Orange OpenLRS - mały teścik

Elektronika w modelu i na ziemi

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Szymon
Posty: 992
Rejestracja: poniedziałek 06 wrz 2010, 09:18
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Post autor: Szymon »

No nie wiem czy 960 x 540 to niska rozdzielczość.
Awatar użytkownika
marceli
Posty: 1586
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 12:44
Lokalizacja: Skierniewice

Post autor: marceli »

Adasko obraz kwestia gustu. Mozna i w abonamencie, ale chyba nie zakladasz ze ktos Ci cokolwiek daje za darmo? Tzn ja place duzo nizszy abonament nie splacajac w nim fona :)

Powiem inaczej, w Polsce za rownowartosc 159$ nie kupie smartfona z dwurdzeniowym prockiem, 1G ram, gpu 531 i karta pamieci 16Gb z porownywalna jakoscia obrazu :)
Awatar użytkownika
Adasko
Posty: 2245
Rejestracja: wtorek 28 gru 2010, 15:14
Lokalizacja: Londyn

Post autor: Adasko »

alez Marceli oczywiscie ze nie dostaniesz za darmo
dlatego napisalem ze te 150 dolarow lepiej rozlozyc na 12 miesiecy i dolozyc do drozszego abonamentu z S 3
Ja place 34F za S3 z nielimitowanym internetem 5000minut do wszystkich sieci
300minut rozmow video , nielimitowane sms i jekies tam jeszcze dodatki
jak liczylem to sam taki abonament co mam ,musialbym zaplacic okolo 24F
ze slabszym smartfonem , choc nadal lepszym od chinczyka
Czyli telefon kosztuje mnie okolo10f miesiecznie .
Dlatego szkoda kasy na produkty z chin co nasladuja smartfony, ladne to one sa
i na tym zalety sie koncza
Bo pomijam zalete Dual sim
mzyla
Posty: 961
Rejestracja: wtorek 09 lis 2010, 10:42
Lokalizacja: Manchester

Post autor: mzyla »

Adasko pisze:alez Marceli oczywiscie ze nie dostaniesz za darmo
dlatego napisalem ze te 150 dolarow lepiej rozlozyc na 12 miesiecy i dolozyc do drozszego abonamentu z S 3
Ja place 34F za S3 z nielimitowanym internetem 5000minut do wszystkich sieci
300minut rozmow video , nielimitowane sms i jekies tam jeszcze dodatki
jak liczylem to sam taki abonament co mam ,musialbym zaplacic okolo 24F
ze slabszym smartfonem , choc nadal lepszym od chinczyka
Czyli telefon kosztuje mnie okolo10f miesiecznie .
Dlatego szkoda kasy na produkty z chin co nasladuja smartfony, ladne to one sa
i na tym zalety sie koncza
Bo pomijam zalete Dual sim
Kolega zapomniał, że un żyje w europie a Marceli w azji.

MZ
Awatar użytkownika
marceli
Posty: 1586
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 12:44
Lokalizacja: Skierniewice

Post autor: marceli »

Tak, wiem oryginalny S3 ma lepsze kondensatory i filtrowanie zasilania :D

Tak serio, to oczywiscie nie ma porównania pomiędzy Samsung Galaxy S3 a jego podróbkami - sam sprawdzalem, natomiast ZTE nie jest podróbką a marką samą w sobie to raz, a dwa że możliwości chipu MTK6577 są wcale nie takie głupie, jak na segment cenowy w którym się plasują.

