DJI Mavic Mini 2

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

Latttam
Posty: 102
Rejestracja: czwartek 22 sie 2019, 13:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: DJI Mavic Mini 2

Post autor: Latttam »

Z fizyki to pamiętam tylko I prawo Ohma. Nic więcej.

Wracając do Mini 2, jakość video jest naprawdę dobra: https://youtu.be/UGT8pPajHzo?t=83
potrek
Posty: 473
Rejestracja: czwartek 29 gru 2016, 12:36
Lokalizacja: szczecin

Re: DJI Mavic Mini 2

Post autor: potrek »

Miniacz się ładuje.
Plastik z jakiego wykonane są nogi jest naprawdę mocny - sztywny, tak więc duży plus jeśli chodzi o jakość.
Ochraniacz na śmigła na czas transportu pasuje z mini 1(dostałem gratis ;) ), jest taki sam jak z zestawu combo.
Wieczorem pierwszy oblot.

Póki co wylatałem jedną baterię. Przede wszystkim jest bardzo cichy, cichszy od Mavic air 2 jak i od pierwszej jedynki.
Link stabilny do mniej więcej 1300m, dużo lepiej aniżeli w mm1.
Nagrywałem dziś w 1080p no i jakość na moje oko identyko jak w mm1.
Lekko powiewało a ani razu nie dostałem informacji o zbyt dużym wietrze, gdzie mm1 krzyczał cały czas.
Tak samo jak i ma2 jak i tutaj mamy bardzo fajny zasięg tak jakby 360 stopni, czyli dron może być za tobą, za przeszkodą a i tak podglad jest stabilny, pewnie zasługa tych nowych anten w kontrolerze
Jak dla mnie fajne latadełko.
Poczytałem dziś troszkę w necie i baterie od mini 1 dają takie same osiągi i prawie identyczny czas lotu, to dobra wiadomość.

Przleciałem dziś w wiosce nad łąką 4 km i zero zająknięcia, nieźle jak na takiego malucha:
https://www.youtube.com/watch?v=8NMDp_h ... e=youtu.be

Realny czas lotu drona to około 24-26 min w trybie N, w C pewnie ze 2-3 min wiecej.
Dziś zamówiłem baterię od mini 1 potestuje jak działa.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: DJI Mavic Mini 2

Post autor: Adrián »

To nieźle, jak nie wyskoczą żadne kwiatki, to przed wakacjami też się zaopatrzę w takiego malucha, bo robi wrażenie i cena też jest ok.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9751
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: DJI Mavic Mini 2

Post autor: pawelsky »

potrek pisze:Tak samo jak i ma2 jak i tutaj mamy bardzo fajny zasięg tak jakby 360 stopni, czyli dron może być za tobą, za przeszkodą a i tak podglad jest stabilny, pewnie zasługa tych nowych anten w kontrolerze
Nie, to zasluga kompletnie innego systemu transmisji.
Latttam
Posty: 102
Rejestracja: czwartek 22 sie 2019, 13:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: DJI Mavic Mini 2

Post autor: Latttam »

@potrek - fajny film, mimo nie sprzyjającej pogody. 4km to już ładnie, 2/3 max zasięgu dla europejskiej wersji.
Adrián pisze:To nieźle, jak nie wyskoczą żadne kwiatki, to przed wakacjami też się zaopatrzę w takiego malucha, bo robi wrażenie i cena też jest ok.
No ja też się na niego piszę.

Jako ciekawostkę i OT, dodam, że Sony wchodzi w rynek dronów - mnie to cieszy. Im więcej konkurencji tym lepiej.
potrek
Posty: 473
Rejestracja: czwartek 29 gru 2016, 12:36
Lokalizacja: szczecin

Re: DJI Mavic Mini 2

Post autor: potrek »

Wylatałem dziś jeden nowy pakiet z mini 1, zasuwa jak szalony. Prędkość identyko jak na ori baterii, czasu lotu nie mierzyłem ale bardzo podobnie.
Dopiero przy 30 -40 % baterii i katowaniu na maxa czyli sport i max w górę i do przodu dostałem komunikat o niskim napięciu, w niczym to nie przeszkadzało.
Takie same info nie raz dostawałem w Mavic 2 czy air 2.
Tak wiec biorąc pod uwagę cenę baterii od mini 1 uważam je za warte zakupu ( MediaExpert 185 zł )
Ostatnio zmieniony poniedziałek 09 lis 2020, 22:48 przez potrek, łącznie zmieniany 1 raz.
potrek
Posty: 473
Rejestracja: czwartek 29 gru 2016, 12:36
Lokalizacja: szczecin

Re: DJI Mavic Mini 2

Post autor: potrek »

Latttam pisze:@potrek - fajny film, mimo nie sprzyjającej pogody. 4km to już ładnie, 2/3 max zasięgu dla europejskiej
Spokojnie poleciałbym dalej ale już zabudowania się zaczynały wiec odpuściłem.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: DJI Mavic Mini 2

Post autor: Adrián »

Dla mnie, jak będzie latał w zasięgu wzroku, ale w trudnych warunkach, to będzie wystarczające.
Ważny jest pewny link, bo w moim starym sparku, miałem fcc, bez tego nie dało się latać, a i tak trzeba było się mocno pilnować.

