hexa spadła jak kamień

FC opracowane przez Mikrokopter'a

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
leszczuarek
Posty: 300
Rejestracja: czwartek 16 gru 2010, 18:50
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: leszczuarek »

Używam samego FC MK .Najniższa temp przy której latałem to -26 tyle pokazał odbiornik!! hott na około 50m nad ziemią, myślę że temp FC była niższa. Trochę tam powisiałem bo robiłem fotki ,potem następny pakiet i podobna wysokość razem uzbierało się minimum 10min w temp około -20 .Mimo to elektronika śmiga piknie non stop aczkolwiek na drągach wyczuwalna była różnica w działaniu i reakcji FC.Czyje to Navi? może w tym kwi problem?
Ostatnio zmieniony piątek 28 gru 2012, 22:33 przez leszczuarek, łącznie zmieniany 1 raz.
je.s
Posty: 28
Rejestracja: wtorek 28 cze 2011, 18:27
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: je.s »

Dzięki za rady.
Napięcia pomierzę jutro w środku nocy słabo widać :)
Goldpiny miały być wersją przejściową/testową - czekała mnie zmiana silników. Nowe miały być na samych kablach.

Aktualne zdjęcia - odłączone navi i gps - MKtool nie widzi ich gdy sa podłaczone
https://docs.google.com/open?id=0B3yhDR ... 29rMG91UlE
https://docs.google.com/open?id=0B3yhDR ... VF3OFhHaUU
https://docs.google.com/open?id=0B3yhDR ... WthUExHQ0k
https://docs.google.com/open?id=0B3yhDR ... mpXbjktdUE
co zrobić aby zdjęcia wyświetlały się na forum ?
Awatar użytkownika
kefir
Posty: 4871
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 08:39
Lokalizacja: skąd

Post autor: kefir »

Czy te mostki od regla ( D C ) się złączyły ?
trochę niedbale są polutowane (ale nie mówię że to mogło być przyczyną )
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

Albo mi się wydaje, albo masz urwane gyro od YAW - jakoś dziwnie krzywo jest.
Pzdr. -----MIŚ-----
je.s
Posty: 28
Rejestracja: wtorek 28 cze 2011, 18:27
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: je.s »

witam, pomiary zrobione
Miś jesteś sokole oko i jasnowidz z doświadczeniem - szacun

IC4 jak trzeba 5V
IC6 : 5V na 3,27V
ale
IC7 : 5V na 0,2V

L1 4,99V i 4,95V
IC_G częściowo oderwane od płytki - pewnie od upadku.

Darek53
kompas na oko wygląda OK. Nie mogę nic sprawdzić w MKToolu bo gdy jest podłaczony przez FC to nie jest wykrywany ( ani NAVI ani GPS ). Gdy podłaczam sam NAVI z GPS bezpośrednio do MKTool - nie ma komunikacji. Czy można samo NAVI podłączyć do MKToola ? Czy trzeba je extra zasilić ( próbę podpięcia z połączonym SV5 robiłem - nic nie dało )

Kefir
mostki od regla nie były zwarte - tego regla wymieniałem kilka miesięcy temu - mało starannie ( czytaj lepiej nie potrafię ) przyznaję.


Na pomiary moich umiejętności starczy ale wymiana uszkodzonych elementów grubo je przekracza. Czy ktoś podjął by się naprawy FC, sprawdzenia kompletu ? i czy taka naprawa może być skuteczna ( trwała ) ?

Czy coś mogę jeszcze zdiagnozować ?

Bardzo dziękuję za okazane zainteresowanie i pomoc.

PS a tak na marginesie może rozwiązaniem dla mnie byłoby inny system kontroli - np. projekt Marbalona KFC32 z GPS - bo niemieckie MK jakoś mało wiarygodne a naprawy/wymiany pustoszą kieszeń.
[/b]
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

Jest mocno prawdopodobne że przyczyną uszkodzenia jest żyro od yaw (IC_G) które się urwało i robi zwarcie na wyjściu stabilizatora IC7, a sam stabilizator będzie OK.
Co do naprawy, to trzeba hotairem zdjąć to żyro i zobaczyć czy nie jest uszkodzona płytka PCB,
Jeśli jest, to niestety, ale szrot albo jako dawca części.
Jeśli nie, to da się naprawić, ale koszt może być spory jeśli od crasha padło jakieś żyro i trzeba by je wymienić. A już całkiem kanał jak więcej niż jedno.
No i jeszcze pozostaje pytanie co z navi - żyje czy też coś na niej padło.
Pzdr. -----MIŚ-----
tupi
Posty: 1
Rejestracja: czwartek 20 paź 2011, 11:15
Lokalizacja: Krakow

Post autor: tupi »

Sprawdz kondensatory na zyroskopach, ja mialem katastrofe, ktora obecnie na 90% byla spowodowana eksplozja jednego malego kondensatora na osi NICK. Tyle, ze mnie spadl z 45m :(
je.s
Posty: 28
Rejestracja: wtorek 28 cze 2011, 18:27
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: je.s »

kondensatory wyglądają OK ale stabilizator padł i oderwane jest jedno żyro - hexa pojechała do lekarza.
ODPOWIEDZ