W Polsce realia wyglądają tak, że płacąc 35pln abonamentu bez fona moge mieć to samo z S3 za ponad 100pln miesięcznie umowa na dwa lata, co daje mi ok 1750 pln spłaty rat ukrytych w abonamencie. Czyli 580$.
Awatar użytkownika
Adasko
Posty: 2245
Rejestracja: wtorek 28 gru 2010, 15:14
Lokalizacja: Londyn

Post autor: Adasko »

dobra inaczej kupisz toyote czy Tatu pomijajac nawet wysokosc ceny ,
nie namawiam ale te 580 dolarow na dwa lata to bedzie jakis niecaly dolar dziennie- te 150-170 dloarow za chinczyka odejmij od ceny S3, to sie zrobi raptem pol dolara , a ze dwulatka jeszcze sprzedasz to sie zrobi cwierc centowka dziennie za mozliwosc uzytkowania czegos fajnego , a nie chlamu tylko dlatego ze tani, a gdzie radosc posiadania i uzytkowania?
nie dajmy sie na sile oglupiac tanimi rzeczami
telefon to urzadzenie z ktorego korzystamy od rana do wieczora , ktore zastepuje nam tomtoma, tableta poza domem,konsole do gier czy tez readera
wiec nich nas te urzadzenie cieszy jakoscia

wiem ze jest przyslowie
jak sie nie ma co sie lubi to sie lubi co sie ma
ale bez przesady


i w sumie to ostatnie posty do kasacji bo to temat o orange i moderatorzy powinni po nas pozamiatac , wiecej nie bede zasmiecal tego watku
Awatar użytkownika
meteor
Posty: 2241
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 13:05
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: meteor »

Adasko, nie zapomnij że marceli żyje w Polsce, to nie jest Anglia... Tu średnia pensja to 1500zł, a płacić 10% tego tylko po to żeby mieć fajny telefon to jakaś paranoja.
pozdrawiam
Marcin
Awatar użytkownika
Adasko
Posty: 2245
Rejestracja: wtorek 28 gru 2010, 15:14
Lokalizacja: Londyn

Post autor: Adasko »

meteor spojrz na tematy zamowien !!!
o jakiej srednij mowisz bo z samych zamowien wynika troche wyzsza srednia :-)
nie przesadzajmy ze ktos zyje z rodzina za 1500zl i stac go na modelarstwo , bo niestety tak sie nie da :-(
urok kraju Polskiego
Awatar użytkownika
marceli
Posty: 1586
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 12:44
Lokalizacja: Skierniewice

Post autor: marceli »

Natomiast wracając do tematu, chciałem tylko powiedzieć że nie taki straszny chińczyk jakim go piszą. Z chińskich tel jestem zadowolony tak samo jak z orange LRS robi to samo co droższy odpowiednik :D
Awatar użytkownika
meteor
Posty: 2241
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 13:05
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: meteor »

Adasko pisze:meteor spojrz na tematy zamowien !!!
o jakiej srednij mowisz bo z samych zamowien wynika troche wyzsza srednia :-)
nie przesadzajmy ze ktos zyje z rodzina za 1500zl i stac go na modelarstwo , bo niestety tak sie nie da :-(
urok kraju Polskiego
Niestety, dużo ludzi tak musi. Znam kilku takich. Nie mają markowych ubrań, jeżdżą starymi samochodami, nie palą, nie mają wypasionych telefonów, bo odkładają kase żeby sobie kupić coś do hobby. To tylko Polska...
pozdrawiam
Marcin
Awatar użytkownika
marceli
Posty: 1586
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 12:44
Lokalizacja: Skierniewice

Post autor: marceli »

No niestety nie każdego stać na wszystko. Dlatego dla osób poszukujących oszczędności mamy dobra wiadomość, testy potwierdzaja kompatybilność odbiorników orange z innymi płytkami openLRS czy też eleres, zarówno po wgraniu oprogramowania openLRS jak i tego pochodzącego od cyberdrones.

Swój odbiornik orange niestety spaliłem ponieważ podłączyłem złe napięcie poprzez dynks do programowania, natomiast jest to efekt mojego kombinowania. Zwykły uzytkownik zasilający te płytki tak jak eleresa z BEC'a nie ma prawa niczego spalić.