Tutaj widzę, że jest kilka ciekawych bajerów i jakość dużo lepsza, dla mnie fajny sprzęt na wyjazdy. Do tego ten czas lotu, bajka.
potrek
Posty: 473
Rejestracja: czwartek 29 gru 2016, 12:36
Lokalizacja: szczecin

Re: DJI Mavic Mini 2

Post autor: potrek »

Adrián, o link w zasięgu wzroku możesz być spokojny. Dziś w ciągu dnia w centrum blokowiska- Szczecin ( wieżowce kilkanaście pięter ) odleciałem na 300 - 400 i bez stresu latałem między nimi.
Latttam
Posty: 102
Rejestracja: czwartek 22 sie 2019, 13:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: DJI Mavic Mini 2

Post autor: Latttam »

Adrián pisze: Tutaj widzę, że jest kilka ciekawych bajerów i jakość dużo lepsza, dla mnie fajny sprzęt na wyjazdy. Do tego ten czas lotu, bajka.
No jest to sprzęt który ma wszystko co potrzeba i jednocześnie masę < 250g. Pewnie mógłby mieć więcej bajerów-ficzerów i lepszą kamerę, ale wtedy sprzedaż droższych modeli by im siadła.

O tym, ze Mavici Mini "jedynki" staniały już pisałem, a teraz Xiaomi wyprzedaje FIMI X8 SE 2020 za ok. 1200 zł :)
Awatar użytkownika
volender
Posty: 896
Rejestracja: sobota 27 kwie 2013, 16:56
Lokalizacja: Kraków

Re: DJI Mavic Mini 2

Post autor: volender »

a jak tu jest z horyzontem w kamerze w sport mode?
Bo air przy sport mode i full na przód (ew. mocno pod wiatr) pochyla kamerę samoczynnie tak, że ledwo horyzont widać?
lesz
Posty: 473
Rejestracja: wtorek 03 lut 2015, 20:29
Lokalizacja: wlkp

Re: DJI Mavic Mini 2

Post autor: lesz »

Fizyczny limit :/ gimbal ma ograniczony zakres ruchu, ale w mini2 jest lepiej - wieksze zakresy

Mavic air:
Mechanical Range
Tilt: -100° to 22°
Roll: -30° to 30°
Pan: -12° to 12

Mini2:
Mechanical Range
Tilt: -110° to 35°
Roll: -35° to 35°
Pan: -20° to 20°

Ma ktos jakies przecieki o C0 dla mini2?
#czasami bez ogonkow
flota 75mm-250mm +Mini2 +XK X380 +dji fpv (ex: air1; air2)
RX:QX7, X-Lite, TX16S, T-lite +frsky +eleres +multi +expresslrs
Gogle:DJI FPV, Skyzone 04X
4x4:A979, reely core, remo, feiuye, abs ab1, trx merv, trx pede, tmaxx elekt.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9751
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: DJI Mavic Mini 2

Post autor: pawelsky »

lesz pisze:Ma ktos jakies przecieki o C0 dla mini2?
EASA wypowiedziala sie dosc jasno na temat wstecznej certyfikacji - nie jest przewidywana. Jesli produkt pojawil sie na rynku bez certyfikacji to nie kwalifikuje sie do danej kategorii.
lesz
Posty: 473
Rejestracja: wtorek 03 lut 2015, 20:29
Lokalizacja: wlkp

Re: DJI Mavic Mini 2

Post autor: lesz »

pawelsky pisze:
lesz pisze:Ma ktos jakies przecieki o C0 dla mini2?
EASA wypowiedziala sie dosc jasno na temat wstecznej certyfikacji - nie jest przewidywana. Jesli produkt pojawil sie na rynku bez certyfikacji to nie kwalifikuje sie do danej kategorii.
No to jestem lekko zdezorientowany... jak to sie ma do tego komunikatu?
https://www.ulc.gov.pl/pl/aktualnosci/5 ... normami-ue
#czasami bez ogonkow
flota 75mm-250mm +Mini2 +XK X380 +dji fpv (ex: air1; air2)
RX:QX7, X-Lite, TX16S, T-lite +frsky +eleres +multi +expresslrs
Gogle:DJI FPV, Skyzone 04X
4x4:A979, reely core, remo, feiuye, abs ab1, trx merv, trx pede, tmaxx elekt.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9751
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: DJI Mavic Mini 2

Post autor: pawelsky »

lesz pisze:No to jestem lekko zdezorientowany... jak to sie ma do tego komunikatu?
A to jakas nowosc, masz gdziesz linka do zrodla zawiadomienia od EASA?

EDIT: Wprawdzie nie od EASA, ale troche swiatla rzucaja te trzy punkty FAQu z tego artukulu od DJI
Q: Can current drones get retroactive CE class identification labels?

Although current drones on the market cannot simply be retroactively marked, they can go through a process that will verify they are compliant with the new requirements and will transform it legally to a ‘new’ product. We are assessing this possibility for existing products. All DJI drones can be used in the “limited” Open Category with certain restrictions until 31st December, 2022 and beyond.

More information on how drones without CE class identification labels are able to continue to be flown in the Open Limited Category can be found on the EASA FAQ: https://www.easa.europa.eu/faq/116508

DJI is currently working with industry bodies, regulators and authorities, to help shape the European standards the CE marking is based on and the compliance process for this regulation.
Q: How do I know whether my drone will be able to get a CE class identification label retroactively?

Once the standards have been confirmed by the regulatory authorities and notified bodies are in place, we will publish a list on our website that shows which products will be included in retroactive CE class identification labelling.
Q: How will I be able to get a CE label retroactively for my drone?

For confirmed products, this will require a hardware and/or firmware upgrade (still to be decided!) which will have to be performed by DJI or certain authorised dealers. Customers may do this upgrade themselves but the manufacturer needs to set up a controlled process with a verification through a notified body (still to be decided!).
Czyli chwilowo wiadomo ze nic nie wiadomo :)
ODPOWIEDZ