iNav w KFC32F3 i innych.

Inne Flight Controlery (sterowniki) niz wyżej wymienione

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Kamiloo
Posty: 31
Rejestracja: czwartek 11 gru 2014, 14:38
Lokalizacja: Zawiercie/Łazy

Re: iNav w KFC32F3 i innych.

Post autor: Kamiloo »

Jest to mój pierwszy parapet, wcześniej jedynie symulator. Podczas oględzin zauważyłem, że po krecie spowodowanym nieudanym navlaunch obluzował się fc i może to jest przyczyną. Jutro sprawdzę, więc pozostaje mi jeszcze tylko rozwiązać dlaczego chce startować odwrócone..
KFC Bixler v2, ESA Jak3, Chameleon, NOX3, DJI F550, Reptile S800
____________________________________________________________
Prusa MK2, Ultimaker, root2cnc
Bihtus
Posty: 683
Rejestracja: niedziela 26 lut 2012, 21:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: iNav w KFC32F3 i innych.

Post autor: Bihtus »

Ok czyli to jest raczej brak umiejętności ... co nie znaczy że na to może mieć wpływ jakieś złe ustawienia ...
Ja zaczynałem od parapetu 1,3 m lekkiego i wolnego ... jestem starej daty nie potrafię latać na symulatorach...
Uczyłem się rozbijając i naprawiając modele. Ale do tego wybieramy spokojne modele a nie małe nerwusy ...
A sterownik oczywiście też solidnie zamocuj ale nie tu upatruje przyczyny takiego zachowania modelu w passthru.
Skrzydła .... 600 mm .... 820 mm .... 2000 mm ... :-)
Awatar użytkownika
MorF
Posty: 570
Rejestracja: piątek 05 cze 2015, 13:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: iNav w KFC32F3 i innych.

Post autor: MorF »

Dzisiaj kolejne obloty juz na KFC32F3 (wyrzucilem poprzednia plytke AIO do szuflady na razie) :lol:

1) Przerzut na prawe skrzydlo
Niestety logow blackboxa brak, bo zmiany chcialem dokonac w polu przy pomocy EZ-GUI ale okazuje sie ze zapis tylko w wersji platnej :)
Znowu pare razy dzisiaj przezucil przez prawe skrzydlo, tutaj niestety dosc mocny kret. Z wczesniejszych udalo mi sie wyciagnac bo bylem wyzej.
moze ktos bedzi mial jakis pomysl....


2) Pytanko aby wykorzystac baro latajac np w horizon trzeba dodatkowo uzyc HORIZON+NAC ALTHOLD?
Awatar użytkownika
olowsky
Posty: 17
Rejestracja: niedziela 23 kwie 2017, 12:41
Lokalizacja: Legnica/Bolesławiec

Re: iNav w KFC32F3 i innych.

Post autor: olowsky »

Czy ktoś orientuje się co z tematem smart audio w inavie? jest jakaś szansa że będzie dodane?
Awatar użytkownika
lypse
Posty: 35
Rejestracja: poniedziałek 04 maja 2015, 13:12
Lokalizacja: Gdynia

Re: iNav w KFC32F3 i innych.

Post autor: lypse »

Czy jak chce zwiększyć prędkość rolli/flipów wystarczy że podniosę roll/pitch rate w zakładce pid tuning czy muszę też zwiększyć rate dla serw ?
Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Re: iNav w KFC32F3 i innych.

Post autor: marbalon »

Jeżeli rejty PID sie nie wyrobią to, zwiększyć rejty serw.
Awatar użytkownika
arek2081
Posty: 1054
Rejestracja: sobota 20 paź 2012, 04:53
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: iNav w KFC32F3 i innych.

Post autor: arek2081 »

Hej, dziś dotarło do mnie F3, mam kilka pytań.
1. Płytka posiada złącze pomiaru baterii video ale w osd nie ma opcji wyświetlania tego parametru (chyba że to tylko złącze i nie ma pomiaru)
2. Sztuczny horyzont gdy dojdzie do końca swojego obszaru roboczego zostawia "zamrożone kropki" kropki, trochę to drażniące.
3. Po wejściu w menu z aparatury mamy opcję wyświetlania nazwy użytkownika w menu iNAV nie ma tej opcji ani możliwości zmiany nazwy (przynajmniej nie znalazłem albo nie wiem gdzie szukać)
4. Podczas zmiany parametrów z aparatury, np. włączenie wyświetlenia napięcia pakietu ginie powiedzmy wskazanie rssi i trzeba włączyć je w konfiguratorze mimo że z aparatury ustawione jest na YES.

Miałem ftb i tam takich cyrków nie było, nie wiem czy tak to ma być czy robię coś źle.
Optic 6 (expander 12ch), eleres mod, OSD Remzibi, Fox 800, AP eleres V2, sony 600, gopro 4 sliver, pixhawk
Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Re: iNav w KFC32F3 i innych.

