Beta 1400 - zestaw startowy

Samoloty, szybowce, skrzydełka, delty...

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Mariusz86
Posty: 8
Rejestracja: niedziela 13 lis 2011, 19:01
Lokalizacja: Sosnowiec

Beta 1400 - zestaw startowy

Post autor: Mariusz86 »

Hej.

Na początek chciałem się przywitać :)
Mam na imię Mariusz, mieszkam w okolicach Katowic, w dziedzinie modelarstwa jestem zielony i niestety żaden z moich znajomych tym tematem się nie interesuje, więc nie mam kogo zapytać o rady.

Od jakiegoś czasu przeglądam to forum, czytam, jaram się i moja wyobraźnia mocno pracuje :) Jestem typem kompulsywnego maniaka, więc w ramach pracy nad sobą od trzech tygodni mówię sobie 'daj sobie jeszcze 2 dni, pewne ci przejdzie', ale magia FPV krąży ciągle gdzieś po głowie...
Zafascynował mnie temat, którym się zajmujecie i myślę, że nadszedł czas żebym dołączył się do 'zabawy'.

Moją przygodę z FPV postanowiłem rozpocząć od Bety 1400 w wersji RTF.
Na początek chcę polatać klasycznie z dołączoną dosztukowaną kamerką 'offline', dla pewności zakupiłem już EasyCAP ;)

Początkowo skłaniałem się ku skompletowaniu platformy samodzielnie - kadłub, silnik, serwa, aparatura... ale w końcu gdzieś wyczytałem, że lepiej na początku zobaczyć jak w ogóle ma wyglądać złożony i latający model.
I pewnie rzeczywiście oszczędzi mi to na początku nieco nerwów.

Mimo to Beta 1400 w wersji RTF z tego co wyczytałem wymaga na początek paru podstawowych modyfikacji.

Chciałbym upewnić się przed zakupem czy komponenty, które wybrałem są ok + o czym zapomniałem.
Wszystko chce kupić w jednym sklepie, najlepiej polskim.

Beta 1400 RTF:
http://abc-rc.pl/p/63/1759/model-beta-1 ... mery-.html

Śmigło:
http://abc-rc.pl/p/10/769/smiglo-gws-ep ... soria.html

Piasta:
http://abc-rc.pl/p/106/2213/piasta-prop ... soria.html

Regulator:
http://abc-rc.pl/p/146/2683/esc-budget- ... y-esc.html

Klej:
http://abc-rc.pl/p/142/380/klej-uhu-por ... arska.html


Czy podane wyżej elementy będą ok?
Czego najlepiej użyć do wzmocnienia skrzydeł (słyszałem, że standardowe węglowe rurki się łamią)? Chciałbym mieć możliwość rozpięcia skrzydeł i złożenia ich na miejscu - jaki patent do tego zastosować? Magnesy? Rzep? Możecie podać linka do tych elementów w tym samym sklepie?

Czy o czymś jeszcze zapomniałem? Powinienem obkleić czymś model aby zwiększyć jego wytrzymałość? Jeśli tak to także bym prosił o adresy z ww. sklepu.

Będę wdzięczny za odpowiedzi.

Pozdrawiam :)
Pioneer 1400, TG9x
Artu

Post autor: Artu »

Podstawowy błąd, to wersja RTF :-P
Kup wersję ARF (tylko z silnikiem) i dowiedz się, czy w ofercie jest V1 czy już V2 (V1 jest lepsiejsza z powodu umieszczenia serw SW i SK)
Do tego aparatura (na przykład TGY9x) pakiety 3S 2200mAh, regulator ~30A, serwa, śmigło, piasta...
I będzie Pan zadowolony :-)
Awatar użytkownika
Mariusz86
Posty: 8
Rejestracja: niedziela 13 lis 2011, 19:01
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Mariusz86 »

Artu dzięki za odpowiedz. Boję się jednak kupowania ARF i dokupywania serw, bowdenów, aparatury, podpinania tego, parowania...
Chciałem tak na początku, ale nie chce nic spierdzielić. Jeszcze nie widziałem na żywo latającego modelu ;)
Zdaje sobię sprawę, że RTF jest gorszej jakości, ale mimo to chciałbym od niego zacząć i dopiero później dokupić Turnigy 9x, wymienić jakieś elementy platformy.
Może zapłace dwa razy, ale kupując ARF bez pojęcia zwiększa się poziom skomplikowania dla laika takiego jak ja i wyjde na tym jeszcze gorzej, a moment wzbicia się w powietrze może stać się odleglejszy ;P
Pioneer 1400, TG9x
smootny

Post autor: smootny »

