Dobre i tanie gogle fpv

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Sierra117
Posty: 9
Rejestracja: niedziela 03 maja 2020, 14:04
Lokalizacja: Kraków

Dobre i tanie gogle fpv

Post autor: Sierra117 »

Witam!
Jestem początkującym pilotem, do tej pory używałem gogli dołączonych do drona hubsan h122d x4 storm, jednak chciałbym kupić inne, z wbudownym ekranem, abym mógł ich używać do innych dronów. I tu moje pytanie :mrgreen: - czy mógłby mi ktoś polecić dobre, kompaktowe gogle kompatybilne z większością dronów? Chciałbym też, żeby kosztowały mnie nie więcej niż ok.500 zł, ponieważ mam 15lat i wszystko muszę kupić z kieszonkowego lub ze stypendium. Z góry dziękuję za pomoc.

Uwaga. Na wielu portalach często dostaję odpowiedzi typu "wracaj do przedszkola" , "nie dodykaj zabawek dla dorosłych" i tego typu szyderstw, więc jeśli komuś najdzie ochota na tego typu praktyki, to byłbym wdzięczny za wstrzymanie się.
Awatar użytkownika
Avatar
Posty: 127
Rejestracja: środa 12 sie 2015, 19:46
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Dobre i tanie gogle fpv

Post autor: Avatar »

Witaj,

Może Ci podejdą np Eachine EV80 lub podobne.
Jeśli chcesz budżetowo to możesz pożenić smartfona z odbiornikiem na 5,8Ghz, są gotowe moduły.
Nie napisałeś czy nosisz okulary - jeśli tak, to raczej zostają Ci tylko kubełki - tam z reguły można patrzeć w okularach.
Reszta to szukanie pomocy również u wujka Gugla.
Powodzenia.
Aparatura: Taranis 9XD + pulpit
Modele: MPX Easy Glider 4; dronik 5" na ramie KHXC5 GEPRC
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9763
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Dobre i tanie gogle fpv

Post autor: pawelsky »

Sierra117 pisze:czy mógłby mi ktoś polecić dobre, kompaktowe gogle kompatybilne z większością dronów
Dobre gogle to takie ktore sa wygodne, dobrze przylegaja do twarzy, nie paruja i dopasowane sa do Twojego wzroku. Krotko mowiac jesli nie chcesz wyrzucic zaoszczedzonych pieniedzy w bloto powinienes je przymierzyc (pozyczyc, umowic sie z kims na latanie w Twojej okolicy, sprawdzic w sklepie).

P.S. O ile dobrze kojarze (choc moge sie mylic, nie sprawdzalem) to gogle od hubsana maja standardowy odbiornik 5.8GHz, wiec mozliwe ze da sie je wykorzystac bez koniecznosci kupowania nowych.
avatar pisze:Nie napisałeś czy nosisz okulary - jeśli tak, to raczej zostają Ci tylko kubełki - tam z reguły można patrzeć w okularach.
Nieprawda. Nie przy wszystkich wadach korekta w w goglach jest potrzebna, sa szkla kontaktowe, soczewki korekcyjne do gogli, a w niektorych goglach nawet regulacja dioptrii.
Ostatnio zmieniony niedziela 03 maja 2020, 21:41 przez pawelsky, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Dobre i tanie gogle fpv

Post autor: Verid »

Tutaj pojawiają się innego rodzaju szyderstwa. Najczęściej spotykanym jest "zacznij czytać zanim zaczniesz pisać" i zdecydowanie zalecam się do niego stosować bo zachęty żeby się od nich powstrzymywać generalnie działają wręcz odwrotnie.
Co do gogli to dobrze by było byś przyswoił sobie na jakiej zasadzie obraz z koptera jest przekazywany do gogli - pozwoli to uniknąć takich niefortunnych sformułowań jak "kompatybilne z większością dronów". Będziesz wiedział jak to działa i który kopter docelowo byś chciał to będziesz tym samym wiedział w który typ gogli celować. Poza tym niestety zderzysz się ze starą prawdą że jak ma być kompaktowo i dobrze to nie będzie tanio. Przynajmniej nie w temacie sprzętów nowych. I wreszcie rzecz która zawsze wraca gdy jest poruszany temat gogli - przymierz zanim kupisz. Serio. Może się to wydawać zabawne albo ciężkie do realizacji ale naprawdę - zanim położysz kasę na stół, skontaktuj się z kimś kto ma to co sobie uwidziałeś i zobacz czy ci to do facjaty pasuje bo nie raz, nie dwa było tak że wymarzone gogle trzeba było ze stratą na giełdę pchać bo coś tam w rozstawie soczewek albo oparciu nosa nie grało i latanie miast przynosić frajdę stawało się udręką.
Ten wredny...
Sierra117
Posty: 9
Rejestracja: niedziela 03 maja 2020, 14:04
Lokalizacja: Kraków

Re: Dobre i tanie gogle fpv

Post autor: Sierra117 »

Dzięki wszystkim za rady, nie kojarzy ktoś dobrego sklepu z tego typu sprzętem w Krakowie?

