Uart poprzez bluetooth za 37zl

monitory, nagrywarki, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
StoQ
Posty: 1021
Rejestracja: sobota 14 maja 2011, 12:57
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: StoQ »

Dokładnie mam ten moduł HC-05
http://www.ebay.com/itm/1pcs-RS232-TTL- ... 1c30cb4484

I tę podstawkę:
http://www.ebay.com/itm/Bluetooth-Seria ... 257596f2da

Może coś źle polutowałem.. Które co gdzie powinienem w tym module lutować?
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Być może COM masz źle ustawiony. Musi być 9600.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
LeShQ
Posty: 49
Rejestracja: poniedziałek 31 gru 2012, 01:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: LeShQ »

StoQ pisze:Dokładnie mam ten moduł HC-05
http://www.ebay.com/itm/1pcs-RS232-TTL- ... 1c30cb4484

I tę podstawkę:
http://www.ebay.com/itm/Bluetooth-Seria ... 257596f2da

Może coś źle polutowałem.. Które co gdzie powinienem w tym module lutować?
Już zlutowany komplet z kabelkiem jest nie wiele droższy, więc trochę szkoda roboty...

Co do pojawiania się to u mnie komendy nie było widać tylko odpowiedź, wklejałem w ciemno... co mnie zdziwiło, bo jak nie widziałem wiersza poleceń to myślałem, że nie działa, następnie raz przy aktywnym oknie zrobiłem ctrl+v poczekałem i eureka
pozdrawiam Leszek
Awatar użytkownika
StoQ
Posty: 1021
Rejestracja: sobota 14 maja 2011, 12:57
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: StoQ »

Wiem że jest niewiele droższy :)

Dostałem to można powiedzieć w spadku od znajomego moduł bluetooth w sumie to 2 sztuki a ja sobie tylko dokupiłem podstawki :P

Więc można powiedzieć mam za pół darmo :)

No nic idę dalej powalczyć.. może ten drugi spróbuję zlutować i zobaczę czy działa.

Moje ustawienia:
Obrazek
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

No to nie pozostaje nic innego jak zamienić RX/TX miejscami.
A jeżeli nie pomoże to lecieć po kolei wszystkie prędkości w COMmie - może te moduły ktoś jakoś inaczej wstępnie ustawił...
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
Adasko
Posty: 2245
Rejestracja: wtorek 28 gru 2010, 15:14
Lokalizacja: Londyn

Post autor: Adasko »

u mnie tez nie bylo wklejanych komend widocznych
Awatar użytkownika
StoQ
Posty: 1021
Rejestracja: sobota 14 maja 2011, 12:57
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: StoQ »

Rurku a powiedz mi jeszcze co Tam ma się instalować podczas pierwszego podłączenia? Bo u mnie się chyba nic nie zainstalowało i nie widzi tego jako Bluetooth tylko jako ten kontroler ftdi spójrz na zrzut ekranu menedżera urządzeń. A widziałem u kogoś na stronie przed chwilką że w nazwie było bluetooth :)
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Nic się nie instaluje. Dinks BT ma być "niewidoczny" dla Windows. Tylko FTDI i poprzez niego programujesz BT.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Madfly
Posty: 491
Rejestracja: piątek 08 cze 2012, 12:51
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Post autor: Madfly »

Prawda taka, że te moduły to kupa za przeproszeniem... Też miałem straszne problemy z komunikacją, czasem była, za chwile nie. Echa też nie było, nawet wklejanych komend nie widziałem, jedyne co, to czasem mi 'ok' wywalało. A jak się męczyłem, że baudrate i nazwę zmienić... Nazwę zmieniałem kilkanaście razy na różne i nic się nie zmieniało, na końcu poddając się wpisałem 'bwehuehe' i taką nazwę mam do teraz, nawet nie myślę, żeby próbować coś zmienić :)
LeShQ
Posty: 49
Rejestracja: poniedziałek 31 gru 2012, 01:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: LeShQ »

