Akwarium - ktoś ma? :)

Tu można uprawiać dyskutanctwo ;-)

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Grzechu
Posty: 1558
Rejestracja: niedziela 24 lip 2011, 20:15
Lokalizacja: Białystok/Grajewo

Akwarium - ktoś ma? :)

Post autor: Grzechu »

Hej,

Z racji, że to hydepark, a nie chcę się rejestrować na innych forach aby 1 temat założyć, to może ktoś ma akwarium i wie coś o tym? :D

Zakupiłem akwarium 54l 60x30x30. Moje pytanie o podłoże, granulacja 2-5mm będzie ok? Podoba mi się biały i czarny żwir/piasek bazaltowy/kwarcowy. I odwrotny kolor kamieni dla kontrastu (typu łupek, grys, zwykły otoczak). Czytałem, że na białym sraki widać :-P
Awatar użytkownika
rycerz100
Posty: 992
Rejestracja: piątek 23 gru 2011, 13:08
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: rycerz100 »

A Jakie ptactwo planujesz do bańki zapuścić ?
Sporo zależy jakie rybki co by sobie krzywdy o podłoże nie robiły.
Mirek
Awatar użytkownika
Grzechu
Posty: 1558
Rejestracja: niedziela 24 lip 2011, 20:15
Lokalizacja: Białystok/Grajewo

Post autor: Grzechu »

Dennych raczej mieć nie będę. Obstawiam na gupiki i małe stadko neonów :P Ew. mały glonojad (on też się pokaleczyć może?)
Lee
Posty: 1828
Rejestracja: niedziela 23 paź 2011, 22:02
Lokalizacja: UK

Post autor: Lee »

Lata temu też miałem akwarium, glonojad też był i od takiego podłoża nic mu nie było.
A jak kupisz jakieś krzaczki podwodne to uważaj na jaja ślimaków bo ci się rozplęgnie dziadostwo :-P
Awatar użytkownika
Karol
Posty: 741
Rejestracja: poniedziałek 27 lut 2012, 10:03
Lokalizacja: Warszawa - SK

Post autor: Karol »

weź pielęgnice papuzie 2, najfajniesze ryby EVER! trochę smutną historię mają, ale są bardzo mądre, rozumieją, jedzą z ręki, można z nimi pogadać jak z kolegą :mrgreen: Ma zniekształconą żuchwę więc nie zje nawet neonków :cry: + nie umie się rozmnażać za bardzo

Obrazek

THE SKY IS NOT THE LIMIT ANYMORE...
cholo
Posty: 3371
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 21:38
Lokalizacja: Kraków

Post autor: cholo »

wszystko zalezy jaki typ akwa chcesz miec amazonka, tanganika itp.
istotne jaka masz w kranie wode, czy chcesz zmieniac jej odczyn itp.
czesc podkladow, ktore wymieniles ma odczyn alkaliczny i bedzie mialo wplyw na ph.
poczytaj wczesniej jakie rybki chcesz miec, do jakich biotopow naleza (powinny do tego samego ;)) i dobierz do tego rosliny, oswietlenie i podloze.
jezeli swiatla masz malo (ponizej 0.3W/l) sprobuj akwa typu low-tech np. metoda Diany Wastland.
Awatar użytkownika
TorFPV
Posty: 3632
Rejestracja: wtorek 26 lip 2011, 20:03
Lokalizacja: Strefa G

Post autor: TorFPV »

Mam akwarium 110l :) Bardzo ładnie prezentuje się podłoże czerwono białe :) Rybki w nim pływają neonki,skalary,głupiki,rekin biały i glonojad :D Nie jedzą się nawzajem i to jest ważne :) W ogóle tata mi dużo roślin i kamieni z rzek znosi :D Od razu mówię że zjedzą Ci wszystkie żywe rośliny :-)

Ostatnio zmieniony poniedziałek 07 sty 2013, 19:34 przez TorFPV, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam Damian :-)

YouTube
emzet
Posty: 862
Rejestracja: niedziela 21 mar 2010, 17:06
Lokalizacja: Nowogard

Post autor: emzet »

