zmiana aparatury z Flysky FS-i6X na coś lepszego

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
pma_
Posty: 4658
Rejestracja: sobota 08 maja 2010, 09:43
Lokalizacja: Gliwice/Katowice

Re: zmiana aparatury z Flysky FS-i6X na coś lepszego

Post autor: pma_ »

oczywiście,że nie traktuję jak krytykę

Ale zobacz T18 Lite, wciąż hall gimbal, wymienna antena.

O tej antenie PCB dowiedziałam się wczoraj i to dla mnie jest deal break. Na pewno go nie kupię.
Ekran dotykowy mam gdzieś :)

No cóż trzeba poczekać jak będzie z jakością obu.

Na razie Jumper podobno wymienia tasiemki do T16.
samolot max 4579/1293 analog, DJI do końca zasięgu :)
coper max 1729(na 5.8)
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: zmiana aparatury z Flysky FS-i6X na coś lepszego

Post autor: kuczy »

pma_ pisze:oczywiście,że nie traktuję jak krytykę

Ale zobacz T18 Lite, wciąż hall gimbal, wymienna antena.

O tej antenie PCB dowiedziałam się wczoraj i to dla mnie jest deal break. Na pewno go nie kupię.
Ekran dotykowy mam gdzieś :)

No cóż trzeba poczekać jak będzie z jakością obu.

Na razie Jumper podobno wymienia tasiemki do T16.
Tak, Wymieniają na inne tasiemki (może grubsze) ale zawsze tasiemka zostaje tasiemką. Radiomaster TX16s ma już kable, Tak samo jak T18 jumpera.

Tak na serio, to najlepiej wg mnie, podsumował to Paweł Spychalski, kiedy recenzował T16 - Zobaczymy za rok dwa, czy nie wyskoczy jakis bug. Jesteśmy beta testerami


Ja kupilem XT16S właśnie po kilku filmikach z bugami X16 dotyczacych tych taśm. Joshua stwierdził, ze jest nizsza jakość wykonania.. tez mam to na względzie, ale tak jak wspomnial Paweł: Latam do tej pory na FlySky 9x. To BĘDZIE upgrade, zwlaszcza, ze mam 5 letnie gimbalena potencjometrach..

A nie kupię sobie 16 kanałowego FrSky, bo po prostu jest wg mnie za drogi na moje ltanie raz na dwa tygodnie dla fun'u
Awatar użytkownika
pma_
Posty: 4658
Rejestracja: sobota 08 maja 2010, 09:43
Lokalizacja: Gliwice/Katowice

Re: zmiana aparatury z Flysky FS-i6X na coś lepszego

Post autor: pma_ »

Tak widziałem recenzję Pawła, no niestety trzeba poczekać aż minie trochę czasu.
Z twojego punktu FrSky nie ma sensu z braku multimodule.

Ja na razie mam parę modeli z pianki na T16 i nic się nie dzieje ale czekam aż przyjdą nowe tasiemki.

BTW tasiemki nie są złe, są powszechni używane i są radiach za grube $$$.
samolot max 4579/1293 analog, DJI do końca zasięgu :)
coper max 1729(na 5.8)
dob12
Posty: 102
Rejestracja: sobota 03 mar 2018, 09:03
Lokalizacja: 52.7,-6.7

Re: zmiana aparatury z Flysky FS-i6X na coś lepszego

Post autor: dob12 »

kuczy pisze:A nie kupię sobie 16 kanałowego FrSky, bo po prostu jest wg mnie za drogi na moje ltanie raz na dwa tygodnie dla fun'u
pisząc to masz na mysli np stary model taranis x9D Plus z prtotokołem ACCEST.
Kiedyś była promocja na Hobby king i mozna go było wyrawać za 150 meuro z odbiornikiem x8r i nadajnikiem R9M.
Na ali mozan dokupić gimbale na hallach za dodatkowe ok 40 euro.
Piszesz ze ten kosztował Cie z odbiornikiem jakies 750 zeta,"odpukać w nie malowane" a awentualny podatek i cło bo zakup po wyzej 150 euro,moze jeszce podniesc koszt
Rolnick
Posty: 60
Rejestracja: poniedziałek 05 lut 2018, 08:07
Lokalizacja: Kwidzyn

