DEVO7, DSC i brak sterowania "pitch"

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
sendilkelm
Posty: 8
Rejestracja: środa 20 cze 2018, 15:06
Lokalizacja: okolice Poznania

DEVO7, DSC i brak sterowania "pitch"

Post autor: sendilkelm »

Cześć,

próbuję zmusić aparaturę devo7, żeby sterowała kopterem z użyciem portu DSC (zestaw z Rodeo 110). Zamiast drugiej aparatury "uczniem" jest komputer.
Interfejs zrobiony na arduino wysyła sygnał PPM i coś działa. Mogę sterować z komputera throttle, roll(aileron) ale za żadne skarby nie mogę włączyć sterowania "pitch" (w trybie "ręcznym", z aparatury, wszystko działa poprawnie). Jak się domyślam, w devo7 i innych aparaturach "pitch" to sygnał "elevator". Czy też nie i tu jest błąd...
Czy w aparaturach w trybach dla kopterów jest jakieś powiązanie sterowaniem "pitch" z innym sygnałem, tak jak w helikopterach i muszę coś wyłączyć/przełączyć w aparaturze (miksowanie sygnałów, coś innego)?
Budzi mnie śpiew ptaszków. Albo F-16.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9763
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: DEVO7, DSC i brak sterowania "pitch"

Post autor: pawelsky »

sendilkelm pisze: Jak się domyślam, w devo7 i innych aparaturach "pitch" to sygnał "elevator". Czy też nie i tu jest błąd...
To zalezy od kolejnosci w jakiej wysylasz kanaly z Arduino. Devo o ile mnie pamiec nie myli ma EATR.
sendilkelm pisze:Czy w aparaturach w trybach dla kopterów jest jakieś powiązanie sterowaniem "pitch" z innym sygnałem
Nie.
ODPOWIEDZ