HexCopter - 2tys vs 8tys zł?

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

osobliv
Posty: 106
Rejestracja: poniedziałek 19 mar 2012, 10:22
Lokalizacja: wwa

HexCopter - 2tys vs 8tys zł?

Post autor: osobliv »

Witam,

Jak pisałem niedawno jestem początkujący. Bardzo proszę o informację w jakiej cenie można złożyć Hexcoptera, który uniesie stabilnie aparat/kamerę do 1kg.

Znalazłem taką ofertę ARF http://www.goodluckbuy.com/dji-f550-naz ... eller.html za 620$ czyli ok 2tys zł.
Natomiast zestaw na stronie MikroKoptera https://www.mikrocontroller.com/index.p ... bf87733c55 kosztuje 1900euro czyli 7,8tys czyli prawie cztery razy drożej.

Bardzo proszę o opinię czy ta różnica jest aż tak dużą różnicą jakościową czy po prostu marki inaczej wyceniają produkt?

Dziekuję i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
loop
Posty: 1529
Rejestracja: czwartek 27 sty 2011, 08:20
Lokalizacja: Kielce

Post autor: loop »

Masz poloneza, którym pojedziesz do tesco i przywieziesz 4 siaty zakupów, masz też lotusa, którym pojedziesz do tesco i przywieziesz 4 siaty zakupów.
Zadanie spełnione w obu przypadkach, tylko wszystko rozwodzi się o markę, marketing, zysk dla producenta, dla pośrednika, bezpieczeństwo, dodatki i bajery...
Zbilansuj czego potrzebujesz, a co jest niezbędne i będziesz wiedział w co celować, ew. samemu zrobić.
osobliv
Posty: 106
Rejestracja: poniedziałek 19 mar 2012, 10:22
Lokalizacja: wwa

Post autor: osobliv »

Ok. Loop dzieki za trafne porównanie:) Rozumiem.
Mi tylko chodzi o to czy powyższy DJI i Mikrokopter to rzeczywiście Polonez i Lotus czy może Volkswagen Polo i Volkwagen Golf bo taka różnica na moim poziomie mi nie przeszkadza:)

Powyższy model Mikrokoptera jest chyba lepszym w ofercie MK bo znalazłem jeszcze MK Basicset Hexa2 https://www.mikrocontroller.com/index.p ... bf87733c55 , który jest może bardziej adekwatny do porównania i kosztuje ok 5350zł czyli dwa razy drożej od DJI i wg producenta może udźwignąć 0,8kg.

Moim celem jest wykonanie stabilnych zdjęć z wysokości aparatem ważącym ok.0,6kg - akrobatyka na dalszym miejscu, na pierwszym stabilność i bezawaryjność.

Tak więc trzymając się porównań samochodowych - w sumie bardzo wygodnych dla początkującego - jakbyście nazwali te Hexcoptery? :)
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Naza chyba nie ma barometru a także sterowania gimbalem w wersji HEX ?
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
loop
Posty: 1529
Rejestracja: czwartek 27 sty 2011, 08:20
Lokalizacja: Kielce

Post autor: loop »

Ale ma teoretycznie ponad 1kg udźwigu. Może lepiej komuś w PL zlecić hexe na płytce z baro ze sterowaniem na gimbal, tylko ciekawe czy w 2k by się zmieścił?
^ sens tylko w postępie ^
Awatar użytkownika
krall
Posty: 3152
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 10:00
Lokalizacja: Kartuzy
Kontakt:

Post autor: krall »

loop pisze:Masz poloneza, którym pojedziesz do tesco i przywieziesz 4 siaty zakupów, masz też lotusa, którym pojedziesz do tesco i przywieziesz 4 siaty zakupów.
Ale jak dorzucisz do tego lotusa 280ewro to, jakbyś się zgubił, to sam Ci do domu te siaty dotacha ;-)
pozdrawiam
Krzysztof
http://www.fly.kartuzy.com.pl
osobliv
Posty: 106
Rejestracja: poniedziałek 19 mar 2012, 10:22
Lokalizacja: wwa

