UnixCopter by Sławek

Heli, koptery, lotnie, balony, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
kefir
Posty: 4871
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 08:39
Lokalizacja: skąd

Post autor: kefir »

Ja miałem dopiero dosyć przy okto toszto masakra :roll:
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Sławek, nasi magicy forumowi twierdzą czasami ;-) że z tymi ośkami od silników to:
-albo obciąć, co ma tam na dole tyle wystawać i kusić przy lekkiej glebie zgięciem ośki
-albo przełożyć ośkę w silniku na "drugie mańkie" i wtedy masz krótką oś od dołu i klasyczne rozwiązanie mocowania piasty od góry, parę deko mniej na pozbyciu się tych adapterów piast mocowanych do "szasiie" ;-) a niech to będzie per saldo 10 gr na sztuce ..to już masz 60 gramów ekstra....tyle że zostaje pytanie- czy w tych silnikach da się ośkę przekładać? czy trzeba toczyć /frezować/dremelować na niej nowy rowek pod pierścionek ustalająco-blokujący....
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
kefir
Posty: 4871
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 08:39
Lokalizacja: skąd

Post autor: kefir »

Rurku nie ma sensu obcinać osiek od dołu, (nie dajmy się zwariować) co innego w dzwonkach obcinamy tak aby piasta weszła do samego jej końca.
Ostatnio zmieniony sobota 09 paź 2010, 21:22 przez kefir, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

kefir pisze:...aby piasta weszła do samego końca piasty...
khmmm :-) Kefirku, już na biologii w podstawówce uczyli mnie że sztyca wchodzi w dziurkę :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

oczywiście przejęzyczyłeś się ;-) a muszę Ci przyznać że definicja "przejęzyczenia" najbardziej mnie położyła ze telewizji (szkło kontaktowe , live telefon od widza bez cenzury), zacytowałbym ale młodzież czyta ;-)

A co do osiek - chyba patent drugi jest w porzo bo gotujemy dwie pieczenie na jednym ogniu.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Sławek
Posty: 323
Rejestracja: poniedziałek 14 cze 2010, 17:26
Lokalizacja: Mielec

Post autor: Sławek »

Rurek pisze:Sławek, nasi magicy forumowi twierdzą czasami ;-) że z tymi ośkami od silników to:
-albo obciąć, co ma tam na dole tyle wystawać i kusić przy lekkiej glebie zgięciem ośki
-albo przełożyć ośkę w silniku na "drugie mańkie" i wtedy masz krótką oś od dołu i klasyczne rozwiązanie mocowania piasty od góry, parę deko mniej na pozbyciu się tych adapterów piast mocowanych do "szasiie" ;-) a niech to będzie per saldo 10 gr na sztuce ..to już masz 60 gramów ekstra....tyle że zostaje pytanie- czy w tych silnikach da się ośkę przekładać? czy trzeba toczyć /frezować/dremelować na niej nowy rowek pod pierścionek ustalająco-blokujący....
Tyle, że wtedy będe miał kłopot z mocowaniem śmigieł, APC mają standardowo tuleje 5 lub 6 mm ;-) więc ta piasta jest mi na rękę ;-)

Pozdr
Ale ja się nie znam więc nie ponoszę odpowiedzialności za skutki wynikłe z jakichkolwiek decyzji podjętych na podstawie moich wypowiedzi :-)

Obrazek
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Sławek pisze:... APC mają standardowo tuleje 5 lub 6 mm ;-) więc ta piasta jest mi na rękę ;-)

Pozdr
APC daje cały zestaw pierścieni redukcyjnych na mniejsze fi. Szamani twierdzą że masz mniejsze bicie na plastikowym pierścieniu redukcyjnym w śmigle niż na chińskiej 'ala piaście ;-) dokładanej do korpusu silnika gdzie czasem trzeba rzeczywiście walczyć z biciem eksperymentując z przekładaniem diwajsa o 90o....no i te gramy zaoszczędzone :-)
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Sławek
Posty: 323
Rejestracja: poniedziałek 14 cze 2010, 17:26
Lokalizacja: Mielec

Post autor: Sławek »

