Łódka do wywozu zanęty

na wodzie i pod wodą

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Kwasiu
Posty: 1548
Rejestracja: niedziela 12 gru 2010, 15:18
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: Kwasiu »

Rumcajs, Pomysł dobry, tylko konstrukcja łódki to wyklucza, może kiedyś, myślę, ze dwie komory starczą bo przecież nikt nie rozsypuje zanęty na powierzchni całego jeziora :P

Arduino wala mi się gdzieś po szufladzie, jakiś gps też, myślę, ze więcej do łódki chyba nie potrzeba aby jako tak potrafiła trafić w dane miejsce, teraz mam trochę zapiernicz ale po świętach spróbuję sobie coś popisać, chodźby w celach edukacyjnych ;) Myśle, ze przydał by sie jeszcze jakiś sonar aby mogłą omijać przeszkody leżące przed sobą.
Awatar użytkownika
Kwasiu
Posty: 1548
Rejestracja: niedziela 12 gru 2010, 15:18
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: Kwasiu »

No nic to postanowiłem troszkę sobie pooglądać, poszperać i podziałaś z tym projektem. Znalazłem kilka bibliotek do NMEA, mam arduino na atmedze 328 tóra ma jednego uarta. I teraz pytanko może głupie ale da sie używać jednego uarta do komunikacji z GPS i do komunikacji z komputerem??

Z tym całym arduino to dopiero raczkuje więc nie denerwujcie się takimi pytaniami, dużo informacji znalazłem ale czasami ciężko sie połapać i wyczytać coś z strony pisanej po angielsku nie znając do końca tego żargonu ;)

Edit: dobra udało się, działa :)
Awatar użytkownika
marceli
Posty: 1586
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 12:44
Lokalizacja: Skierniewice

Post autor: marceli »

wiec wracajac do tematu, to da rade kupic takie kadluby? Mialbym kilku chetnych.
Awatar użytkownika
Kwasiu
Posty: 1548
Rejestracja: niedziela 12 gru 2010, 15:18
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: Kwasiu »

Tak, ceny ci nie podam bo bym musial policzyc ile mnie to kosztuje ale bedze sie dalo. Odezwe sie po nowym roku na pw jesli ci to odpowiada; )
Malker
Posty: 480
Rejestracja: środa 01 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Post autor: Malker »

Jaką tkaninę i żywice użyłeś do kadłuba?
I na czym zrobiłeś kopyto do formy?

Ten przód będzie Ci dawał straszny opór na falach :)
Pamiętaj aby hobby łączyło Cię z innymi ludźmi a nie dzieliło !
Awatar użytkownika
remix
Posty: 629
Rejestracja: środa 24 sie 2011, 20:30
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: remix »

Kwasiu, do mnie tez możesz zapodać info :mrgreen: na razie trochę spłukany jestem ale jak mówiłem jedna będę pewnie brał.
Na pierwszym planie : Mała Hania 25.11.2014 :-P
Bixler v2 eLeReS AP z MAXem :mrgreen: in progress...
Bimbal pod mobiusa do F550 (dopieszczanie)
ZMR 250 ->Pierwsze Koty za Płoty(OSTRO!)
Raptor FPV 1600 - rekord 5500m i tyle mi styka :mrgreen:
Awatar użytkownika
ECO400
Posty: 5743
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 13:53
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: ECO400 »

ja tam sobie chyba przerobię kajak na łódkę do wywozu zanęty i od razu 100kg zanęty wywiozę. Na zawodach wędkarskich będę sprzedawał to jako usługę :mrgreen:

A tak poważnie to łódka bardzo fajna, nie to co niektóry układają elektronikę w pudełku ze styropianu i zanętę do miski na górze ;-)
Awatar użytkownika
marceli
Posty: 1586
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 12:44
Lokalizacja: Skierniewice

Post autor: marceli »

łódka przypomina carpmadness i mi się podoba. Totalnie nie mam pojęcia o szkutnictwie RC mam natomiast trzech napalonych wędkarzy w rodzinie, plus kilku znajomych, którzy mi wiercą dziurę w brzuchu w temacie takich łódek juz kilka lat.

Gotową można kupić za 1200-1400 no ale nie ma takiej satysfakcji jak DIY.
Reasumując czekam na PW od Ciebie, jeżeli cena będzie rozsądna to wezme przynajmniej 3 kadłuby a może i więcej <=10
Artu

Post autor: Artu »

Też był bym zainteresowany skorupką.... dla szwagra nałogowego wędkarza :-P
Oczywiście resztę musiał bym wykonać (sterowanie i.t.d) ale na przyszłą choinkę chyba dał bym radę się wyrobić :mrgreen:
Awatar użytkownika
remix
Posty: 629
Rejestracja: środa 24 sie 2011, 20:30
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: remix »

Hehe Artu, Ja mam podobne plany dla ojca na przyszłą gwiazdkę jak znalazł :mrgreen:
Na pierwszym planie : Mała Hania 25.11.2014 :-P
Bixler v2 eLeReS AP z MAXem :mrgreen: in progress...
Bimbal pod mobiusa do F550 (dopieszczanie)
ZMR 250 ->Pierwsze Koty za Płoty(OSTRO!)
Raptor FPV 1600 - rekord 5500m i tyle mi styka :mrgreen:
Awatar użytkownika
Kwasiu
Posty: 1548
Rejestracja: niedziela 12 gru 2010, 15:18
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: Kwasiu »

Ten egzemplarz był laminowany MGSem 283, dałem 4 warstwy tkaniny 200, i po warstwie 80 i 25. Całośc dodatkowo zbrojona szkłem ;)

Skorupy będą dostępne ale teraz jak mówię zawalili mnie fuchami i kompletnie czasu nie mam, po nowym roku to ogarnę zrobię kilka skorup i zobaczę jak to będzie szło ;)
Artu

Post autor: Artu »

Kwasiu, do przyszłej choinki jeszcze ponad 360 dni... :mrgreen: poczekamy :-D
Awatar użytkownika
Kwasiu
Posty: 1548
Rejestracja: niedziela 12 gru 2010, 15:18
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: Kwasiu »

Wstępnie ustalam cenę na 400zł za goły kadłub z formy a 600zł za pomalowany w klapkami zamontowanymi i osłonkami na silniki. Wyjęty z formy goły ma już kolor jakiś dany bo malujemy formy przed laminowaniem.

Cena jest jaka jest, ja muszę nat tym posiedzieć zeby to wylaminowac, bo to dość duże jest i czasochłonne. Jak ktoś weźnie z 3szt to mozemy pomyśleć o jakiejś zniżce, zobaczymy. Malowanie do wyboru, może też być liściaste moro ;)

Te egzemplarze juz bedą sztywniejsze bo z maty szklanej a nie z tkaniny. Będą laminowane poliestrem.

Pozdrawiam Daniel
Artu

Post autor: Artu »

To ja po 10-tym lutego pisał bym się na 1szt. "golasa" :-P
Awatar użytkownika
Kwasiu
Posty: 1548
Rejestracja: niedziela 12 gru 2010, 15:18
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: Kwasiu »

Spoko, będe sobie siedział i pomału laminował więc pewnie już jakieś kadłuby w lutym będą ;)
ODPOWIEDZ