Edytuj posty!

O ile dobrze kojarze (choc moge sie mylic, nie sprawdzalem) to gogle od hubsana maja standardowy odbiornik 5.8GHz, wiec mozliwe ze da sie je wykorzystac bez koniecznosci kupowania nowych.

Tak, to prawda, ale dla mnie są one strasznie niewygodne :-(
Awatar użytkownika
volender
Posty: 896
Rejestracja: sobota 27 kwie 2013, 16:56
Lokalizacja: Kraków

Re: Dobre i tanie gogle fpv

Post autor: volender »

W Krakowie to jedynie kojarzę https://sklep.modelarnia.pl/k931,fpv-gogle.html

Ew. mam fs dominatory v2 jeżeli chciałbyś przymierzyć, ale szczerze, to ciężko u mnie ostatnio z czasem żeby się spotkać...
Sierra117
Posty: 9
Rejestracja: niedziela 03 maja 2020, 14:04
Lokalizacja: Kraków

Re: Dobre i tanie gogle fpv

Post autor: Sierra117 »

Ostatecznie wybrałem machinę ev100, pasują na mnie całkiem spoko, są kompaktowe i budżetowe. Ma ktoś jakieś doświadczenia z takim sprzętem?
skazi
Posty: 1438
Rejestracja: sobota 19 sty 2013, 10:25
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Dobre i tanie gogle fpv

Post autor: skazi »

Sierra117 pisze:Ostatecznie wybrałem machinę ev100, pasują na mnie całkiem spoko, są kompaktowe i budżetowe. Ma ktoś jakieś doświadczenia z takim sprzętem?
Pewnie ktoś ma, ale żeby się tego dowiedzieć, to trzeba użyć wyszukiwarki.
Awatar użytkownika
Majk99
Posty: 685
Rejestracja: poniedziałek 01 gru 2014, 16:42
Lokalizacja: Kazimierz Dolny

Re: Dobre i tanie gogle fpv

Post autor: Majk99 »

Ja miałem doświadczenie takie, że kolega skądś miał. Założyłem, zdjąłem i powiedziałem nigdy więcej. Tak normalnie latam na Fatsharkach hd2 (btw od połowy 2016, poza baterią nie miałem z nimi problemu, pamiętaj, że gogle jak i aparaturę kupujesz na dłuższy czas więc jak kupisz dobre to dłużej ci posłuży). Inny kolega ma eachine ev800 i wolałbym je sto razy bardziej od ev100 xD
Hangar: De Stik x2.5
ZOHD Dart na sterydach vmax 200km/h
Fristajlo (w bliskich planach)
Awatar użytkownika
MarceliSzpak
Posty: 16
Rejestracja: wtorek 03 lip 2018, 21:16
Lokalizacja: Koronowo

Re: Dobre i tanie gogle fpv

Post autor: MarceliSzpak »

Dzień dobry,
czy ktoś miał jakieś doświadczenia z goglami SkyRC HD FPV Immersion GO
https://allegro.pl/oferta/skyrc-gogle-h ... 9078796524
Awatar użytkownika
FlyPro
Posty: 398
Rejestracja: piątek 16 mar 2012, 10:22
Lokalizacja: Sokolniki-Wieluń/Łódzkie

Re: Dobre i tanie gogle fpv

Post autor: FlyPro »

Ja używam i osobiście polecam gogle FPV które czasem można wyrwać nawet za 400 zł na olx. HeadPlay HD, duży obraz, lekkie.
Na olx jest jedna oferta, trochę drożej: https://www.olx.pl/oferta/gogle-okulary ... 05eceee415
eLRS Smart, OSD+AP 1.3 i GS by Zbig & Pitlab, JETI duplex DS14, Fatshark HDO2 + RapidFIRE, Mini Talon.
( dawniej RCkopter )
Pozdrawiam Kamil
ODPOWIEDZ