TARANIS X9 LITE - nie włącza się

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

bak.kuba
Posty: 25
Rejestracja: wtorek 03 mar 2020, 23:11
Lokalizacja: Warszawa

TARANIS X9 LITE - nie włącza się

Post autor: bak.kuba »

Kiedy włączam X9 lite to pod przyciskiem POWER włącza się podświetlanie LED na zielono i nic poza tym. Żadnych dźwięków, nic na wyświetlaczu.

Ostatnio w kontrolerze przestała działać wibracja. Nie spadł, nic nie zmieniałem w ustawieniach. Poza wibracjami wszystko działało bez problemu
Chciałem sprawdzić co jest powodem i po uruchomieniu kontrolera przytrzymałem MENU, dalej w Heptic zmieniłem na All. Wyłączyłem kontroler i już go nie mogę włączyć :(

Baterie naładowane.
Wersja LBT.
Bootloader włącza się normalnie - dolne przyciski kalibracji do środka + POWER.

Wgrałem najnowszy OpenTX 2.3.9, używając tej procedury (wgrywanie przy wyłączonym radio) - zgodnie z radą sprzedawcy:
https://77hobby.pl/uaktualnienie-opentx ... -n-14.html

I nic. Dalej nie reaguje. Sprzedawca powiedział, żebym odesłał do niego na gwarancję, ale to pewnie zajmie trochę czasu a ja nie mam zastępczego kontrolera... Wolałbym to załatwić samemu, bo już mam niedobór latania we krwi... :)))

Ktoś jest w stanie mi coś podpowiedzieć?

EDIT
Po jakimś czasie, kiedy kontroler nie był ruszany włączył się normalnie. Od tego momentu zdarzyło mu się kilkaktrotnie wyłączyć bez powodu. Wibracje nie działają. Podświetlanie nie działa. Proces włączania jest dziwnie zaburzony bo standardowo pojawiają się 4 kropki jedna po drugiej a teraz dwie na raz i potem cztery itp. Włącza się 2x dłużej...
Odsyłam na gwarancję.
ODPOWIEDZ