Grzechu pisze:A jak kupisz jakieś krzaczki podwodne to uważaj na jaja ślimaków bo ci się rozplęgnie dziadostwo
Jak się ma do tego jeszcze chomika to polecam.... ;) Chomik aż trzęsie uszami za tymi ślimaczkami ;)
Awatar użytkownika
databank
Posty: 511
Rejestracja: niedziela 05 lut 2012, 20:14
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: databank »

ja mam akwa od szkoły podstawowej przechodziłem przez większość typów zbiorników za wyjątkiem morskiego. ;-) co do podłoża to bazaltu i grysu to omijaj to szerokim łukiem mam to aktualnie ale nie mam żadnych dennych ryb bo te kamienie są poprostu za ostre. jak szkoda Ci kasiorki na normalne podłoże typu http://allegro.pl/jbl-manado-25l-podloz ... 92743.html lub http://allegro.pl/aquatic-nature-podloz ... 14547.html i tego typu to kup żwirek który nie jest ostry na ozdobe możesz dać piasek.. chociaż ja osobiście nie mam cierpliwości to czyścić :mrgreen: jak masz jakies pytania to dawaj 8-)

Obrazek
Ostatnio zmieniony poniedziałek 07 sty 2013, 19:38 przez databank, łącznie zmieniany 1 raz.
shafter
Posty: 672
Rejestracja: czwartek 27 wrz 2012, 08:01
Lokalizacja: Bielsko-Biala

Post autor: shafter »

Ja tylko dodam, jeżeli ktoś zaczyna te przygode od 0 to warto wziąść większy zbiornik.

Nie ma co się bać większych szkieł, takie akwa 150-200l jest wbrew pozorom dużo łatwiejsze w utrzymaniu niż piździki 40-50l bo zachodzą już procesy samooczyszczania.

Do tego: nie oszczędzać na filtracji tylko ładować największy i najlepszy filtr kubłowy na jaki nas stać (od wielu lat mam jakaś tetre, przeżyła już dwa zbiorniki :D), jak reką odjał wiekoszość typowych "problemów".
Awatar użytkownika
marceli
Posty: 1586
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 12:44
Lokalizacja: Skierniewice

Post autor: marceli »

No Prosze, jacy my podobni do siebie, tez mam akwarium namowila mnie zona,
Na poczatek lepiej wieksze plus filtr kubelkowy bo mniej zachodu, jedna wada to koszt takiego startera.
Awatar użytkownika
rycerz100
Posty: 992
Rejestracja: piątek 23 gru 2011, 13:08
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: rycerz100 »

Super wygląda podzielone dno na dwie lub więcej stref z różnym podłożem ale to w dużym zbiorniku dopiero jest z tego efekt.
Do małego baniaczka nasyp ładnego ciut grubszego piasku.
Jak będziesz potrzebował filtr albo jakieś graty napisz.
Miałem jeszcze rok temu dwa baniaki jedno typowe roślinne z Neonkami i krewetkami 800L
a drugie Malawi 1200L po kasacji zostało mi sporo sprzętu ;-)
Mirek
Awatar użytkownika
g.p
Posty: 759
Rejestracja: poniedziałek 05 gru 2011, 23:29
Lokalizacja: BIAŁYSTOK

Post autor: g.p »

databank no szok ile to litrów ma ja mam 112 takie malutkie przy Twoim :mrgreen: poproszę o więcej fotek :-)
Awatar użytkownika
Jedrula
Posty: 2058
Rejestracja: poniedziałek 22 mar 2010, 20:22
Lokalizacja: Świdnica

Post autor: Jedrula »

Miałem i jedno 60l
Powiem tak z doświadczenia filtr od razu kubełkowy polecał Fluval, akwarium min. 60l ale to i tak mało.
W ogóle to muszę swoje zrobić od nowa bo mi 4 ryby zostały i by się przydało coś zmienic. :mrgreen:
Lecę na nielegalu!
shafter
Posty: 672
Rejestracja: czwartek 27 wrz 2012, 08:01
Lokalizacja: Bielsko-Biala

Post autor: shafter »

Fluvala nie warto, są nietrwałe.
ODPOWIEDZ