e-papieros

Tu można uprawiać dyskutanctwo ;-)

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Wjacek przepłaciłeś pewnie w takim przydrożnym sklepie, co? No i jak już zajeździsz tego CE5 to bierz to co opisałem w wątku a Miś potwierdził.

Ja z ciekawości spojrzałem na dealextreme - żadnych rewelacji ceny mają podobne do naszych z e-sklepów...
Jedynie co mi się rzuciło w oczy sensownego to http://dx.com/p/ds1201-1300mah-stainles ... tes-177014
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
wjacek
Posty: 418
Rejestracja: niedziela 26 gru 2010, 14:36
Lokalizacja: okolice Poznania

Post autor: wjacek »

A tak przy okazji to z Wami można o wszystkim ... jeszcze tylko tematu o krawatach i ciąży brakuje ;o)
Pozdrawiam,
Jacek
Awatar użytkownika
Grzechu
Posty: 1558
Rejestracja: niedziela 24 lip 2011, 20:15
Lokalizacja: Białystok/Grajewo

Post autor: Grzechu »

Rurek, myślisz, że to jest naprawdę 1300mAh? :P

ja polecam taką
http://joye-sklep.pl/baterie-bateria-jo ... O3x92-wSmg

Wydanie tych 85zł to i tak żadna kwota jak ktoś palił paczkę dziennie.
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Grzechu pisze:Rurek, myślisz, że to jest naprawdę 1300mAh? :P
Jestem w stanie te 9$ zaryzykować :-)
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
zybyzy
Posty: 1346
Rejestracja: sobota 18 sie 2012, 10:06
Lokalizacja: Breslau

Post autor: zybyzy »

Chociaż nie palę to ostatnio trochę w temacie bo żonie prezent robiłem i kupiłem to:
http://www.e-dym.pl/Akcesoria/Baterie/8 ... 00mAh.html
Na chwilę obecną sprawuje się świetnie, trzyma parę dni, jest regulacja mocy.
Ogólnie bateria polecana na forach.
A wyszedłem z założenia że skoro tu się coś poleca na początek (nasze forum) i wiadomo że nikt nie chce dla nikogo źle, to posłucham mądrzejszych co znają się na tym czym ja nie :)
bo latać to cza umić ;) - więc ciągle się uczę.
SkyWalker X-6 FPV - 2Fat2Fly, SkyWalker 1900 FPV Z&P, Mini SkyWalker eleres AP, Mini Talon FPV Z&P
BadCat FPV - KFC32FTB
wjacek
Posty: 418
Rejestracja: niedziela 26 gru 2010, 14:36
Lokalizacja: okolice Poznania

Post autor: wjacek »

Rurek, pewnie przepłaciłem ale wiesz tak bardzo chciałem kupić że aż musiałem a ten dzisiejszy wyjazd nie dawał mi wyboru.
Nie myśl że olałem porady starszych stażem kolegów ;o) już obczaiłem że podany przez Ciebie sklep ma oddział w Poznaniu: http://epapierosylodz.pl/_cms/view/-1/kontakt.html i jutro się tam wybieram. Chcę kupić jeszcze ten clearomizer z grzałką na dole bo wyczytałem że ma zimny dym i lepiej oddaje smaki owocowe, chociaż to że w CE5 dym jest ciepły bardzo mi pasuje.

Byłem dziś w firmie typowo produkcyjnej ( typowa fabryka - ludzie na zmiany, dzwonki, przerwy itd.) mają tam na każdej hali taki kącik z zabudowaną palarnią dla analogów a obok ławeczki i automaty z napojami i batonikami. Raz trafiłem na przerwę i policzyłem: w palarni analogowej było 7 osób na ławeczkach nie palących było 12 osób a e-palących 6. Wcześniej nie zwracałem na to uwagi ale wygląda na to że e-palenie zaczyna być w modzie.
Pozdrawiam,
Jacek
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

wjacek pisze: nie wiedziałem że na tak porządnym forum jest tylu nałogowców ;o)
Ty chyba z nami jeszcze nie imprezowałeś, co? :mrgreen:


Ja też z grubej rury, dziadowskie miałem dawien dawno temu. Volish'e męczę ale już się 2x złamałem i wróciłem do standardu. Czasem w pracy po prostu TRZEBA wyjść :)
pozdrawiam
Michał
Malker
Posty: 480
Rejestracja: środa 01 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Post autor: Malker »

wjacek pisze:Dziękuję wszystkim za konstruktywne odpowiedzi i porady, nie wiedziałem że na tak porządnym forum jest tylu nałogowców ;o)
Wystartowaliśmy dziś z samego rana ze wspólnikiem na Śląsk, po drodze z niecierpliwością zerkałem na zegarek i rozglądałem się gdzie by tu kupić... i wreszcie w Ostrowie Wlkp. już chciałem sięgać po CB i pytać a tu przy samej 11 widzę sklepik z napisem e-papieros. Daję po hamulcach a kolega - a ty k... co ?, ja mu na to - fajkę kupić i wysiadam z auta, usłyszałem jeszcze coś w stylu "to żeś k... wytrzymał" Kupiłem bateryjkę eGo + clearomizer CE5 + ładowarkę USB oraz na początek Menthol 1,1 i Peper mint 0,6. Na razie rewelacja, kolega nie palacz nawet spróbował, stwierdził że w aucie gdy e-palę pachnie fajnie miętą. Problem tylko z wyczuciem ile e-palić, jadąc autem i rozmawiając łapałem się na tym że trzymam bliżej nie określony czas fajkę w ręce i bucham i bucham ... a on się nie kończy, ale to jak zwykle z nowa zabawką ;o)
Jestem już w domu i kusi mnie jeszcze tylko aby spróbować numeru Rurka w sypialni ale żona jakoś tak sceptycznie nastawiona do moich nowości ;o)