Kup jak radzi Artu - bo dobrze radzi. . :mrgreen:
Resztę ci tu pomożemy zdziałać - a finalnie zalatać.
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Jeżeli jesteś w sytuacji kompletnego "zieleniaka" to może dobrym pomysłem jest podpatrywać wątek "spotkania..." W Twojej okolicy działa silna grupa śląska...może warto składać tak jak Artu podpowiada ALE przy wsparciu kolegów z doświadczeniem...
Na pewno dostaniesz wsparcie i bezcenną pomoc, w rozmowach "na żywo" szybciej wyklarujesz sobie i poukładasz co i jak :-)
Ja bym poszedł tym tropem.
Aaaa i jeszcze jedno - zobaczysz w naturze jak i co lata - na pierwszy raz możesz być w szoku :-)
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
Leda_g
Posty: 144
Rejestracja: niedziela 17 lip 2011, 21:01
Lokalizacja: Wadowice
Kontakt:

Post autor: Leda_g »

Niestety BETA 1400 jest teraz robiona tylko w wersji V2 - Ja natomiast polecam model PIONEER 1400
Model ten to jest BETA w innej nazwie a co ważne jest w wersji V1 oraz jest tańsza.
Pozdrawiam Mirek
Awatar użytkownika
Mariusz86
Posty: 8
Rejestracja: niedziela 13 lis 2011, 19:01
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Mariusz86 »

O kurcze, dzięki chłopaki :)
Zerkne zaraz na wątek ze spotkaniami.
Może faktycznie pójdę tropem jaki Artu i zasugerował...
O pioneer nie slyszałem.
Może to co Leda_g tutaj wkleił będzie ok? Co myślicie Pioneer 1400 ARTF + aparatura Turnigy 9x?
Odpadnie mi wtedy zabawa z serwami i będę troche mniej zestresowany ;)
Pioneer 1400, TG9x
Artu

Post autor: Artu »

Leda_g pisze:Niestety BETA 1400 jest teraz robiona tylko w wersji V2 - Ja natomiast polecam model PIONEER 1400
Model ten to jest BETA w innej nazwie a co ważne jest w wersji V1 oraz jest tańsza.
Mirku, a czemu nie Macie w wersji ARF czy jak to inni zwą KIT ?
Sam Wiesz co jest wart regulator i serwa... (szczególnie na SW, bo na lotki i SK na początek wystarczą)
No i silnik... czy ten w V1 Bety nie był mocniejszy ?
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

W innym dzisiejszym wątku było mówione o Becie i klonach - to wszystko jak się okazuje to ten sam wypust z tej samej fabryki więc zasadnicza różnica to ...nazwa :-)
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
Leda_g
Posty: 144
Rejestracja: niedziela 17 lip 2011, 21:01
Lokalizacja: Wadowice
Kontakt:

Post autor: Leda_g »

Artu pisze:Mirku, a czemu nie Macie w wersji ARF czy jak to inni zwą KIT ?
Bo mam na magazynie jeszcze BETA 1400 w wersji ARF.
Pozdrawiam Mirek
Awatar użytkownika
Mariusz86
Posty: 8
Rejestracja: niedziela 13 lis 2011, 19:01
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Mariusz86 »

Ok, czyli Pioneer ARTF też nie bardzo?
Panie Mirku, ma Pan betę ARF V1?
Jeśli nie to czy w takim razie ARF w wersji V2 da radę?
Pioneer 1400, TG9x
Artu

Post autor: Artu »

Leda_g pisze:
Artu pisze:Mirku, a czemu nie Macie w wersji ARF czy jak to inni zwą KIT ?
Bo mam na magazynie jeszcze BETA 1400 w wersji ARF.
Ale ten ARF to już V2 :?:
Awatar użytkownika
Mariusz86
Posty: 8
Rejestracja: niedziela 13 lis 2011, 19:01
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Mariusz86 »

Artu jeśli nie ma V1 to V2 będzie ok?
Jakie serwa, regulator polecasz do tego modelu? Co powinienem jeszcze dokupić poza serwami? Bowdeny (jeśli dobrze rozumiem to są 'linki' łączące serwa z 'klapkami'?). Możesz podać linki do produktów w sklepie? Będę zobowiązany :)

Dopisek:
Zamówiłem już Turnigy 9x, więc tak jak polecacie skompletuje wszystko z osobnych komponentów. Liczę na Waszą pomoc :)
Pioneer 1400, TG9x
Artu

Post autor: Artu »

Wersja "2" ma serwa zabudowane wewnątrz "kabiny" i bowdeny prowadzone wewnątrz belki ogonowej, taj jak na foto poniżej:

Obrazek

Wersja "1" ma serwa przesunięte do tyłu i bowdeny prowadzone na zewnątrz:

Obrazek

I jest to praktycznie jedyna różnica...
PROTON
Posty: 100
Rejestracja: poniedziałek 19 wrz 2011, 20:03
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Post autor: PROTON »

Artu pisze:I będzie Pan zadowolony :-)
Będą pączki :!: ;-)
ODPOWIEDZ