OSD Remzibi-problem

czyli cała reszta elektroniki - jak OSD, Autopiloty, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Krystek
Posty: 309
Rejestracja: wtorek 09 lut 2010, 17:24
Lokalizacja: Racibórz

OSD Remzibi-problem

Post autor: Krystek »

Mam pewien problem z OSD.Zakupiłem go akieś2-3lata temu od Remzbiego i teraz dopiero chce się ulotnić FPV.Wszystko ładnie wyświetla na monitorze całe menu dopóki, nie podłączę kamerki,to w tym momencie menu znika a obraz z kamerki jest na monitorze .Co to może być czyżby przy podłączeniu popełniłem jakiś błąd?.Za pomoc będę wdzięczny
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Rufio
Posty: 1157
Rejestracja: sobota 23 kwie 2011, 22:57
Lokalizacja: Wa-wa

Post autor: Rufio »

Chętnie pomogę w dojściu co jest nie tak ale usystematyzujmy, a zrozumiałem tak:
1. do OSD na wyjściu VIDEO masz podpięty monitor
2. po zasileniu OSD widzisz to co OSD wypisuje
3. do OSD dodatkowo masz podpięte źródło vide (kamerka) i po zasileniu OSD na monitorze widzisz tylko to co nadaje źródło (czyli kamerka) i nie ma treści z OSD

Tak jest?

Czy podpinałeś kamerkę bezpośrednio do monitora?
Artu

Post autor: Artu »

A ja się zapytam inaczej:
Czy wszystko jest podłączone, w tym kamerka podczas podłączania zasilania do OSD ?
OSD ma detekcję systemu, i jak Podłączysz kamerkę podczas pracy OSD, to może się "pogubić"...
Coś takiego było opisywane...
Awatar użytkownika
Kwasiu
Posty: 1548
Rejestracja: niedziela 12 gru 2010, 15:18
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: Kwasiu »

A był jakiś trik z przełączaniem na PAL, spróbuj wcisnąć dłużej przycisk, na kilka sekund, nie pamiętam na ile.
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Sprawa jest banalna, tak jak Kwasiu nadmienił - sytem w OSD jest ustawiony na inny niż w kamerze. Wystarczy przełączyć w OSD na ten sam co w kamerze i po problemie.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Krystek
Posty: 309
Rejestracja: wtorek 09 lut 2010, 17:24
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: Krystek »

Mam podpięte Osd do tego nadajnik oraz kamerkę toshiba s10 ktora ma własne zasilanie .Może w tym problem?Artur próbowałem najpierw załaczyć kamerke pózniej zasilanie do OSD to nie pomigło.Na OSD mam przełaczone na PAL tak jak na telewizorze.
Krystek
Posty: 309
Rejestracja: wtorek 09 lut 2010, 17:24
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: Krystek »

faktycznie sory samo się przełaczyło na NTSC.
Dzięki za pomoc!Wszystko gra
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Krystek - masz mieć to samo w kamerce i w OSD, telewizor to sprawa wtórna. Skoro masz PAL w OSD to znaczy że w kamerze siedzi NTSC i trzeba to zmienić.

Edicao: nieaktualne co napisałem , naprawiłeś i napisałeś szybciej :-)
Ostatnio zmieniony poniedziałek 16 kwie 2012, 18:41 przez Rurek, łącznie zmieniany 1 raz.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Artu

Post autor: Artu »

Krystek pisze:faktycznie sory samo się przełaczyło na NTSC.
Dzięki za pomoc!Wszystko gra
Samo się nic nie dzieje :mrgreen: Najważniejsze, że działa :-D
Krystek
Posty: 309
Rejestracja: wtorek 09 lut 2010, 17:24
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: Krystek »

Mam jeszcze jedno pytanie jak już jestem przy głosie,Czy wyższa częstotliwość nadajnika tzn,2,4 Ghz lub 5,8 Ghz wpływa na jakość obrazu .bo z tego co zauważyłem mój nadajnik na 1,2Ghz nie całkiem jakościowo obraz przesyła do odbiornika.Przy podłaczeniu bezpośrednim do telewizora jakość jest lepsza
Awatar użytkownika
Rufio
Posty: 1157
Rejestracja: sobota 23 kwie 2011, 22:57
Lokalizacja: Wa-wa

Post autor: Rufio »

Podobno 1.2 wystarcza do przesłania PALa, ale moje organoleptyczne doświadczenia potwierdzają że na 5.8 obraz mam wyrazistszy (zdecydowanie to widać).
Krystek
Posty: 309
Rejestracja: wtorek 09 lut 2010, 17:24
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: Krystek »

..a powiedz mi jak wygląda zasięg na 5,8ghz jakiej mocy masz nadajnik i jakich anten używasz?
Awatar użytkownika
Rufio
Posty: 1157
Rejestracja: sobota 23 kwie 2011, 22:57
Lokalizacja: Wa-wa

Post autor: Rufio »

Mam tylko 200mW. Latałem na standardowych bacikach w RX i TX, na jakieś 800m.
Dalej się nie odważyłem bez autopilota.
Faktem jest, że dość często miałem sekwencję świetny obraz-śnieżenie-świetny obraz-śnieżenie-...
W bazie testowałem:
- dookólną 11dBi z http://www.dipol.com.pl- obraz świetny, nie śnieżyło podobna odległość
oraz panel czyba 13dBi - rewelka, ale trzeba mieć tracking.
Teraz robię koniczynki - jak nic 2-2,5km zrobię na tym, zgodnie z opisami Kostka (temat na forum) oraz dodatkowy poradnik jak to zrobić http://rcexplorer.se/page...s/SPW/SPW.html.

Zestaw kupiłem przy okazji zakupu modelu X5 w bevrc, ale to samo jest w HK.

Na 1.2G w TX InvVee i standardowy bacik w bazie - 4,5-5km - ale tu mam autopilota. Też mi rwało delikatnie obraz. Jak wróci do mnie autopilot to polecę na 5.8.

Zobacz sobie jeszcze koniecznie ten temat - http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=5023.
ODPOWIEDZ