Uprawnienia podstawowe VLOS, jakiś kurs?

Tu można uprawiać dyskutanctwo ;-)

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
paluchgda
Posty: 121
Rejestracja: środa 05 lis 2014, 11:32
Lokalizacja: 3city

Re: Uprawnienia podstawowe VLOS, jakiś kurs?

Post autor: paluchgda »

tara78 pisze:Polecam kurs na teorię online (koszt o wiele niższy niż stacjonarny kurs) robisz w 5 dni po 3h dziennie i w godzinach w jakich się umówisz z wykładowcą, dostajesz materiały na email, skoro już latasz to praktykę jak Ci omówią podczas tego szkolenia to też dasz radę sam ogarnąć. Praktyka nie jest trudna, wykonujesz figury zgodnie z poleceniem egzaminatora.
Czy mógłbyś zapodać jakieś namiary na taki kurs?
Dronoza w stopniu zaawansowanym, choroba przenoszona przez wielowirnikowce. Tego nie da się wyleczyć.
Pan P. B.
Posty: 35
Rejestracja: wtorek 14 sty 2014, 17:18
Lokalizacja: Swarzędz

Re: Uprawnienia podstawowe VLOS, jakiś kurs?

Post autor: Pan P. B. »

Jeżeli ktoś szuka dobrej szkoły w Wielkopolsce z uprawnionymi instruktorami na pokładzie to mogę polecić http://www.szkolauav.pl.

Byłem u Nich na kursie i muszę powiedzieć, że jestem pełen podziwu dla wiedzy instruktorów. Wszystko podane rzeczowo i solidnie, a na dodatek mnóstwo informacji praktycznych . Placówka posiada wpis do rejestru ULC i profesjonalnie przygotowany teren dydaktyczny :-).

Co prawda ceny szkoleń nie są najniższe, ale warto wydać te pieniądze choćby za klimat jaki stwarzają chłopaki ze SzkołaUAV
POLECAM :lol:
Awatar użytkownika
kamilborkowski
Posty: 2183
Rejestracja: niedziela 02 lut 2014, 14:43
Lokalizacja: Opole

Re: Uprawnienia podstawowe VLOS, jakiś kurs?

Post autor: kamilborkowski »

Niniejszym ogłaszam, że w dniu wczorajszym razem z misiekkk dołączyliśmy do grona licencjonowanych operatorów RPAS :mrgreen:
Oczywiście reprezentując forum w firmowym polarze:
Obrazek
Sam egzamin to jednak banał. Pytania w większości to te, które tutaj już się przewijały choć pojawiło się kilka nowych np. dotyczące zbyt długiego przebywania na słońcu :roll:
Trzeba też dokładnie wczytywać się w odpowiedzi bo bywają mylące albo może się wydawać np. że 2 są prawidłowe a trzeba wybrać jedną prawidłową według ULCu.
Pierwszego podejścia 2 osoby z 17 nie zaliczyły, ale po sprawdzeniu wszystkich prac dostały drugie podejście (dopuszczalne są 3) i mogły przejść do egzaminu praktycznego.
Niektóre osoby na tym egzaminie to chyba z łapanki były bo obracanie się i pytanie o napięcie lipo dla długotrwałego oraz krótkotrwałego przechowywania to takie niepodobne dla kogoś kto już latał ;-)
Egzamin praktyczny mieliśmy trochę w pośpiechu bo zbliżała się chmura deszczowa. W związku z tym mój egzamin praktyczny trwał 1 min 15 sekund :lol:

A ja się przejmowałem i trenowałem te wszystkie manewry łącznie z ósemką pionową ze zmianą orientacji w trakcie wykonywania manewrów...
Miałem wrażenie że fantomiarzy jakoś dłużej męczył, mnie z miśkiem szybko puścił a jeszcze jeden kolega, który latał na własnej maszynie miał kilkukrotne problemy ze startem i jakoś w końcu mu się udało. Zaobserwowaliśmy też jednego gościa, który zdawał na jakimś quadzie ze szczotkowymi silnikami i przekładniami :-)
Awatar użytkownika
tara78
Posty: 20
Rejestracja: wtorek 05 maja 2015, 14:27

Re: Uprawnienia podstawowe VLOS, jakiś kurs?

Post autor: tara78 »

GRATULACJE!!!
Pozdrawiam Katka
Awatar użytkownika
tara78
Posty: 20
Rejestracja: wtorek 05 maja 2015, 14:27

Re: Uprawnienia podstawowe VLOS, jakiś kurs?

Post autor: tara78 »

paluchgda pisze:
tara78 pisze:Polecam kurs na teorię online (koszt o wiele niższy niż stacjonarny kurs) robisz w 5 dni po 3h dziennie i w godzinach w jakich się umówisz z wykładowcą, dostajesz materiały na email, skoro już latasz to praktykę jak Ci omówią podczas tego szkolenia to też dasz radę sam ogarnąć. Praktyka nie jest trudna, wykonujesz figury zgodnie z poleceniem egzaminatora.
Czy mógłbyś zapodać jakieś namiary na taki kurs?
To strona www.uavoacademy.pl

Polecam!!!
Pozdrawiam Katka
Awatar użytkownika
kamilborkowski
Posty: 2183
Rejestracja: niedziela 02 lut 2014, 14:43
Lokalizacja: Opole

Re: Uprawnienia podstawowe VLOS, jakiś kurs?

Post autor: kamilborkowski »

tara78, używaj przycisku "zmień" na swoim poście a nie pisz posta pod postem :evil:
Awatar użytkownika
tara78
Posty: 20
Rejestracja: wtorek 05 maja 2015, 14:27

Re: Uprawnienia podstawowe VLOS, jakiś kurs?