Reasumując, moim zdaniem można traktować moduły orange jako pełnoprawne zamienniki płytek openLRS.
Awatar użytkownika
waszka
Posty: 1141
Rejestracja: sobota 12 maja 2012, 23:28
Lokalizacja: z krainy wiatrow

Post autor: waszka »

marceli pisze:
Swój odbiornik orange niestety spaliłem ...
...ale...

marceli pisze:.... Zwykły uzytkownik zasilający te płytki tak jak eleresa z BEC'a nie ma prawa niczego spalić.
...jestes... .... niezwykly :mrgreen:

.
Awatar użytkownika
inzkulozik
Posty: 308
Rejestracja: sobota 03 lis 2012, 00:20
Lokalizacja: Kraków

Post autor: inzkulozik »

marceli pisze:Nowy rok to czas na male podsumowanie. Za pomoca interface z rctimera programowanie tych plytek poszlo z platka. Soft eleresa lyknely bez problemu i chwile w odbiorniku dzialal.... Chwile, poniewaz albo mifau jednak zabezpieczyl ten soft jakos albo zjaralem modul nadawczo odbiorczy. Otoz podlaczylem ten interface razem z zasilaniem, nie sprawdzilem a to bylo 5v zamiast 3,3 zaprogramowanie a potem odczyt spektrum dzialalo dobrze niestety modul mocno sie rozgrzal, po nastepnych podlaczeniach mozna wgrywac fw, mozna wgrywac i czytac konfiguracje ale nie ma odczytu spektrum no i nie moze sie zbindowac. Nauczony doswiadczeniem wylamalem pin od zasilania, przestawilem interfejs na 3,3v i zasilam plytki z natywnego zrodla.
Czy mowa o tym drobiazgu
http://rctimer.com/index.php?gOo=goods_ ... oductname=
który można przestawić na 3,3V co przeoczyłeś, czy może wtedy jak kupowałeś to nie było zworki do 3,3V?
Syma S032G :)
KDS 450SV / PhoenixRC
QC w budowie...
Awatar użytkownika
marceli
Posty: 1586
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 12:44
Lokalizacja: Skierniewice

Post autor: marceli »

dlaczego? Pisalem dokladnie jak to sie stalo -zamiast zasilac odbiornik z beca podlaczylem zasilanie z interfejsu ftdi czyli podlaczylem bezposrednio do bebechow orange napiecie 5V zamiast 3,3V.

Zwykly uzytkownik wystarczy ze podlaczy zasilanie do odbiornika tam gdzie zasila sie i podlacza serwa i niczego nie spali.

edit: dokladnie ten interejs.

Panowie, smiejecie sie ze mnie :) ale celem eksperymentu bylo sprawdzenie czy laik w temacie elektroniki taki jak ja da sobie rade z przeprogramowaniem modulow orange.

Nie bede udawal, ze sie na tym znam, ale przeprogramowac mi sie udalo, czyli jest to banalnie proste.
Awatar użytkownika
profesor
Posty: 1094
Rejestracja: poniedziałek 16 sie 2010, 09:37
Lokalizacja: Starachowice

Post autor: profesor »

marceli pisze:dlaczego? Pisalem dokladnie jak to sie stalo -zamiast zasilac odbiornik z beca podlaczylem zasilanie z interfejsu ftdi czyli podlaczylem bezposrednio do bebechow orange napiecie 5V zamiast 3,3V.

Zwykly uzytkownik wystarczy ze podlaczy zasilanie do odbiornika tam gdzie zasila sie i podlacza serwa i niczego nie spali.

edit: dokladnie ten interejs.

Panowie, smiejecie sie ze mnie :) ale celem eksperymentu bylo sprawdzenie czy laik w temacie elektroniki taki jak ja da sobie rade z przeprogramowaniem modulow orange.

Nie bede udawal, ze sie na tym znam, ale przeprogramowac mi sie udalo, czyli jest to banalnie proste.
Ja zaprogramowałem nie podłączając +5V w programatorze USBasp - tak przy teście wyszło że się da bez podanego zasilania 3V3.

Jak to mówią błędy to rzecz ludzka , ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło.

A co do konwertera FTDI to są na allegro (do 30zł ) takie które mają 3.3V i 5V - wystarczy podpięć odpowiedni kabelek. Sygnał DTR obowiązkowy
Pozdrawiam Piotr.
YouTube
ODPOWIEDZ