejony? Temat mifaua jest przyklejony.

Mnie nie chodzi o nic konkretnego, musiałem kilka razy szukać tematu nie pamiętając nawet działu w którym był i wydało mi się to upierdliwe. Znalazłem całą masę przyklejonych tematów, a do takiej kobyły na 250 stron musiałem użyć google. Teraz już wiem gdzie jest, poza tym dodałem sobie tą stronę jako startową, do ulubionych i już nie musi być przyklejony. Uważam jednak że to nie jest sprawiedliwe - i tyle.
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Szymon pisze:Dlaczego temat marbalona nie jest przyklejony?
Już napisałem dlaczego, nie zrozumiałeś tego co napisałem powyżej?
Szymon pisze: Temat mifaua jest przyklejony.
Bo jest ważnym tematem w dziedzinie nadajników i odbiorników RC i tam też jest przyklejony.
Szymon pisze:do takiej kobyły na 250 stron musiałem użyć google
To pisz od razu że lenistwo jest motorem Twoich działań w tym wątku :-)
Szymon pisze:Uważam jednak że to nie jest sprawiedliwe - i tyle.
To jeszcze raz przeczytaj powoli mój post http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?p=169580#169580
Powtórzę powoli i dużymi literkami, z przecinkami: Gdy ktokolwiek stworzy od zera, od pomysłu jakiś fajny patent w dziedzinie modelarstwa i/lub FPV , umieści w dziale projektowym to może liczyć na przyklejenie, w innym wypadku raczej niech szuka szczęścia w innych działach :-)
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
marceli
Posty: 1586
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 12:44
Lokalizacja: Skierniewice

Post autor: marceli »

O tym co jest przyklejone albo nie powinni decydowac uzytkownicy np za pomoca ankiety a nie za pomoca widzimisie rurka. Z calym szacunkiem ale projekt kfc32 jest akurat tym, czym sie mozna pochwalic, przynajmniej dziala od strzala :P
Awatar użytkownika
meteor
Posty: 2241
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 13:05
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: meteor »

marceli, to nie jest widzimisie Rurka. Założenia działu są proste i Rurek pisał o tym wyżej. Na forum ma być porządek i tego się trzymajmy.
pozdrawiam
Marcin
Awatar użytkownika
marceli
Posty: 1586
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 12:44
Lokalizacja: Skierniewice

Post autor: marceli »

Dobrze, w takim razie dlaczego projekt marbalona nie jest przyklejony w dziale multicoptery,
tak jak przyklejone jest kilka tematów na temat eleres w dziale rc?
KFC nie potrzebuje aż tak nachalnej reklamy, po prostu tak byłoby wygodniej dla użytkowników.

Oba projekty nie powstały od zera w głowach projektantów tylko bazują na czyimś pomyśle :)

Poza tym przyklejony jest temacik z zajebistym softem Miśia do crius aio oraz softem Kuki więc nie widzę powodu czemu kfc by tam nie przykleić.

Projekty podane były tylko np może być multicoptery :P
ODPOWIEDZ