Nie binduje mi się FrSky :-(

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Nie binduje mi się FrSky :-(

Post autor: Rurek »

Zakupiłem kiedyś a teraz chciałem sprzedać moduł FrSky DJT. Uczciwość mi nakazała sprawdzić przed sprzedażą czy sprzęt działa, NOWY, z pudełka. Kurczę może czegoś nie potrafię ale próba przełączenia modułu w jakikolwiek stan inny niż stałe świecenie diodki RED (i lekkie ledwo tlące się zielone) nie daje rezultatu...nie moge ani uruchomic trybu "bind" ani "range check" ani F/S setup" ...czy ten moduł jest w takim razie uszkodzony?
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
cholo
Posty: 3371
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 21:38
Lokalizacja: Kraków

Re: Nie binduje mi się FrSky :-(

Post autor: cholo »

Rurek pisze:Zakupiłem kiedyś a teraz chciałem sprzedać moduł FrSky DJT. Uczciwość mi nakazała sprawdzić przed sprzedażą czy sprzęt działa, NOWY, z pudełka. Kurczę może czegoś nie potrafię ale próba przełączenia modułu w jakikolwiek stan inny niż stałe świecenie diodki RED (i lekkie ledwo tlące się zielone) nie daje rezultatu...nie moge ani uruchomic trybu "bind" ani "range check" ani F/S setup" ...czy ten moduł jest w takim razie uszkodzony?
Rurek, zylki handlowca to Ty nie masz - wystawiasz na allegro i piszesz, ze na pewno sprawne ale nie masz jak sprawdzic wiec nie zyczysz sobie negatywa :mrgreen:

sprawdz czy czasem nie masz zblokowanego przez obudowe przycisku bindowania w odbiorniku, tak ze na stale jest wcisniety.
Awatar użytkownika
slawko_k
Posty: 1596
Rejestracja: niedziela 28 lut 2010, 14:24
Lokalizacja: podkarpackie

Post autor: slawko_k »

A robisz zgodnie z instrukcja?
Naciskasz guzik w module, włączasz nadajnik i po ok 2-3s puszczasz guzik. Czerwona dioda zaczyna migać (opis dla trybu bez telemetrii).
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Robię zgodnie z instrukcją.... trzymam guzik i nic...mój moduł jest z telemetrią, ta część działa bo na wyświetlaczu telemetrii coś tam się pokazuje, znaczy tylko poziom akku nadajnika bo reszta nie zbindowana więc nie ma co dosyłać...
guzior w RX raczej nie zblokowany bo jak go wcisnę podczas podłączania zasilania do RX to zmienia się status diod...chociaż on też zachowuje się inaczej niż instrukcja mówi bo:
- podpinam zasilanie nic nie wciskając, dioda czerwona miga
- podpinam zasilanie trzymając guzik - obie diody się palą ciągłym.
Coś dziwnego jest albo ja nie kumam tu czegoś...
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
cholo
Posty: 3371
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 21:38
Lokalizacja: Kraków

Post autor: cholo »

Ty, no ale to ma tak byc: wlaczasz nadajnik trzymajac przycisk, potem wlaczasz odbiornik trzymajac przycisk (obie diody sie pala) i dopiero za chwile czerwona dioda na odbiorniku zacznie mrugac i po tym rozlaczasz.
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

???? Ty, no ja mam tylko dwie ręce :mrgreen: :mrgreen: jak to zrobić?, dobra idę się gimnastykować :-)

...chociaż z tego:
Follow the steps below to properly set up your system.
a) Turn your FUTABA or JR transmitter on and switch it to PPM mode, power off the TX.
b) Check the working mode of the Tx module.
c) Turn the transmitter on while holding the programming button. Release it a few seconds later. The RED LED on the transmitter module will flash indicating the transmitter is ready to bind the receivers.
d) Connect the battery to the receiver while holding the receiver’s button. The LED on the receiver will flash indicating the binding process is complete. Turn off the receiver.
e) Turn off the transmitter and receiver to finish the binding procedure.
f) Turn on the transmitter.
g) Connect the battery to the receiver, the Green LED on the receiver will indicate the receiver is receiving commands from the transmitter.
After the steps above are completed, both the transmitter and receiver are ready to be used.
to mnie wcale nie wynika że ma być tak jak napisałeś...
Ostatnio zmieniony niedziela 06 lis 2011, 20:53 przez Rurek, łącznie zmieniany 1 raz.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
TorFPV
Posty: 3632
Rejestracja: wtorek 26 lip 2011, 20:03
Lokalizacja: Strefa G