Re: zmiana aparatury z Flysky FS-i6X na coś lepszego

Post autor: Rolnick »

dob12, nie bardzo rozumiem co Twój post miał wnieść do dyskusji. Cóż to za protokół ACCEST? Bo jest stary ACCST lub nowy ACCESS (piszesz o starym Taranisie więc pewnie chodzi o ACCST...) Porównywanie cen produktów na podstawie historycznych promocji kompletnie nie ma sensu, zresztą 190euro to prawie 850pln a daninę można zapłacić również kupując w HK (chyba że kupisz z magazynu EU ale tu generalnie wszystko jest droższe). Wspomniany TX16S jest radiem bardziej zaawansowanym niż X9D+. Jak już napisano wcześniej jest to odpowiednik dwukrotnie droższego Horusa...
Dla mnie wybór jest prosty

*zastrzegam tylko że nigdy nawet nie miałem w rękach żadnego radia Frsky a prawie cała moja wiedza w temacie pochodzi z internetów ;-)
Awatar użytkownika
pma_
Posty: 4658
Rejestracja: sobota 08 maja 2010, 09:43
Lokalizacja: Gliwice/Katowice

Re: zmiana aparatury z Flysky FS-i6X na coś lepszego

Post autor: pma_ »

Z tym odpowiednikiem horusa to trochę przesadziłeś, Paweł parę razy mówi o tym zresztą.
Ale faktem jest, że kupowanie teraz X9D to przesada (choć mojego wciąż używam, a jest bez plusa)
samolot max 4579/1293 analog, DJI do końca zasięgu :)
coper max 1729(na 5.8)
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: zmiana aparatury z Flysky FS-i6X na coś lepszego

Post autor: kuczy »

dob12, Wybrałem TX16s ze względu na możliwosć uruchomienia skryptów LUA Yaapu, które umożliwiają podgląd wiadomości z Pixhawka (ważne info co mu dolega w przypadku jak się np nie chce uzbroić), telemetrii oraz ew bajer - wcześniej przygotowanych map google (film poniżej).
Tak, wiem być może to samo albo prawie to samo można by wyświetlić na małym monochromatycznym ekranie TARRANIS (które to radio nadal jest świetne) - ale wlasnie... fajny kolorowy wyświetlacz, multiprotocol (może nie skorzystam często ale mam kilka pierdo-droników-zabawek w domu - sprawdzimy czy działa). Z 2 strony wiem - duzy wyświetlacz - drenowanie baterii. Ładowanie Apki co tydzień a nie co miesiąc... zycie. Co do ceny - też mi się wydaje, że nie ma co brać cen z "super promocji" - bo nie miałem nawet pojęcia o niej a czasu nie cofnę - tylko patrzeć realnie na to co jest teraz. Na chwilę obecną Tarranis z odbiornikiem X8R to 991,42zł na Banggodzie (nie szukałem dalej, podaję to co mi wpadło w oko)

PS - ale żeby nie było tak słodko - mam problem z wysyłką mojej apki, chińczyk dał dupy i paczka zanim wyszła z chin - została odesłana mu spowrotem.
zażądałem zwrotu kasy (bo też i to radio można kupić już taniej na Ali ze sklepów które mają lepszą ocenę) - więc niestety bujam się z tematem :( :(

krzyszo
Posty: 118
Rejestracja: piątek 17 lis 2017, 09:33
Lokalizacja: Jawor

Re: zmiana aparatury z Flysky FS-i6X na coś lepszego

Post autor: krzyszo »

Racja rozwojowe radio, idealnie kiedy już lata się na poważnie z papierami z pełną odpowiedzialnością na modelach pow 1 kg.
Bardzo fajnie pod względem obsługi interfejsu lua to wygląda. telemetria i komunikaty błędów to podstawa ;]
Na youtube znajdziesz mnie pod
ChrisRC_FPV

Moje latadła; VX210, HEXA F550, 250stka HSKRC freestyle (realnie 240)
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: zmiana aparatury z Flysky FS-i6X na coś lepszego

Post autor: kuczy »

Panowie, tak informacyjnie. Doszła do mnie apka Radiomaster TX16S.
Pierwsze wrażenia są, a kolejne także będą - tutaj: http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=4&t=47 ... 67#p576767
ODPOWIEDZ