JR DSM 9

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Chilimaniak
Posty: 8
Rejestracja: poniedziałek 15 paź 2012, 15:35
Lokalizacja: Białystok

JR DSM 9

Post autor: Chilimaniak »

Witam, od około 5 lat jestem posiadaczem apki JR DSM 9 zakupionej w hobbycity. Gdy latałem klasycznie RC, zasięgu nigdy nie brakowało. Nawet przy lotach dużymi szybowcami (3,5m) na granicy zasięgu wzroku, ale z drugiej strony, w FPV pokonuje się dużo większe dystanse niż w klasycznym lataniu.

Stąd moje pytanie:
1) Jaki jest zasięg (+/-) tej aparatury ?
2) Czy jest możliwość zamontowania w Spectrum'ie DSM2 "dopałki" aby zwiększyć zasięg? Czy można to zrobić bez obawy o uszkodzenia aparatury? Które polecacie i gdzie dostanę takie wzmacniacze/dopałki ?

W ostateczności jestem gotów zakupić jakiś LRS, ale zasięg 3 km spokojnie by mnie satysfakcjonował.
Pozdrawiam Grzesiek
JR DSM 9
Awatar użytkownika
sigreg
Posty: 1008
Rejestracja: piątek 12 mar 2010, 14:54
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: sigreg »

Jesli to zakup w HK to pewnie w wersji "US", czyli 100 mW. Na podobnej aparaturze JR DSX 7 (modul nadawczy zapewne ten sam) kolega pma "stuka" loty po 4 km, aczkolwiek nie codziennie, zalezy od propagacji. Czasami da sie poleciec 4.5 km innego dnia zasieg sie rwie na 2.5, autopilot z RTH Twoim przyjacielem ;-)

Grzesiek
FPV - Your world from my perspective :)
Awatar użytkownika
pma_
Posty: 4658
Rejestracja: sobota 08 maja 2010, 09:43
Lokalizacja: Gliwice/Katowice

Post autor: pma_ »

Zależnie od propagacji (niestety urok 2.4) ja doleciałem do 4.5km z DSX7 i AR7000.

http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=9259
samolot max 4579/1293 analog, DJI do końca zasięgu :)
coper max 1729(na 5.8)
Chilimaniak
Posty: 8
Rejestracja: poniedziałek 15 paź 2012, 15:35
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Chilimaniak »

no to super, bardzo mnie ciesza takie informacje :D Jak bede mial czas aby porobic jakies testy to na pewno zamieszcze to na forum :)
Pozdrawiam Grzesiek
JR DSM 9
Awatar użytkownika
pma_
Posty: 4658
Rejestracja: sobota 08 maja 2010, 09:43
Lokalizacja: Gliwice/Katowice

Post autor: pma_ »

Chilimaniak pisze:no to super, bardzo mnie ciesza takie informacje :D Jak bede mial czas aby porobic jakies testy to na pewno zamieszcze to na forum :)
natomiast zdecydowanie polecam zaopatrzyć się w autopilota, opcji już trochę jest:
- zbig
- matixpilot
- ardupilot
samolot max 4579/1293 analog, DJI do końca zasięgu :)
coper max 1729(na 5.8)
Awatar użytkownika
loop
Posty: 1529
Rejestracja: czwartek 27 sty 2011, 08:20
Lokalizacja: Kielce

Post autor: loop »

Ale moglibyście zawsze też dać stosowną informacje koledze aby był świadom, że jak na platformie którą leci, znajdzie się nadajnik AV (a są ich różne wykonania i jedne szumią strasznie, a inne nie wiele), że sygnał AV może zatkać odbiornik i tym samym zasięg poleci na łeb na szyję i o takiej ewentualności musi wiedzieć - więc o tym informuję :-)
^ sens tylko w postępie ^
Awatar użytkownika
pma_
Posty: 4658
Rejestracja: sobota 08 maja 2010, 09:43
Lokalizacja: Gliwice/Katowice

Post autor: pma_ »

loop pisze:Ale moglibyście zawsze też dać stosowną informacje koledze aby był świadom, że jak na platformie którą leci, znajdzie się nadajnik AV (a są ich różne wykonania i jedne szumią strasznie, a inne nie wiele), że sygnał AV może zatkać odbiornik i tym samym zasięg poleci na łeb na szyję i o takiej ewentualności musi wiedzieć - więc o tym informuję :-)
Przy lataniu na 2.4 z wideo na 1,2 nie zanotowałem wpływu jednego na drugi
samolot max 4579/1293 analog, DJI do końca zasięgu :)
coper max 1729(na 5.8)
Chilimaniak
Posty: 8
Rejestracja: poniedziałek 15 paź 2012, 15:35
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Chilimaniak »

mam wideo na 1,2 więc nie powinno być problemów :->
Pozdrawiam Grzesiek
JR DSM 9
ODPOWIEDZ