Post autor: tara78 »

zanotowałam... ;)

W Legionowie będzie "Majówka z dronami" fajny pomysł dla tych co myślą o świadectwie kwalifikacji. Podobno ma to wyglądać jak szkolenie w pigułce. Mają jeszcze konkurs gdzie nagrody to szkolenie VLOS.
Wydarzenie jest na FB, dzwoniłam i gadają sensownie więc jak ktoś jeszcze nie oganął nauki a ma zamiar przystąpić do egzaminu to takie spotkanie pomoże mu uporządkować wiedzę...kontakt do gościa, jak ktoś byłby zainteresowany: Lech 605 670 604
Moim zdaniem fajna rzecz i cena bardzo przystępna jak na przygotowanie do egzaminu z teorii i praktyki.
Pozdrawiam Katka
Awatar użytkownika
krall
Posty: 3153
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 10:00
Lokalizacja: Kartuzy
Kontakt:

Re: Uprawnienia podstawowe VLOS, jakiś kurs?

Post autor: krall »

26.04.2016 odbędzie się egzamin VLOS.
W Borczu, k. Żukowa, ~25km od Gdańska
Więcej szczegółów tutaj: http://dronakademia.pl/egzamin-vlos-26-04-2016/
pozdrawiam
Krzysztof
http://www.fly.kartuzy.com.pl
Awatar użytkownika
butrus
Posty: 117
Rejestracja: niedziela 19 paź 2014, 16:32
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Uprawnienia podstawowe VLOS, jakiś kurs?

Post autor: butrus »

Witam.

Kiedyś wrzuciłem tu wszystkie materiały w formie jednego pdf-a. Link nie działa a pytacie mnie o niego, więc daję świeży link:
https://megawrzuta.pl/download/4ed7a046 ... c59bb.html

Pamiętajcie proszę, że to sprzed roku, więc nie wiem na ile aktualne.
Awatar użytkownika
tara78
Posty: 20
Rejestracja: wtorek 05 maja 2015, 14:27

Re: Uprawnienia podstawowe VLOS, jakiś kurs?

Post autor: tara78 »

butrus pisze:Witam.

Kiedyś wrzuciłem tu wszystkie materiały w formie jednego pdf-a. Link nie działa a pytacie mnie o niego, więc daję świeży link:
https://megawrzuta.pl/download/4ed7a046 ... c59bb.html

Pamiętajcie proszę, że to sprzed roku, więc nie wiem na ile aktualne.
Te same materiały kiedyś wysłałam pewnemu chłopakowi z podkarpacia..., po zakończonej aukcji jakoś się zgadaliśmy. teraz widzę, że są przekazane dalej....
Pozdrawiam Katka
bolcio30
Posty: 262
Rejestracja: środa 08 maja 2013, 21:01
Lokalizacja: Rzeszów - Gorlice

Re: Uprawnienia podstawowe VLOS, jakiś kurs?

Post autor: bolcio30 »

ma ktoś z Was namiary na najbliższy egzamin UAVO VLOS na podkarpaciu? najlepiej w Rzeszowie?
Dzięki za informacje.
TAROT Ironman FY650 - 3DR Pixhawk - ZTW Spider 30A - TAROT 4006/620KV - 1355 - Boscam 5.8GHz 400mW
TAROT 680PRO - DJI NAZA M v2 - Multistar 30A - TAROT 4006/620KV - 1355 - Boscam 5.8GHz 200mW
ZMR QAV250 - ZMR 1804 2400KV ESC 10A Simonk Naze32 10 DOF
Awatar użytkownika
pirzol
Posty: 986
Rejestracja: czwartek 18 sie 2011, 19:57
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Re: Uprawnienia podstawowe VLOS, jakiś kurs?

Post autor: pirzol »

W piątek był egzamin Nowym Sączu. Przynajmniej raz w miesiącu jest.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
----------------------
http://www.fpvdrones.pl
Encyklopedia FPV, RC Heli i nie tylko...
Szkolenie VLOS - pomoc w samokształceniu.

Realis familiam pater, mater et filii est.
Awatar użytkownika
krall
Posty: 3153
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 10:00
Lokalizacja: Kartuzy
Kontakt:

Re: Uprawnienia podstawowe VLOS, jakiś kurs?

Post autor: krall »

krall pisze:26.04.2016 odbędzie się egzamin VLOS.
W Borczu, k. Żukowa, ~25km od Gdańska
Więcej szczegółów tutaj: http://dronakademia.pl/egzamin-vlos-26-04-2016/
Zmiana terminu - o jeden dzień - czyli 27.04.2016
pozdrawiam
Krzysztof
http://www.fly.kartuzy.com.pl
zibirider455
Posty: 53
Rejestracja: czwartek 25 gru 2014, 22:33
Lokalizacja: Szczekociny

Re: Uprawnienia podstawowe VLOS, jakiś kurs?

Post autor: zibirider455 »

Jeżeli mam prawo do zniżki 50% za egzamin praktyczny i teoretyczny, to później na egzaminie trzeba okazać dokument uprawniający do nich ? egzaminator to sprawdza, czy jak to wyglądało, miał tak ktoś ?
Czasem fajnie jest spojrzeć na coś z góry :D
Awatar użytkownika
SuperBartek
Posty: 252
Rejestracja: niedziela 06 gru 2015, 20:31
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Uprawnienia podstawowe VLOS, jakiś kurs?

Post autor: SuperBartek »

Gratulacje, fajny polar:D tez by mi się przydal - w forumowych gadżetach go nie ma:D
Bartek, Pelikan Beta 1400 , SC 2400
ODPOWIEDZ