Phantom 3 premiera

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

jarekONE
Posty: 106
Rejestracja: piątek 27 gru 2013, 22:33
Lokalizacja: okolice Krakowa
Kontakt:

Re: Phantom 3 premiera

Post autor: jarekONE »

Faktycznie nocne ujęcia jakieś dziwne...Podeślij coś skręconego przy lepszym świetle.
U mnie nocne ujęcia wyszły jak w linku poniżej - jest dużo ostrzej (przynajmniej tak mi się wydaje).
https://vimeo.com/134856381

poniżej masz to samo tylko w wyższej rozdziałce...

https://www.youtube.com/watch?v=Pt3ZSCxmmjw
pozdrawiam Jarek
----------------------------------
Zuber
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek 02 lis 2015, 09:45

Re: Phantom 3 premiera

Post autor: Zuber »

Może to kwestia ustawień? Sądzę iż mam fabryczne, bo resetowałem kamerę i ustawienia mam takie same jak zalecane w tutorialach itd.

takie coś mam z dnia, ale w sumie marne światło:
https://www.youtube.com/watch?v=VxXEO98Fiv0

Kolejna rzecz jest taka, że ten obraz jeszcze jest taki ciemny i ponury i nie rozgryzłem jeszcze gdzie się to ustawia - mam ustawienia do zdjęć w trybie auto i właśnie wychodzi tak ponuro. Może to jednak od postprodukcji wiele zależy? Zdjęcie rozjaśnić to wiem, że się da, ale czy film tak samo łatwo można poprawiać?
Ostatnio zmieniony wtorek 03 lis 2015, 00:41 przez Zuber, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
qwert
Posty: 436
Rejestracja: poniedziałek 13 maja 2013, 16:14
Lokalizacja: Czikagoł

Re: Phantom 3 premiera

Post autor: qwert »

Słyszałeś o strefach powietrznych i żeby latać trzeba mieć różne różniste licencje, ubezpieczenia, zgody itd? :)

Nie masz pojęcia o "dronach", o fotografii, o filmie, o przestrzeni powietrznej, stanowisz poważne zagrożenie dla wszystkich, nie chciałem Cię już na fejsie cisnąć...

Ważne że masz nazwę i stronę internetową
Zuber
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek 02 lis 2015, 09:45

Re: Phantom 3 premiera

Post autor: Zuber »

Pewnie, że słyszałem, posiadam.

Przyznam się, że nie na każdy lot wykonany miałem pozwolenie bo wtedy też nie wiedziałem do końca jakie są regulacje na jakie konkretne rodzaje lotów, ale na większość miałem i myślę, że dzięki temu i tak jestem w mniejszości naszej społeczności, bo samowolka się szerzy.
To, że nie rozgryzłem kamery w dronie, która funkcjonalności ma raczej ograniczone w porównaniu do kamer i lustrzanek nawet ze średniej półki nie oznacza chyba od razu, że nie mam o temacie pojęcia i bynajmniej nie sądzę bym czymkolwiek zasłużył sobie na takie potraktowanie mnie z góry i zaszufladkowanie. Ale gratuluję próby.
Awatar użytkownika
L.mArK
Posty: 687
Rejestracja: wtorek 16 lip 2013, 22:29
Lokalizacja: Kraków

Re: Phantom 3 premiera

Post autor: L.mArK »

niedługo udzielenie odpowiedzi na tym forum będzie możliwe dopiero po weryfikacji czy pytający na uprawnienia itd.
Słuchy mnie doszły, że powstanie specjalny adres mailowy gdzie trzeba będzie przesłać skany dokumentów.
Czas weryfikacji do 48h. Opłat brak.
Gratuluję
Zuber
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek 02 lis 2015, 09:45

Re: Phantom 3 premiera

Post autor: Zuber »

W takim razie co z użytkownikami dronów co uprawnień nie mają, a latają? Przecież jest to dozwolone i nie ma póki co musu posiadania uprawnień - forum przekształci się w forum tylko dla "tych lepszych"? Bo widzę, że środowisko ma wysokie bariery wejścia, strach przed konkurencją?
Awatar użytkownika
Kyokushin
Posty: 464
Rejestracja: czwartek 04 cze 2015, 01:08
Kontakt:

Re: Phantom 3 premiera

Post autor: Kyokushin »

Zgadza się, ale zawsze jest tak że jak ktoś ma jakiś kwit, to czuje się lepszy niż ktoś inny, bo mu się wydaje że jest pro. Uprawnienia też mam, ale w świetle prawa, jak sobie latam rekreacyjnie, to w niczym nie jestem lepszy, ani nie mam innych praw niż kolega bez kwitów. Umożliwiają one tylko loty komercyjne, ni mniej ni więcej. Póki co zasady lotów są te same.

To się trochę zmieni w/g projektu nowej ustawy, ale moim zdaniem na lepsze. Teoretycznie będzie można trochę mniej, w praktyce więcej i bezpieczniej (jeżeli chodzi o amatorskie latanie).
gregson
Posty: 181
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 22:27
Lokalizacja: Torun

Re: Phantom 3 premiera

Post autor: gregson »

qwert pisze:Słyszałeś o strefach powietrznych i żeby latać trzeba mieć różne różniste licencje, ubezpieczenia, zgody itd? :)

Nie masz pojęcia o "dronach", o fotografii, o filmie, o przestrzeni powietrznej, stanowisz poważne zagrożenie dla wszystkich, nie chciałem Cię już na fejsie cisnąć...

