Prąd ładowania akku

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

labo
Posty: 1150
Rejestracja: sobota 04 gru 2010, 21:19
Lokalizacja: Toruń

Prąd ładowania akku

Post autor: labo »

Cześć,
Nie mogę znaleźć specyfikacji ogniw typu jak niżej i podobnych:
https://avifly.pl/pl/pakiety-li-po/lipo ... apper-ur65
Czy można je ładować prądem większym niż 1C? Na stronach nikt nie podaje jakim prądem można je ładować.
Katujecie je 2C?
Awatar użytkownika
saticzek
Posty: 61
Rejestracja: piątek 02 cze 2017, 21:43
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Prąd ładowania akku

Post autor: saticzek »

Jeśli producent nie podał prądu ładowania, zawsze stosuj 1C. Prawdopodobnie przeżyją ładowanie prądem 2C, ale jeśli nie są do tego przystosowane, drastycznie skrócisz ich żywotność. (pomijam ryzyko zapłonu)
Modelarz...."Wymierający gatunek"
labo
Posty: 1150
Rejestracja: sobota 04 gru 2010, 21:19
Lokalizacja: Toruń

Re: Prąd ładowania akku

Post autor: labo »

Tak, to ja wiem, natomiast mam aktualnie w ręku zestaw, gdzie załączona ładowarka ładuje 2,5C... :/ Znając życie nikt tego nie sprawdza, tylko po prostu używa.
df2
Posty: 675
Rejestracja: poniedziałek 05 maja 2014, 21:11
Lokalizacja: Biała Podlasla

Re: Prąd ładowania akku

Post autor: df2 »

labo pisze:Tak, to ja wiem, natomiast mam aktualnie w ręku zestaw, gdzie załączona ładowarka ładuje 2,5C... :/ Znając życie nikt tego nie sprawdza, tylko po prostu używa.
Wiesz ale i tak robisz to wbrew zasadom i zdrowemu rozsądkowi, bo masz złą ładowarkę?
IvanM
Posty: 1566
Rejestracja: wtorek 25 wrz 2012, 19:25
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Prąd ładowania akku

Post autor: IvanM »

saticzek pisze: Prawdopodobnie przeżyją ładowanie prądem 2C, ale jeśli nie są do tego przystosowane, drastycznie skrócisz ich żywotność
Nie ma czegoś takiego jak "przystosowane" lub "nieprzystosowane" pakiety. Różnica jest w ich wewnętrznej impedancji. Im mniejsza, tym mniejszy wpływ prądu na napięcie - tzn. większe możliwe C: rozładowania i ładowania. 2C dla pakietów 30C generalnie nie są najmniejszym problemem - jednak bezpieczeństwo zależy tutaj od stopnia inteligencji ładowarki.
Z.W15
Posty: 253
Rejestracja: wtorek 02 lut 2016, 18:54
Lokalizacja: montreal.kan

Re: Prąd ładowania akku

Post autor: Z.W15 »

labo pisze:Czy można je ładować prądem większym niż 1C? Na stronach nikt nie podaje jakim prądem można je ładować.
Katujecie je 2C?
ja osobiscie ,male pakiety laduje 2c-5c i maja sie dobrze
ODPOWIEDZ