Post autor: TorFPV »

Ja zbindowałem tak:

Trzymam przycisk na module ,włączam apkę po jakiś 2-3 sekundach puszczam przycisk.
Apka włączona na module miga dioda , trzymam przycisk na odbiorniku , włączam zasilanie i lampka na odbiorniku zaczyna mrugać, puszczam przycisk. Czekam 5 sekund rozłączam wszystko i działa.
Pozdrawiam Damian :-)

YouTube
cholo
Posty: 3371
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 21:38
Lokalizacja: Kraków

Post autor: cholo »

Rurek, jest dokladnie tak jak w tamtej instrukcji ale przez chwilke na odbiorniku swieca sie obie diody. zeby to zobaczyc wystarczy nie wlaczac aparatury i te dwie diody beda sie swiecic caly czas.
Awatar użytkownika
slawko_k
Posty: 1596
Rejestracja: niedziela 28 lut 2010, 14:24
Lokalizacja: podkarpackie

Post autor: slawko_k »

toretto1995, napisał jak to właściwie robić. 2 ręce w zupełności wystarczają.
cholo
Posty: 3371
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 21:38
Lokalizacja: Kraków

Post autor: cholo »

slawko_k pisze:toretto1995, napisał jak to właściwie robić. 2 ręce w zupełności wystarczają.
jezu, przeciez nie napisalem ze przycisk na nadajniku trzeba non stop trzymac :lol:
Awatar użytkownika
mikun
Posty: 2540
Rejestracja: środa 26 maja 2010, 21:40
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mikun »

Rurek a czy odbiornik jest też z telemetrią?Jak nie to może wyłączysz ją przełączniczkiem na module i spróbujesz ponownie?
...i tak nie skończysz na jednym ani na dwóch :-)
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

nie no kupiłem set kompletny z telemetrią DJT oraz D8R. Spróbuję Waszych sposobów jak się ogarnę z podłączeniem chociaż nie wróżę sukcesu bo wczoraj 4 godziny na tym spędziłem...po prostu DJT w ogóle nie reaguje na jakiekolwiek wciśnięcia guzika, jedyne co mogę zrobić to przełączyć mikroprzełączniki w tryb "upgrade FW" i wtedy się diodka nie świeci w ogóle, jakby był trup.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

A więc bez rezultatu.

1) gdy włączam odbiornik, niezależnie czy nadajnik włączony czy nie - dioda na odbiorniku czerwona miga
2) gdy włączam odbiornik Z WCIŚNIĘTYM przyciskiem w odbiorniku, niezależnie czy nadajnik włączony czy nie - PALĄ się obie diody w odbiorniku
Rozumiecie coś z tego?
3) włączanie nadajnika, niezależnie od stanu odbiornika (czyli czy 1 czy 2 przypadek) i niezależnie czy bez wciskania przycisku na nadajniku, czy wciskaniu sekundę, dwie, pięć, dziesięć czy sto sekund - nigdy nic się nie dzieje - pali się czerwona dioda nadajnika i lekko "tli się" zielona dioda nadajnika.
Tak jak mówiłem - przerabiałem to wczoraj i dupa zbita.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
cholo
Posty: 3371
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 21:38
Lokalizacja: Kraków

Post autor: cholo »

ale dioda nadajnika musi mrugac na czerwono po wejsciu w tryb bindowania (czyli po uruchomieniu z wcisnietym przyciskiem).
jezeli nie mruga to znaczy, ze nie wchodzi w tryb bindowania i wtedy w odbiorniku swieca sie wlasnie dwie diodki na raz.

a sprawdz czy jak przy wlaczonym nadajniku potrzymasz przycisk nadajnika to dioda zaczyna mrugac na zielono (range check). jezeli nie to masz cos nie tak z przyciskiem nadajnika :roll:
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Cholo, jest tak jak napisałem w pierwszym poście - żadne voodoo nad przyciskiem nie powoduje żadnej reakcji diodek w nadajniku, po prostu jakbym sobie wduszał ślepy przycisk.


Ide po śrubokręt :-)


Edicao:
Poddaję się, rozkręciłem, sprawdziłem luty, przelutowałem styki przycisku, sprawdziłem miernikiem przelot na przycisku. Wszystko tutaj wydaje się być sprawne. Moduł nieczynny :-(
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
ODPOWIEDZ