GEPRC Mark5 HD - problemy

Heli, koptery, lotnie, balony, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

synkopa
Posty: 2
Rejestracja: wtorek 29 gru 2020, 19:30
Lokalizacja: Świnoujście

GEPRC Mark5 HD - problemy

Post autor: synkopa »

Witam szanowną społeczność.
Jestem po zakupie GepRC Mark5 O3 HD DC. Nie jest to mój pierwszy dron FPV. Pierwszym był Nazgul Evoque F5 V2. Nie miałem z nim większych problemów w przeciwieństwie do obecnego Marka5. Chętnie wymienię zdobytą wiedzę z doświadczoną osobą konkretnie w tym modelu. Mam kilka problemów, jednym nich jest brak OSD HD w wersji BF4.3.2. Chciałem przejść do wersji 4.4.2, ale zaczęły się mnożyć inne problemy. Czy znajdzie się ktoś chętny do pomocy?
skazi
Posty: 1438
Rejestracja: sobota 19 sty 2013, 10:25
Lokalizacja: Cieszyn

Re: GEPRC Mark5 HD - problemy

Post autor: skazi »

To sprawdzałeś?
https://www.youtube.com/watch?v=3HGizguBXnw
Nie wiem jak było wcześniej, ale na stronie Betaflight jest, że OSD HD jest dostępne od wersji 4.4.0.
synkopa
Posty: 2
Rejestracja: wtorek 29 gru 2020, 19:30
Lokalizacja: Świnoujście

Re: GEPRC Mark5 HD - problemy

Post autor: synkopa »

Tak, to prawda. Niestety, kiedy instaluję BF4.4.2 to pojawiają się inne problemy, jak brak połączenia przez bluetooth ze smartfonem, brak działania baro, pomimo dodania polecenia baro_DPS310.Kiedy jednak dodam tylko polecenie baro, to barometr jest wykrywany, ale nie funkcjonuje, pomimo ustawienia set baro_device = 2, podobnie jak set mag_device = 2. Mam GPS M10-DQ. Czy komuś udało się uruchomić poprawnie tę konfigurację w BF4.4? Wszystko działa poprawnie w wersji BF3.3.2 ale brakuje tylko OSD HD.
df2
Posty: 675
Rejestracja: poniedziałek 05 maja 2014, 21:11
Lokalizacja: Biała Podlasla

Re: GEPRC Mark5 HD - problemy

Post autor: df2 »

Pisz do producenta. Myślę, że pomogą.
ODPOWIEDZ