Obawiam się, że nie ;-) w komplecie który mam są standardowo tylko dwie, 5 i 6 mm ;-) być może można dokupić oddzielnie ;-) właśnie mam w ręku opakowanie jeszcze nie rozdziewiczone i są tylko dwie tulejki ;-)

Pozdr
Ale ja się nie znam więc nie ponoszę odpowiedzialności za skutki wynikłe z jakichkolwiek decyzji podjętych na podstawie moich wypowiedzi :-)

Obrazek
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

definicja "przejęzyczenia"
Czyżby ta z językiem co się omsknął ?? :mrgreen:
Sławek
Posty: 323
Rejestracja: poniedziałek 14 cze 2010, 17:26
Lokalizacja: Mielec

Post autor: Sławek »

Wstępny montaż ;-)

Obrazek

Pozdr
Ale ja się nie znam więc nie ponoszę odpowiedzialności za skutki wynikłe z jakichkolwiek decyzji podjętych na podstawie moich wypowiedzi :-)

Obrazek
Awatar użytkownika
kefir
Posty: 4871
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 08:39
Lokalizacja: skąd

Post autor: kefir »

Piknie
Sławek
Posty: 323
Rejestracja: poniedziałek 14 cze 2010, 17:26
Lokalizacja: Mielec

Post autor: Sławek »

Dziś w tescowni zanabyłem jakieś pudełko na żarcie do odgrzewania w mikrofali i mrożenia w zamrażarce - i to mnie przekonało, bo tworzywo musi być bardzo elastyczne - zakres temp. z opakowania -20 do +120 st. C ;-) ma zapinki więc szybki demontaż i uszczelkę :-P sprawa zapewne znana na forum ale przypomnę :lol:

No i ma idealną średnicę, 180 mm, czyli tyle ile center plate ;-)

Pojadę go na czarno farbą do lexanu i będzie git ;-)


Obrazek Obrazek Obrazek

Pozdr
Ale ja się nie znam więc nie ponoszę odpowiedzialności za skutki wynikłe z jakichkolwiek decyzji podjętych na podstawie moich wypowiedzi :-)

Obrazek
Awatar użytkownika
spetial
Posty: 274
Rejestracja: poniedziałek 06 wrz 2010, 13:49
Lokalizacja: Sankt Augustin

Post autor: spetial »

Sławek pisze: Pojadę go na czarno farbą do lexanu i będzie git ;-)
Pozdr
A masz zamiar pojechać Dremlem po tych wytłoczonych napisach ? znaczy spolerować je? Pytam bo gdzieś ktoś pokazywał takie pomalowane pudełka ale napisy zostały ;-)
Sławek
Posty: 323
Rejestracja: poniedziałek 14 cze 2010, 17:26
Lokalizacja: Mielec

Post autor: Sławek »

Musze zostawić niepomalowane koło bo mam GPS więc zamierzam pomalować do tego załamania a reszta zostanie przezroczysta - wtedy nie będzie tego tak widać - po szlifowaniu Dremlem będzie gorzej wyglądać niż te napisy więc nie bedę tego ruszał ;-)
Ale ja się nie znam więc nie ponoszę odpowiedzialności za skutki wynikłe z jakichkolwiek decyzji podjętych na podstawie moich wypowiedzi :-)

Obrazek
Sławek
Posty: 323
Rejestracja: poniedziałek 14 cze 2010, 17:26
Lokalizacja: Mielec

Post autor: Sławek »

No i prawie gotowy ;-)

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Jeszcze malowanko pokrywki ;-)

Pozdr
Ale ja się nie znam więc nie ponoszę odpowiedzialności za skutki wynikłe z jakichkolwiek decyzji podjętych na podstawie moich wypowiedzi :-)

Obrazek
Awatar użytkownika
slawko_k
Posty: 1596
Rejestracja: niedziela 28 lut 2010, 14:24
Lokalizacja: podkarpackie

Post autor: slawko_k »

Świetnie się zapowiada.
Mam nadzieję że kiedyś razem polatamy.

Co to za farba co ma zasłonić antenkę GPS? W nawigacjach czy palmtopach jest czarne grube tworzywo sztuczne i sygnał przechodzi.
ODPOWIEDZ