Post autor: osobliv »

http://www.dji-hobby.com/naza/index_en.html tu jest napisane że ma sterowanie gimbalem w 2 osiach i barometr... jeśli dobrze patrzę i to jest ten model? (na zdjęciu jest quad ale nie widzę żeby były różne NAZA'y dla hex i quadcopterów; tutaj pdf http://www.dji-innovations.com/files/na ... ual_en.pdf)

P.S> Jako że jesteśmy w dziale "Początkujący": do czego jest potrzebny barometr?:)
Ostatnio zmieniony środa 21 mar 2012, 15:03 przez osobliv, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Roman
Posty: 1652
Rejestracja: niedziela 06 cze 2010, 19:34
Lokalizacja: WLKP

Post autor: Roman »

jeśli chcesz porównywać coś z podobnej półki cenowej i o podobnych możliwościach to zobacz nie na kontroler naza bo ona nie ma GPS tylko na DJI wookong
I tak skończysz na LawMate
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

osobliv pisze:do czego jest potrzebny barometr?:)
Ano jak to barometr - żebyś sobie zmierzył ciśnienie jak glebniesz sprzętem za 10 tys zł i nic z tego nie zostanie...

Moja odpowiedź nie jest absolutnie złośliwa. Skoro nie wiesz do czego służy czujnik ciśnienia to lepiej nie ładuj takich pieniędzy w sprzęt, tylko złóż sobie coś do nauki za tysiaka a w międzyczasie poczytaj tu i ówdzie.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
loop
Posty: 1529
Rejestracja: czwartek 27 sty 2011, 08:20
Lokalizacja: Kielce

Post autor: loop »

krall pisze:Ale jak dorzucisz do tego lotusa 280ewro to, jakbyś się zgubił, to sam Ci do domu te siaty dotacha ;-)
Przydałby się taki co zalicza checkpointy i sam jeździ na zakupy i przywozi te siaty, miałbym w końcu więcej czasu dla siebie... Chyba w nevadzie już mogą jeździć roboty, wystarczy tylko zarejestrować.

lepiej tłumaczyć niż dogryzać - barometr masz do stabilizacji pozycji pionowej wg ciśnienia, ale... nie może dmuchać w czujnik, dobrze jest izolować, tj mikrofony.
osobliv
Posty: 106
Rejestracja: poniedziałek 19 mar 2012, 10:22
Lokalizacja: wwa

Post autor: osobliv »

Ok, GPS sobie daruję, raczej przyszłościowo by mnie interesowała instalacja FPV.

To jak, myślicie, ten DJI F550 spełni moje oczekiwania? I jak się ma do tego MikroKoptera jeśli chodzi o parametry lotu (pomijając GPS), jakość/trwałość sprzętu, czy może jest to jakaś chińska jednorazówka? :)

Rurek: a odnośnie Twojej wypowiedzi o mojej nieznajomości odpowiem w nowym wątku, żeby tu nie tworzyć offtopów bo myślałem na ten temat... i mam pewne przemyślenia filozoficzno-socjologiczno-marketingowe :)
Awatar użytkownika
HaNsKlOsS
Posty: 492
Rejestracja: środa 14 kwie 2010, 20:11
Lokalizacja: Oberschlesien

Post autor: HaNsKlOsS »

jesli chcesz robic zdjęcia małpką .. styknie ten za 2tys
jeśli potrzebny ci sprzet do filmu to ten za 8tys moze nie starczyć
|PROTOS CARBON AC3X|T-Rex 450 BEASTX FBL|Ritewing Zephyr..|TLRS 433|MK DJI
Artu

Post autor: Artu »

Rurek pisze:Naza chyba nie ma barometru a także sterowania gimbalem w wersji HEX ?
NAZA ma barometr, i sterowanie gimbalem w układzie hexy :-P
Dopiero w układzie okto, który jest "wymuszony", nie ma sterowanie gimbalem :-P
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Artu pisze:
Rurek pisze:Naza chyba nie ma barometru a także sterowania gimbalem w wersji HEX ?
NAZA ma barometr, i sterowanie gimbalem w układzie hexy :-P
Dopiero w układzie okto, który jest "wymuszony", nie ma sterowanie gimbalem :-P
Wiedziałem że gdzieś dzwoni :-) ale pomyliłem dzwonnice ;-) dlatego napisałem "chyba" 8-)
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
ODPOWIEDZ