Ważne że masz nazwę i stronę internetową
Qwert, daj sobie na wstrzymanie. Rownie dobrze mozna napisac ,ze Ci wychowania brak skoro tak latwo rzucasz takie oskarzenia.
gregson
Posty: 181
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 22:27
Lokalizacja: Torun

Re: Phantom 3 premiera

Post autor: gregson »

L.mArK pisze:niedługo udzielenie odpowiedzi na tym forum będzie możliwe dopiero po weryfikacji czy pytający na uprawnienia itd.
Słuchy mnie doszły, że powstanie specjalny adres mailowy gdzie trzeba będzie przesłać skany dokumentów.
Czas weryfikacji do 48h. Opłat brak.
Gratuluję
Zapomniales dodac, ze to wszystko bedzie mozliwe jedynie dla osob ktore wlasnorecznie zbuduja drona..tfu..co ja gadam...wielowirnikowca.
blacha
Posty: 19
Rejestracja: poniedziałek 01 cze 2015, 19:53

Re: Phantom 3 premiera

Post autor: blacha »

L.mArK pisze:niedługo udzielenie odpowiedzi na tym forum będzie możliwe dopiero po weryfikacji czy pytający na uprawnienia itd.
Słuchy mnie doszły, że powstanie specjalny adres mailowy gdzie trzeba będzie przesłać skany dokumentów.
Czas weryfikacji do 48h. Opłat brak.
Gratuluję
Tu koledze przyznaje racje

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
mihuu
Posty: 33
Rejestracja: piątek 02 paź 2015, 14:05

Re: Phantom 3 premiera

Post autor: mihuu »

Powiedzcie mi proszę jaką średnicę pod filtr UV ma kamerka z Phantoma 3 Advanced/Pro?
Awatar użytkownika
jacek666b
Posty: 266
Rejestracja: piątek 07 lis 2014, 22:20
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Phantom 3 premiera

Post autor: jacek666b »

Apropos latania nie tam gdzie trzeba to mam pytanie: :oops:
Latałem sobie dzisiaj w pewnym miejscu i w pewnym momencie urwało mi sygnał z odbiornika.
Podgląd:
http://healthydrones.com/main?share=Nzk ... ifications
Co może być przyczyną? Odległość równo 200m w linii prostej, nic mi nie zasłaniało Phantoma. W pobliżu brak sieci wysokiego napięcia, może Zamek Królewski ma pochowane jakieś anteny...
Czy tablet 10 cali może zasłonić sygnał? Czy ma znaczenie w jaki sposób trzyma się radio?
W innych sprzętach którymi latałem zrywał się obraz ale nigdy sygnał... tymbardziej 200m.

Będę wdzięczny za brak linczu i pomoc
jarekONE
Posty: 106
Rejestracja: piątek 27 gru 2013, 22:33
Lokalizacja: okolice Krakowa
Kontakt:

Re: Phantom 3 premiera

Post autor: jarekONE »

Może przyczyną była duża aktywność elektromagnetyczna słoneczka ?
Działy się dzisiaj od godziny 08.00 bardzo dziwne rzeczy w urządzeniach sterowanych radiowo
ze wspomaganiem np. GPS :roll:
Też miałem problemy - ale szybko reagowałem na anomalia i odpuściłem większe odległości nalotów i wspomaganie GPS
pozdrawiam Jarek
----------------------------------
jarekONE
Posty: 106
Rejestracja: piątek 27 gru 2013, 22:33
Lokalizacja: okolice Krakowa
Kontakt:

Re: Phantom 3 premiera

Post autor: jarekONE »

Zuber pisze:Może to kwestia ustawień? Sądzę iż mam fabryczne, bo resetowałem kamerę i ustawienia mam takie same jak zalecane w tutorialach itd.

takie coś mam z dnia, ale w sumie marne światło:
https://www.youtube.com/watch?v=VxXEO98Fiv0

Kolejna rzecz jest taka, że ten obraz jeszcze jest taki ciemny i ponury i nie rozgryzłem jeszcze gdzie się to ustawia - mam ustawienia do zdjęć w trybie auto i właśnie wychodzi tak ponuro. Może to jednak od postprodukcji wiele zależy? Zdjęcie rozjaśnić to wiem, że się da, ale czy film tak samo łatwo można poprawiać?
Cześć, pobaw się trochę zmianą ustawień ISO - powinno pomóc. W dzień obrazek masz dużo lepszy od nocnych ujęć.
W słabawych warunkach światła szału nie uzyskasz - ale poprzez ustawienie parametrów ekspozycji trochę można poprawić.
Poniżej masz przykład rejestracji o zachodzie słońca...szału oświetleniowego nie ma, a jednak coś tam widać i jest poprawnie.

https://vimeo.com/133475187
pozdrawiam Jarek
----------------------------------
Awatar użytkownika
jacek666b
Posty: 266
Rejestracja: piątek 07 lis 2014, 22:20
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Phantom 3 premiera

Post autor: jacek666b »

jarekONE pisze:Może przyczyną była duża aktywność elektromagnetyczna słoneczka ?
Działy się dzisiaj od godziny 08.00 bardzo dziwne rzeczy w urządzeniach sterowanych radiowo
ze wspomaganiem np. GPS :roll:
Też miałem problemy - ale szybko reagowałem na anomalia i odpuściłem większe odległości nalotów i wspomaganie GPS
A widzisz o tym zapomniałem..
Poza tym dziwną rzeczą było "nagła" utrata łącza.
Po prostu widziałem jak jedna po drugiej znikają kreski od zasiegu.
To był drugi lot, polatam gdzieś na zadupiu i wtedy zobaczę. Miasto to zawsze miasto.
A przez aktywność słoneczną też miałem kiedyś RTH.
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