Xiaomi Mi DRONE

Wszelkie gotowe modele za wyjątkiem DJI i Yuneec

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

azizi
Posty: 64
Rejestracja: poniedziałek 27 lis 2017, 12:01
Lokalizacja: Łomża

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: azizi »

pawelwst pisze:Sanussi dzięki za odpowiedź. U mnie pokrętło niby ładnie "odbijało" do pozycji wyjściowej. Nie rozbierałem tego nigdy. Oddałem drona w ręce fachowcy z serwisu dronów zobaczymy co będzie. Dziś mam mieć zrobione. Napiszę jak odbiorę z naprawy by inni mieli w razie potrzeby pogląd na taka przypadłość.
Gdzie taki fachowy serwis jest?
pawelwst
Posty: 16
Rejestracja: piątek 13 paź 2017, 21:20
Lokalizacja: Lublin

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: pawelwst »

w LUBLINIE
a czy fachowy to się okaże ;-)
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: Rurek »

Ludzie jesteście na forum rc-fpv i oddajecie aparaturę na serwis do rozciągnięcia sprężynki ?!?!?!?!?!?!
Dziwne czasy nastały...

Oppps pardąsik - to "dron" RTF czyli mało wspólnego ma z modelarstwem i elektroniczną dłubaninką :-(
Ale z drugiej strony temat jest w dziale "platformy" a tutaj powinny być dzieła własne modelarzy a nie gotowce .....
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
Piotrowy
Posty: 3130
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 14:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: Piotrowy »

Rurek pisze:Ludzie jesteście na forum rc-fpv i oddajecie aparaturę na serwis do rozciągnięcia sprężynki ?!?!?!?!?!?!
Dziwne czasy nastały...
Komunie w pełni, serwisy otwierają drugą zmianę :-D
Swoją drogą ten co ma gwarancje boi się dotknąć byle śrubki, żeby plomby nie zerwać :-/
tamadzi
Posty: 8
Rejestracja: sobota 30 gru 2017, 20:30
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: tamadzi »

Czy ktoś spotkał się z czymś takim?: W trakcie latania sprawdziłem stan baterii (Battery info) i przy informacji "Cykles 29" pojawił się czerwony wykrzyknik w kółku o takim samym kolorze. Po kliknięciu w wykrzyknik rozwinęła sie instrukcja, która w niedoskonałym tłumaczeniu brzmiała: "używaj baterii do poziomu 15% a następnie doprowadź do samorozładowania do poziomu 0, a po naładowaniu wartość "Capacity" ustawi się na właściwym poziomie". W tym momencie poziom "Capacity" wynosił 5381 mAH a więc więcej niż fabryczne 5100. Zrobiłem jak kazali i czekam już 3 dni na samorozładowanie baterii, ale procenty spadają bardzo powoli, w tej chwili 13%. Zaczynam mieć wątpliwości, czy dobrze przetłumaczyłem instrukcję? (Już znikła!!!) Czy taki proces nie zaszkodzi baterii? Czy jest jakaś specjalna procedura uruchomienia samorozładowania, czy wystarczy tylko pozostawić baterię bezczynną i ile to będzie trwało?
Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.
filos51
Posty: 33
Rejestracja: środa 27 lip 2016, 15:04

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: filos51 »

Witam

To nie bateria ma się sama rozładować, tylko masz przy 15% wylądować i zostawić najlepiej w przewiewnym miejscu włączonego sprzęta żeby ją rozładował.
Oczywiście dron ma pracować bez włączonych silników.
Miejsce chłodne albo przewiewne, bo inaczej czujnik temperatury może za wcześnie wyłączyć drona.