Post autor: marbalon »

1. Tak, gdyż w iNav nie było to wspierane stąd też brak dodatkowego złącza. Wynika to może z trendu że jeden pakiet do wszystkiego + mała przetworniczka do FPV się całkiem ładnie sprawdza więc nie ma co kombinować.
2. Tak to będzie usunięte.
3. Też fajny błąd znalazłeś. Jest zdefiniowane pole NAME dla danego modelu, ale nigdzie nie można go wpisać z tego co widzę w kodach ;-) - poprawię!
4. Przetestuje to co piszesz w sensie włączenie jedngo, wyłącza drugie... ale upewnij się że jedno nie zasłania drugiego...

FTB i F3 mimo że sprzęt inny to soft ten sam o ile uzywa się tych samych wersji iNav. Chyba że mówisz o FTB i soft KFC.... tam to były cuda... (czasami pozytywne czasami negatywne) ;-)
Awatar użytkownika
arek2081
Posty: 1054
Rejestracja: sobota 20 paź 2012, 04:53
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: iNav w KFC32F3 i innych.

Post autor: arek2081 »

marbalon pisze:ale upewnij się że jedno nie zasłania drugiego...
nie nie zasłania, mówię o FTB i sofcie KFC :-)
Optic 6 (expander 12ch), eleres mod, OSD Remzibi, Fox 800, AP eleres V2, sony 600, gopro 4 sliver, pixhawk
Awatar użytkownika
olowsky
Posty: 17
Rejestracja: niedziela 23 kwie 2017, 12:41
Lokalizacja: Legnica/Bolesławiec

Re: iNav w KFC32F3 i innych.

Post autor: olowsky »

Avatar pisze:
lypse pisze:Spróbój zacząć od poniższych wartości:

Kod:
set current_meter_scale = 130
set current_meter_offset = 815
save
Przy tych wartościach pokazuje zużycie na poziomie 55A

U mnie 130/1550 daje spoczynkowy prąd 0,5A - tyle co pokazuje miernik.

U mnie 125/833 i chodzi pięknie.
Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Re: iNav w KFC32F3 i innych.

Post autor: marbalon »

Tak, minimalnie mogą w tym zakresie być inne ale rząd wielkości będzie podobny jak widać.
Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Re: iNav w KFC32F3 i innych.

Post autor: marbalon »

arek2081 pisze:Podczas zmiany parametrów z aparatury, np. włączenie wyświetlenia napięcia pakietu ginie powiedzmy wskazanie rssi i trzeba włączyć je w konfiguratorze mimo że z aparatury ustawione jest na YES.
Tego nie mogę powtórzyć. Podaj dokładnie jaki parametr był na co ustawiony przed wejściem do menu i co się stało jak przestawiłeś który parametr... Tak zwane "kroki aby powtórzyć" ;-)

Pozostałe rzeczy poprawiłem i będą w kolejnych wersjach.
Awatar użytkownika
spyramax
Posty: 137
Rejestracja: piątek 26 gru 2014, 12:25
Lokalizacja: Chrzanów

Re: iNav w KFC32F3 i innych.

Post autor: spyramax »

hej
nie działa mi polecenie bindowania najnowszy soft

# set rx_spi_protocol = ELERES
Invalid name

# feature rx_spi
Enabled RX_SPI

# feature -rx_ppm
Disabled RX_PPM

# save
Saving
Rebooting
Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Re: iNav w KFC32F3 i innych.

Post autor: marbalon »

Spróbuj na wersji z tego pliku...

http://baliniak.2box.pl/qq/inav_1.7.1.2_KFC32.zip

Tylko zachowaj ustawienia poleceniem diff profilaktycznie i na nowej odtwórz.
Awatar użytkownika
arek2081
Posty: 1054
Rejestracja: sobota 20 paź 2012, 04:53
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: iNav w KFC32F3 i innych.

Post autor: arek2081 »

marbalon pisze:arek2081 pisze:
Podczas zmiany parametrów z aparatury, np. włączenie wyświetlenia napięcia pakietu ginie powiedzmy wskazanie rssi i trzeba włączyć je w konfiguratorze mimo że z aparatury ustawione jest na YES.


Tego nie mogę powtórzyć. Podaj dokładnie jaki parametr był na co ustawiony przed wejściem do menu i co się stało jak przestawiłeś który parametr... Tak zwane "kroki aby powtórzyć"

Pozostałe rzeczy poprawiłem i będą w kolejnych wersjach.
Kurcze dziś podłączyłem i jest ok nie wiem co było powodem, aktualnie działa jak należy.
Optic 6 (expander 12ch), eleres mod, OSD Remzibi, Fox 800, AP eleres V2, sony 600, gopro 4 sliver, pixhawk
ODPOWIEDZ