[IN-BOX] Fat Shark RCV922 KIT z fpvsystems.

monitory, nagrywarki, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Rufio
Posty: 1157
Rejestracja: sobota 23 kwie 2011, 22:57
Lokalizacja: Wa-wa

Post autor: Rufio »

claw pisze:Rozproszenie jest tak duże, że nie jestem w stanie odczytać napisów OSD na krawędziach. Postaram się dziś wykonać jakieś zdjęcie.

Czy wy również macie taki problem?
Mam, używam.
Faktycznie wydawało mi się, że 80' i duży FOV przy FPV będzie rewelacją.
Fakty są takie:
Obraz jest ogromny i fantastycznie wygodne w stosunku do innych gogli (vuzix, headplay, foxtech) ale niestety ta wielkość obrazu trochę przeszkadza w śledzeniu parametrów OSD - trzeba przekierowywać wzrok, kątem oka wskazania są po prostu nieczytelne.
Dodatkowo obraz jest faktycznie zniekształcony na brzegach i ostry wyraźny jedynie w środku.
Myślę, że nowe dziecko FS - Dominatory - zostały właśnie z tych powodów poprawione.

Natomiast do oglądania np. filmów te gogle są po prostu ŚWIETNE, ale do FPV TAKIE SOBIE.
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

Filmy to ja zdecydowanie wole na tv ogladac :) Parowanie rozwiązuje się specyfikiem z optyka za pare złotych. Sygnał to reguluje się w kamerze - spróbuj innego źródła na początek.

OSD rzeczywiscie niewygodne, choć zbyt wiele razy to go nie używałem.
pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
kaczmarsky
Posty: 505
Rejestracja: poniedziałek 08 lis 2010, 10:28
Lokalizacja: Tomaszów Maz.

Post autor: kaczmarsky »

Nie chcąc zakładać nowego tematu zapytam tutaj.
Czy ten nadajnik od Fat Sharków o mocy 10mW można jakoś zmodyfikować (wykonać lepszą antenę) tak aby zwiększyć jego zasięg?
Zasięg mojego zestawu wynosi raptem kilkanaście metrów i tak się zastanawiam czy kawałek kabla jako antena w nadajniku to dobre rozwiązanie.
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

Jasne, że można. Ja tam dolutowałem inverted vee i na testach wyszło wyśmienicie - zasięg bez zacięcia 3 piętra w dół - oczywiście z przeszkodami, ścianami i stopami.
pozdrawiam
Michał
ODPOWIEDZ