Pozdrawiam
pawelwst
Posty: 16
Rejestracja: piątek 13 paź 2017, 21:20
Lokalizacja: Lublin

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: pawelwst »

Rurek pisze:Ludzie jesteście na forum rc-fpv i oddajecie aparaturę na serwis do rozciągnięcia sprężynki ?!?!?!?!?!?!
Dziwne czasy nastały...
Rurek opanuj się...co złego jest w tym że jestem na forum a nie chce grzebać w elektronice może dlatego żeby przy próbie naprawy nic dodatkowo nie popsuć.
Z forum wiem dużo więcej niż z instrukcji itd. itp.
ktoś dał wyłączność na forum dla modelarzy .....??? Chyba nie.
Czy do naprawy jest sprężynka czy coś w elektronice nie wiem. Dużo dziwnych przypadłości ma ten dron dlatego szkoda czasu na zgadywanie.
tamadzi
Posty: 8
Rejestracja: sobota 30 gru 2017, 20:30
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: tamadzi »

filos51 pisze: To nie bateria ma się sama rozładować, tylko masz przy 15% wylądować i zostawić najlepiej w przewiewnym miejscu włączonego sprzęta żeby ją rozładował.
Oczywiście dron ma pracować bez włączonych silników.
Miejsce chłodne albo przewiewne, bo inaczej czujnik temperatury może za wcześnie wyłączyć drona.
Serdeczne dzięki za radę
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
JankeS_Toruń
Posty: 142
Rejestracja: wtorek 05 kwie 2016, 07:58
Lokalizacja: Toruń

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: JankeS_Toruń »

Ja wczoraj odkurzyłem swojego Mi Dronka po zimowej przerwie i jak już się "rozlatałem" to mnie trochę poniosło i prawie wbiłem się znowu w drzewo... Dosłownie musnąłem gałązki :)

https://www.youtube.com/watch?v=STOW6TDluNQ
Awatar użytkownika
arocopter
Posty: 66
Rejestracja: poniedziałek 15 sie 2016, 11:52
Lokalizacja: England/Poland

Re: Odp: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: arocopter »

JankeS_Toruń pisze:Ja wczoraj odkurzyłem swojego Mi Dronka po zimowej przerwie i jak już się "rozlatałem" to mnie trochę poniosło i prawie wbiłem się znowu w drzewo... Dosłownie musnąłem gałązki :)

https://www.youtube.com/watch?v=STOW6TDluNQ
Hehe, podkład muzyczny dobrany idealnie :)

Wysłane z OnePlus 3T
rika2017
Posty: 489
Rejestracja: wtorek 07 mar 2017, 20:16

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: rika2017 »

Latasz za szybko i za nisko, będziesz miał później problemy z gimbalem. Będzie trzęsło obrazem z pięknym efektem yello. Jedyne lekarstwo to kupno nowego drona /kamery. W instrukcji pisze ze zalecana prędkość to 10m/s okazjonalnie szybciej.

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
JankeS_Toruń
Posty: 142
Rejestracja: wtorek 05 kwie 2016, 07:58
Lokalizacja: Toruń

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: JankeS_Toruń »

No ja odblokowałem go na maksymalną prędkość 16 m/s, poważnie zalecana to 10 m/s? Nie doczytałem takiej informacji.
rika2017
Posty: 489
Rejestracja: wtorek 07 mar 2017, 20:16

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: rika2017 »

To lataj na 16m/s, lecz bez kamery. Tam jest tani gimbal, a takim lataniem dostarczasz mu naprawdę ciężkich doznań. Po co urządzeniu co ma kamerę taka prędkość latania ? Idąc dalej lataj bez GPS osiąga wtedy 18 lub 19m/s. Co kilka dni na internecie zdjęcie z urwanym gimbalem...

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
JankeS_Toruń
Posty: 142
Rejestracja: wtorek 05 kwie 2016, 07:58
Lokalizacja: Toruń

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: JankeS_Toruń »

Sęk w tym, że ja po prostu lubię latać szybko i nisko :) Już raz przypłaciłem to rozbiciem drona, muszę zacząć go traktować jak latającą kamerę, a nie wyścigowego drona ;) Takie filmy na dużej prędkości i nisko robią wrażenie ale oczywiście ryzyko jest spore.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13005
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: Verid »

rika2017 pisze:To lataj
To może niech każdy lata jak mu się żywnie podoba, co? W końcu to jego sprzęt i wszystko wskazuje na to że jest świadom ryzyka które podejmuje... :roll:
Ten wredny...
ODPOWIEDZ