Grot do lutownicy

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

kondiz
Posty: 1731
Rejestracja: poniedziałek 13 cze 2011, 09:14
Lokalizacja: Jelenia Góra / Wrocław

Grot do lutownicy

Post autor: kondiz »

Ostatnio słyszałem, że podobno (a raczej na pewno), można sobie wycinać w EPP własnoręcznie przez siebie zrobionym grotem do lutownicy. Jak dotąd miałem już 2 lutownice oporowe za 30zł. lecz dzisiaj/wczoraj kupiłem sobie lutownicę transformatorową. I już mam problem :-/ Zrobiłem sobie prosty grocik z druta miedzianego 2mm. długość 10cm. nie więcej. Po przytwierdzeniu i "odpaleniu" lutownicy na ok. 10s. w ogóle nie chce się grzać. Boję się dłużej naciskać, żeby jej na starcie nie zepsuć ;-) . Co zrobiłem źle? może mam użyć innego druta?

P.S. Lutownica ma 175W - normalny grot w ciągu 5s. nagrzewa do takiego stopnia, żeby już sobie coś powywalać. ;-)
Konrad
starszy
Posty: 151
Rejestracja: środa 09 lis 2011, 10:22
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: starszy »

Pewnie użyłeś drutu miedzianego nawojowego (emaliowany), przetrzyj go papierem ściernym i przykręć ponownie powinno pomóc.
starszy
kondiz
Posty: 1731
Rejestracja: poniedziałek 13 cze 2011, 09:14
Lokalizacja: Jelenia Góra / Wrocław

Post autor: kondiz »

Działa :-D dzięki
Konrad
Keri
Posty: 919
Rejestracja: środa 19 sty 2011, 22:15
Lokalizacja: Danzig

Post autor: Keri »

Do cięcia w styro specjalnie kupiłem transformatorową za 29zł ale z tymi grubszymi trzpieniami grotów. Te groty sprzedawane są również osobno po 3szt w paczuszce za 3zł. Jeden z tych grotów jest płaski podobny do noża więc idealny do cięcia.
Lee
Posty: 1828
Rejestracja: niedziela 23 paź 2011, 22:02
Lokalizacja: UK

Post autor: Lee »

Ja jak chciałem tak zrobić to też nie działało, drucik miedziany fi 2mm, opalony i na końcach przeskrobane nożykiem i nie działało...
kondiz
Posty: 1731
Rejestracja: poniedziałek 13 cze 2011, 09:14
Lokalizacja: Jelenia Góra / Wrocław

Post autor: kondiz »

Może za słabo przymocowałeś?
Konrad
Lee
Posty: 1828
Rejestracja: niedziela 23 paź 2011, 22:02
Lokalizacja: UK

Post autor: Lee »

Na 100% było odpowiednio przykręcone, ale to chyba lutownica byla do kitu, z oryginalnym grotem się zbytnio grzać nie chciało...
ODPOWIEDZ