Tani transmitter video na 1.2GHz - Test naziemny

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

a ja to w ogóle się przejęzyczyłem, bo myślałem o pośredniej w głowicy a nie w konwerterze, sorry źle doczytałem ;-) heh 10,7 Mhz to bodajże pośrednia w odbiorniku UKF :-)
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
krzysztof21
Posty: 1037
Rejestracja: niedziela 28 lut 2010, 13:22
Lokalizacja: Wschodnia polska i okolice

Post autor: krzysztof21 »

Nawet mam taką luźną głowicę z tunera, i
I ja mam ale moja potrzebuje w jednym miejscu zasilania ~28 V i to troche wyziebiło mój plan z kiedys dostosowania tunera do zasilania z 12 V .

A tu ciekawa sprawa ? opisuje ,że zmaina filtra w głowicy tunera na 1,2 ghz powinna dac tyle co podwojenie mocy nadajnika ? http://rcexplorer.se/page14/saw/saw.html
Krzysiek
cholo
Posty: 3371
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 21:38
Lokalizacja: Kraków

Post autor: cholo »

krzysztof21 pisze: A tu ciekawa sprawa ? opisuje ,że zmaina filtra w głowicy tunera na 1,2 ghz powinna dac tyle co podwojenie mocy nadajnika ? http://rcexplorer.se/page14/saw/saw.html
tez sie tym kiedys interesowalem ale ludzie na rcg to testowali i jedni mieli poprawe a inni pogorszenie.
z racji problemow z wylutem filtra i niewiadomym rezultatem zrezygnowalem z tego moda.
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

Krzysztofie, widzę że powtarzasz mój błąd :-P
28V potrzebne jest jako napięcie strojenia (varicapowe) - ale do strojenia w PEŁNYM paśmie. Po obejrzeniu wykresu częstotliwości w funkcji napięcia strojącego dla podobnej głowicy okazało się że na osiągnięcie około 1400MHz potrzeba... 7V. No i sprawa się rypła, bo oryginalny odbiornik 1.2G w miejsce tych 28V podaje... 8V z za stabilizatora 7808. No i te 8V wystarczają do strojenia głowicy w założonym paśmie.
Następnie było niedowierzanie... i test. Znalazłem odpowiednią wtyczkę, polutowałem kabelki do głowicy, wetknąłem w płytkę odbiornika zamiast oryginału i... eureka, działa jak oryginał.

P.S.
Moja głowica to ALPS BSKE3-308A.
Oryginał w chińskim odbiorniku... No Name, nikt się nie chce do niej przyznać :lol:
Awatar użytkownika
krzysztof21
Posty: 1037
Rejestracja: niedziela 28 lut 2010, 13:22
Lokalizacja: Wschodnia polska i okolice

Post autor: krzysztof21 »

No to wychodzi ,że dzieki rewelacjom od Misia
No i te 8V wystarczają do strojenia głowicy w założonym paśmie.
mam głowicę do "testu' z wymianą filtra SAW :mrgreen: szkoda by było psuć dobry odbiornik jakby cos nie wyszło - a tak jak wyczaruje trochę czasu i taki filtr to spróbuję . Jak sie sprawdzi to by była "bomba". Tylko układ diversyty najpierw musze zbudować - wtedy jak podłączę dwie takie same anteny będzie widac która głowica lepiej odbiera.
Krzysiek
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

Tylko zanim ją rozgrzebiesz to sprawdź jak działa, bo być może że na dzień dobry bez grzebania będzie lepsza niż oryginał z odbiornika.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
Balirc
Posty: 477
Rejestracja: piątek 05 lut 2010, 23:18
Lokalizacja: Mielec

Post autor: Balirc »

Eureka :-) jakem powiedział tak żem zrobił ;-) czyli śrubokrętem zwarłem skrajne nóżki elementu tego:


i co się stało...ano trzask-prask zadziałało :-) :-) :-) Nie wiem na czym magia polegała ale ten element "78M12" odblokował się, wyświetlacz działa, nadajnik nadaje, element przestał się pioruńsko grzać, jest "letni" nawet nie ciepły... testowałem na wszystkie sposoby, wyłączałem włączałem ba nawet załanczałem odłanczałem i przyłanczałem ;-) i wszystko działa.
I jak tak zrobiłem coś zadymiło i zaczęło działać,zobaczymy jak długo.
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

ja odlutowałem nóżki, jak kupię zamienniczek to wlutuję od nowa. A możesz napisać czy nie stało się Tobie nic z zasięgiem po tym samo-naprawieniu bo u mnie siadło masakrycznie
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
Andych
Posty: 182
Rejestracja: poniedziałek 15 lut 2010, 08:47
Lokalizacja: Malbork

Post autor: Andych »

Mam taki sam zestaw Rx/Tx jak Rurek, na początku trochę się podłamałem bo nic nie działało, nawet sama kamerka podłączona do TV. Pierwszy wyeliminowany problem to kamerka, okazało się że działa, tylko w zestawie był niesprawny kabel video, jak można źle zrobić taki kabelek to już nie wiem. Jednak transmisji nadal nie osiągnąłem, a ponieważ praca z telewizorem nie była wygodna, odłożyłem wszystko do czasu jak z HK dotarł 7” monitorek, w końcu wziąłem to na warsztat i po wielu próbach doszedłem do tego że nadajnik działa bez problemu, natomiast odbiornik wymaga kilkukrotnego podłączeniu i odłączeniu zasilania, jak zaskoczy to wszystko działa na wszystkich kanałach i nawet bez szumów na sąsiednich.
Dzisiaj odkryłem kolejną niespodziankę, Verid odstąpił mi podstawki pod obiektyw o większej średnicy gwintu mocującego, za co Mu jeszcze raz dziękuję. Zdecydowałem się na taki obiektyw gdyż mam nadzieję na lepszy obraz z niego. Co jednak najważniejsze z tego wynika, otóż normalnie bym pewnie nie odkręcał oryginalnie zamocowanej podstawki, a nawet gdybym wymieniał w niej obiektyw to nie zauważył bym faktu że na matrycy światłoczułej pozostawiona jest folia ochronna, co bezwątpienia negatywnie wpływało na ostrość otrzymywanego obrazu. Tak więc jak komuś nie działa kamerka tak jak by oczekiwał to radzę odkręcić podstawę obiektywu i sprawdzenie czy też nie ma pozostawionej tej folii.
Po zmianie obiektywu na 2.8mm ogniskową zdecydowanie lepiej będzie znaleźć się w przestrzeni i ostrość jest bardzo dobra. Niestety nie mam na razie czym nagrać aby to zaprezentować.
Pozdrawiam
Andrzej
Awatar użytkownika
kefir
Posty: 4871
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 08:39
Lokalizacja: skąd

Post autor: kefir »

No to że zostawili na szkiełku folie ta masakra kto by pomyślał że powinien jeszcze odkleić folię zabezpieczającą :)
A dzięki za pozdrowienia :)
ODPOWIEDZ