EDIT:
Diem, jak już pisałem w pierwszym poście też próbowałem e-papierosa ze 2 lata temu ale wtedy były te z watkami, małymi bateriami i wymagające babrania się i cudowania. Wytrzymałem ze 2 dni, te z clearomizerami + bateria eGO to zupełnie inna bajka. Do mnie na razie przemawiają.

Mógłbyś podać ulicę gdzie to kupiłeś :) ?
I jaki przybliżony koszt za komplet?
Może w końcu mój Ojciec by się dał namówić na e-papierosa...... :roll:
Pamiętaj aby hobby łączyło Cię z innymi ludźmi a nie dzieliło !
wjacek
Posty: 418
Rejestracja: niedziela 26 gru 2010, 14:36
Lokalizacja: okolice Poznania

Post autor: wjacek »

Malker, niestety mimo że mieszkałem w Ostrowie przez 5 lat - ok. 20lat temu ucząc się z ZAP-ie to nie jestem Ci w stanie precyzyjnie określić sklepu.
Jak pisałem jadąc 11 z Poznania na Śląsk zobaczyłem sklepik z trasy, na 95% kupiłem tu: http://www.zumi.pl/2828736,Tradis._E-pa ... firma.html
Za komplet wymieniony kilka postów wyżej zapłaciłem 154PLN.

P.S.
Kojarzysz choinkę na budynku byłego ZAPu koło wiaduktu ? - około 20 lat temu robiliśmy na warsztatach szkolnych sterownik do niej, inni łączyli oprawki, jeszcze inni stelaż i wielka akcja wieszania. Świeciła ona w tym roku ?
Jak tylko tam przejeżdżam to łza się w oku kręci...
Pozdrawiam,
Jacek
wjacek
Posty: 418
Rejestracja: niedziela 26 gru 2010, 14:36
Lokalizacja: okolice Poznania

Post autor: wjacek »

Grzechu, bateria chyba zwykła 650mAh, dioda pali na niebiesko, jak 5 razy klikniesz to się blokuje/odblokowuje.
Pozdrawiam,
Jacek
Awatar użytkownika
rycerz100
Posty: 992
Rejestracja: piątek 23 gru 2011, 13:08
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: rycerz100 »

Fajnie się temat rozkręcił to i ja swoje 3 grosze dorzucę :-P
E-smoka ciągnę już 2 lata i przeszedłem chyba wszystkie elementy grzejne jakie były od tej pory na rynku.
Bardzo długo używałem tanków z powodu darmowej wymiany w moim ulubionym i zaznajomionym sklepiku.
Teraz zamówiłem polecany przez Rurka wynalazek i mam nadzieję że nie będzie to ciekło i zalewało baterii jak te świństwa.
http://joye-sklep.pl/kartomizery-clearo ... O4RXOQmZLo
http://www.e-dym.pl/Kartomizery/512-Cle ... ni_CC.html
mój pierwszy e-fajek wyglądał prawie jak ten
Obrazek
Mirek
Malker
Posty: 480
Rejestracja: środa 01 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Post autor: Malker »

Dzięki za odpowiedz... Musze ojca namówić.
Jak wrażenia z użytkowania tego zestawu? Działa w każdej pozycji czy trzeba jakoś specjalnie trzymać (coś takiego przewinęło się w tym wątku).

Tak, choinkę kojarze ale w tym roku chyba jej nie było... Ale ten świat mały ;)
Też chodzę do ZAPu - Mechatronika.
Pamiętaj aby hobby łączyło Cię z innymi ludźmi a nie dzieliło !
Awatar użytkownika
Grzechu
Posty: 1558
Rejestracja: niedziela 24 lip 2011, 20:15
Lokalizacja: Białystok/Grajewo

Post autor: Grzechu »

rycerz, ja od roku jadę na Vivi mini, kilka ich już miałem i nie zalewa (zalewało jak grzałki w necie kupiłem, jak w stacjonarnym to działa super :P )

Malker, ogólnie jak grzałka na długie wąsy (sznureczki) to działa w każdej pozycji (raz na jakiś czas przchylić). Jak są krótkie, trzeba cześciej przechylać.
Malker
Posty: 480
Rejestracja: środa 01 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Post autor: Malker »

Panowie, mógł by ktoś zerknąć okiem czy to jest dobre?
http://allegro.pl/e-papieros-ego-t-ce5- ... 45020.html
Pamiętaj aby hobby łączyło Cię z innymi ludźmi a nie dzieliło !
Artu

Post autor: Artu »

Malker, a czemu nie Chcesz skorzystać z propozycji Rurka, czyli sprawdzonego zestawu w którym Masz wszystko co potrzebne, a nawet więcej :roll:
ODPOWIEDZ