StoQ pisze: No nic idę dalej powalczyć.. może ten drugi spróbuję zlutować i zobaczę czy działa.
Obrazek
Jak widzi winda jako com to raczej zlutowane dobrze... może już go przeprogramowałeś?
Spróbuj zagadać na 115200 oczywiście zgodnie z pisaną już tu instrukcją
pozdrawiam Leszek
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

Jak ktoś ma problemy z PUTTY to polecam prosty terminal: https://sites.google.com/site/terminalbpp/
Wpisujemy w dolnym oknie, a odpowiedzi są w górnym.
Można sobie gotowe makra poustawiać i potem kliknięciem jednego guzika wysyłamy cały string poprzez RS'a.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
StoQ
Posty: 1021
Rejestracja: sobota 14 maja 2011, 12:57
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: StoQ »

LeShQ pisze:
StoQ pisze: No nic idę dalej powalczyć.. może ten drugi spróbuję zlutować i zobaczę czy działa.
Obrazek
Jak widzi winda jako com to raczej zlutowane dobrze... może już go przeprogramowałeś?
Spróbuj zagadać na 115200 oczywiście zgodnie z pisaną już tu instrukcją
No przecież winda widzi pod tym COM przejściówkę :D Jak podepnę ją samą efekt jest identyczny :P

Kiedyś używałem już tego terminala. Teraz go znaleźć nie mogłem. Dzięki MIŚ :)

Ok drugi odpaliłem na krótko bez tej podstawki! Chyba działa. Tzn łączy się z telefonem bez problemu. Tylko czy jest jakiś fajny terminal na androida co by można było podglądnąć co tam wypluwa moduł?
Awatar użytkownika
arek2081
Posty: 1054
Rejestracja: sobota 20 paź 2012, 04:53
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Post autor: arek2081 »

Mam pytanko odnośnie podłączenia bluetootha do frsky, z tego co sie dowiedziałem to potrzebna jest przejściówka rs-ttl którą mozna zrobić na max 3232 chce cie upewnić czy dobrze myślę, stronę rs łączymy do modułu frskaja a ttl do bluta i powinno działać?
Optic 6 (expander 12ch), eleres mod, OSD Remzibi, Fox 800, AP eleres V2, sony 600, gopro 4 sliver, pixhawk
Awatar użytkownika
StoQ
Posty: 1021
Rejestracja: sobota 14 maja 2011, 12:57
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: StoQ »

Hej!

Udało mi się uruchomić bluetootha :) Ale mam pytanie jedno, kilka!
Okazało się że model HC-05 żeby zatrybił trzeba zewrzeć do Vcc (3.3V) pin nr 34.

1. Jeśli zrobimy to podczas włączania czyli zwarty przed włożeniem ustawi nam się Boundrate 38400. I przy użyciu terminala możemy gadać z nim normalnie.

2. Jeśli włożę przez usb ttl bez zwartego pinu a następnie go zewrę komunikację uzyskamy na 9600 w hyperterminalu.

Natomiast jak zmienić tę prędkość w tym module? Wpisałem at+uart=115200,0,0 i napisało mi ok?
Jak sprawdzić czy się przełączyło? Można jakoś go zapytać o to? Hmm.. Bo po ponownym wyjęciu z usb i podpięciu znowu to samo jeśli zwarty to 38400, a jeśli rozwarty a potem zwarty to 9600.. Może to ja coś źle robię :)

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
rex
Posty: 379
Rejestracja: piątek 09 kwie 2010, 21:42
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rex »

Sprawdź listę komend AT do tego dokładnie modułu. Tam będzie wszystko. Mam chyba podobny ale już zmontowany na płytce ze stabilizatorem i mnie też nie chciał zaskoczyć od razu. Czasem przerywał komunikację i nie chciał działać, trzeba było go trochę pomacać ręką aby znów zaskoczył. Po ustawieniu działa już normalnie.
ODPOWIEDZ