DJI NAZA - czas realizacji z FOXTECHFPV i dobór ESC

FC - wykorzystujące sprzęt firmy DJI

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Roman
Posty: 1652
Rejestracja: niedziela 06 cze 2010, 19:34
Lokalizacja: WLKP

Post autor: Roman »

Dopisz jeszcze jako uzupełnienie dane koptera
-silniki i ich roztaw
-regulatory
-waga
-ustawienia
Może pomożesz innym
I tak skończysz na LawMate
Awatar użytkownika
żółtodziób
Posty: 62
Rejestracja: sobota 30 lip 2011, 01:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Konfiguracja i Ustawienia

Post autor: żółtodziób »

A więc u mnie jest taki setup :

Rozmiar koptera: 70 X 70 X 25cm
Rozstaw osi silników: 555 mm (po przekątnej)
Rozstaw osi silników: ~390 mm (od osi do osi)
Waga do lotu u mnie: ~ 1300 gramów
Silniki : HL3512 930kV Bumblebee
ESC: 4X HK-20A przeprogramowane na fastPWM
(siedzą pod kopułą a nie w ramionach bo się tam nie mieściły-włażą tam tylko oryginały)
Kontroler : DJI NAZA 400Hz FastPWM
Rama : składana , włókna węglowe i elementy aluminium , rurki węglowe
Podwozie : z rurek z włókna węglowego + gumowe odboje
(rurki poskracałem bo...połamałem podczas nauki twardego lądowania :) )
Śmigła 10x3,8 ale stosowałem też zwykłe 10 X 4,5 (są sporo tańsze ale wymagają rozwiercenia)
Czas lotu : 6-10 minut , w zależności jak latam i jak ustawię próg zadziałania 2 alarmu
Pakiet : mam na razie Turnigy 3S 2200 mAh i Pelikan 3S 2200mAh
Aparatura : Turnigy 9X , 2.4GHz z dedykowanym odbiornikiem
Głowica pan-tilt z dwoma serwami 9g

Nastawy (te które u mnie były kluczowe) w asystencie Nazy :

Zakładka AUTOPILOT:
Basic Gain : PITCH =125% ROLL=125% YAW=80% VERTICAL=125%
Attitude Gain : PITCH=50% ROLL=50%

Zakładka VOLTAGE:
First = 10,30 V (loaded)
Second = 10,00 V (loaded)

Nadajnik : model "samolotowy" (tryb acro), krzywe gazu i inne - default (liniowo) , tryb ATTI/MANUAL przełączam heblem dwustanowym , nie mam trzeciej pozycji F/S
Potencjometry przypisane jako kanały aux 7 i aux8 i od strony modelu wpięte tam są serva 9g wprost z głowicy Pan-Tilt do odbiornika - nie korzystam ze stabilizacji FC

Jeszcze o konstrukcji : olałem póki co oryginalne rzepy do pakietu , zastosowałem rzep techniczny na spodzie pakietu i półce - rozwiązanie nieco ryzykowne ale szybkie i w spokojnych lotach doskonale się sprawdza (rzep techniczny jest mega mocny , póki co pakiet mi nie wyleciał nigdy), za to mam możliwość błyskawicznej zmiany pakietu.
Kontroler siedzi idealnie na środku , na piance ale dałem grubszą bo lepiej tłumi drgania
Odbiornik z tyłu , ESC po bokach FC (z konieczności), odłączyłem wszystkie +5V BEC regulatorów. Antena złapana krawatkami do ramy żeby nie zmieniała pozycji podczas lotu. Złącze do pakietu dałem XT-60.Moduł DJI-LED dałem na spodzie żeby widzieć w czasie lotu LED-a , chociaż przymierzam się do rozbebeszenia modułu i dołożenia ledów np. na ramionach żeby lepiej widzieć stan pakietu podczas gdy quad jest wysoko - oryginalnego leda nie widać.

Póki co wysłałem do przeprogramowania oryginalne regulatory ST-20A Kukiemu ze dwa tygodnie temu, ale pomimo maili i telefonów - nie mam ich nadal :-? , ani nawet wiadomości co się z nimi dzieje , mam nadzieję ze szybko wrócą to je założę w kosze obok silników i wypruję te HK bo nie jest to rozwiązanie najlepsze i jest tłok pod kopułą.


I to by było na tyle. Jak mi się uda - wrzucę kilka zdjęć koptera.
Ostatnio zmieniony niedziela 15 kwie 2012, 13:01 przez żółtodziób, łącznie zmieniany 2 razy.
...cholerne koptery...
Awatar użytkownika
żółtodziób
Posty: 62
Rejestracja: sobota 30 lip 2011, 01:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała

nie mogę wrzucić zdjęć

Post autor: żółtodziób »

Hmmm , chciałem dać kilka już pomniejszonych zdjęć mojego koptera ale wywala mi komunikat "Niestety Limit na wszystkie załączniki na tym forum został przekroczony. Prosze skontaktować się z administratorem forum." :-/
...cholerne koptery...
Artu

Re: nie mogę wrzucić zdjęć

Post autor: Artu »

żółtodziób pisze:Hmmm , chciałem dać kilka już pomniejszonych zdjęć mojego koptera ale wywala mi komunikat "Niestety Limit na wszystkie załączniki na tym forum został przekroczony. Prosze skontaktować się z administratorem forum." :-/
To wrzuć na przykład na http://pokazywarka.pl/ i nie Obciążasz serwera forum :-P
Awatar użytkownika
żółtodziób
Posty: 62
Rejestracja: sobota 30 lip 2011, 01:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Zdjęcia Quada

Post autor: żółtodziób »

http://pokazywarka.pl/edim2b/

Tak będzie lepiej :mrgreen: edit by Artu

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony niedziela 15 kwie 2012, 13:03 przez żółtodziób, łącznie zmieniany 1 raz.
...cholerne koptery...
ODPOWIEDZ