jaki program do slow motion

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Krystek
Posty: 309
Rejestracja: wtorek 09 lut 2010, 17:24
Lokalizacja: Racibórz

jaki program do slow motion

Post autor: Krystek »

Czy ktoś może mi doradzić jakim programem najlepiej zrobić slow motion?Taki żeby był w miarę nie skomplikowanym w obsłudze a robił to z dobrym efektem.Próbowałem w sony vegas 11 ale z efektem nie za bardzo dobrym.Ściągłem twixtora ale nie wiem jak go obsłużyć.
Ostatnio zmieniony czwartek 17 sty 2013, 16:03 przez Krystek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
waldorf
Posty: 783
Rejestracja: czwartek 07 paź 2010, 13:00
Lokalizacja: Zbąszyń/Poznań
Kontakt:

Post autor: waldorf »

Twixtor
Pozdrawiam Waldek
http://heli.waldorf.pl
Awatar użytkownika
ECO400
Posty: 5743
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 13:53
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: ECO400 »

krystek, jeśli CI chodzi o twixtora to jest to dodatek a nie program. Jeśli masz np. Adobe After Effects to możesz sobie zainstalować do tego programu twixtora i wtedy działać ze slow motion.
Awatar użytkownika
waldorf
Posty: 783
Rejestracja: czwartek 07 paź 2010, 13:00
Lokalizacja: Zbąszyń/Poznań
Kontakt:

Post autor: waldorf »

do Vegasa PRO też jest ;-)
Pozdrawiam Waldek
http://heli.waldorf.pl
Awatar użytkownika
ECO400
Posty: 5743
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 13:53
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: ECO400 »

a możliwe, nie wiedziałem nawet :-)
Krystek
Posty: 309
Rejestracja: wtorek 09 lut 2010, 17:24
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: Krystek »

Dzieki za informacje.Właśnie próbowałem twixtora na Vegas Pro ale coś mi to płynnie nie chodzi.
Awatar użytkownika
Bambi_461
Posty: 711
Rejestracja: poniedziałek 12 mar 2012, 23:24
Lokalizacja: Sława

Post autor: Bambi_461 »

Możesz jeszcze zobaczyć : CyberLink PowerDirector :-D

a tutaj masz moje pierwsze wypociny w piwnicy
Pozdrawiam, Jacek
Awatar użytkownika
eF-Pe-Fał
Posty: 91
Rejestracja: niedziela 02 gru 2012, 23:52
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: eF-Pe-Fał »

twixotr to plugin do przykładowo wspomnianych Vegasa i AE, ale również do Premiere Pro i Final Cut Pro.
Twixtor może ładnie i płynnie w połączeniu z dobrym frame blendingiem (np ten z AE) spowolnić film, ale tylko i wyłącznie przy dużym kontraście i jak najlepszej ostrości szczegółów. Jeśli się kolorki ze sobą zlewają to robi się blur (rozmycie) i widoczne pływające zniekształcenia obiektów i to jest problem :-/

jesli się ma AE to wbudowany slow mo i time displacement działają b. dobrze ;)
Nie żyjemy by latać...
Latamy by żyć!
Krystek
Posty: 309
Rejestracja: wtorek 09 lut 2010, 17:24
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: Krystek »

Dzieki za odpowiedz.Mam pytanie jeszcze czy do płynnego slow motion wystarczy nagranie w 30kl/sek?
Awatar użytkownika
ECO400
Posty: 5743
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 13:53
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: ECO400 »

raczej nie.
50fps to taki minimum do slow motion. No chyba że interesuję cię takie efekt jak tutaj: http://vimeo.com/23582498
Krystek
Posty: 309
Rejestracja: wtorek 09 lut 2010, 17:24
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: Krystek »

Właśnie taki sam efekt uzyskałem na canonie 5mk2 .No niestety będę musiał do tych celów mojego soniaka CX730 użyć.Nagrywa 60kl/sek.Niby ma on slow motion efekt jest dosyć dobry, ale nie wiem co może być jak włączę funkcje slow motion to obraz mi mocno ciemnieje.Może coś w ustawieniach?
Awatar użytkownika
ECO400
Posty: 5743
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 13:53
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: ECO400 »

Ciemnieje Ci dlatego, że automatycznie dobiera krótszy czas naświetlania w celu zniwelowania rozmazania obrazu. Ustaw przesłonę na max otwartą, powinno być lepiej.
Awatar użytkownika
eF-Pe-Fał
Posty: 91
Rejestracja: niedziela 02 gru 2012, 23:52
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: eF-Pe-Fał »

ECO400 pisze:raczej nie.
50fps to taki minimum do slow motion. No chyba że interesuję cię takie efekt jak tutaj: http://vimeo.com/23582498
nie jest to prawda Eco
jeśli nei korzystasz z frame blendingu, to będzie klatkowało - jeśli masz np AE które ma b dobre frame blending to robi dobre slowmotion ;)

jeśli chcesz to moge Ci podesłać na PW Eco slowmo 50% z 25p (z nexa 5tki zwykłej materiał)
Nie żyjemy by latać...
Latamy by żyć!
Awatar użytkownika
ECO400
Posty: 5743
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 13:53
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: ECO400 »

wiem jak działa twixtor bo go używałem. Nawet twórca twixtora informuje o tym, że najlepszy efekt wychodzi przy 50/60 fps progresywne (lub więcej, wiadomo). Przy 24/25p jakość jest znacznie niższa, a doprowadzenie jej do perfekcji zajmuje dużo czasu. Nie bez znaczenia jest też rodzaj ujęcia, pierwszy plan oraz tło, które im bardziej jednolite kolorystycznie tym lepszy efekt slow.
Awatar użytkownika
eF-Pe-Fał
Posty: 91
Rejestracja: niedziela 02 gru 2012, 23:52
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: eF-Pe-Fał »

pierwszy plan czyli w skrócie obiekt który spowalniamy powinien z kolei w przeciwieństwie do tła być naknajbardziej zróżnicowany kolorystycznie no i najostrzejszy żeby nie było pływającej wody zamiast obrazu ;)
Nie żyjemy by latać...
Latamy by żyć!
ODPOWIEDZ