Korono Pakiety

Tu można uprawiać dyskutanctwo ;-)

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
pezed
Posty: 49
Rejestracja: poniedziałek 01 gru 2014, 17:54
Lokalizacja: Wszędzie mnie pełno ale pranie robię koło Kielc

Korono Pakiety

Post autor: pezed »

Witam
Zbieram się do kompletowania pioneerka i w sklepach internetowych widzę pustki czy jest to związane z aktualną sytuacją?
Jak z waszego doświadczenia zdobywać w dobrej cenie lipole i z jakimi firmami macie dobre doświadczenie.
Jeśli zły dział na takie pogaduszki to przepraszam.
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4540
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Re: Korono Pakiety

Post autor: Kowal »

Pozdrawiam, Artur
Lepiej wejść komuś w drogę, niż w tyłek...
Awatar użytkownika
sajgon
Posty: 482
Rejestracja: piątek 17 lut 2012, 17:48
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Korono Pakiety

Post autor: sajgon »

Jeśli chodzi o lipole, platformy, linki rc aparatury i w zasadzie całą drobnicę modelarską to król jest tylko jeden "HobbyKing" magazyny w Europie i Chinach i nie przepłacasz jak u rodzimych cwaniaków.
Awatar użytkownika
pezed
Posty: 49
Rejestracja: poniedziałek 01 gru 2014, 17:54
Lokalizacja: Wszędzie mnie pełno ale pranie robię koło Kielc

Re: Korono Pakiety

Post autor: pezed »

sajgon pisze:Jeśli chodzi o lipole, platformy, linki rc aparatury i w zasadzie całą drobnicę modelarską to król jest tylko jeden "HobbyKing" magazyny w Europie i Chinach i nie przepłacasz jak u rodzimych cwaniaków.
Tej opcji nie brałem pod uwagę bo gdzieś czytałem że złote czasu zamawiania z HK już minęły.
Moje przesyłki z Chin stanęły w martwym punkcie.
Zamawiał ktoś może w ostatnim czasie z tegoż sklepu?
Awatar użytkownika
sajgon
Posty: 482
Rejestracja: piątek 17 lut 2012, 17:48
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Korono Pakiety

Post autor: sajgon »

Sprawdzając na szybko to mają dość duży wybór lipoli w magazynie EU to nie ma potrzeby importować z Chin a i tak zapłacisz mniej niż w PL, HobbyKing to przede wszystkim hurtownia u której zaopatruje się cały modelarski świat, a nasi to chcieli by kupić 10 wątpliwej jakości lipoli i zarobić na nich 300% wstawiając je do "sklepu internetowego" gdzie większość produktów jest na zamówienie, znaczy Ty płacisz a sprzedawca w Twoim imieniu sprowadza to za ułamek ceny od chińczyka z bangood czy alliexpres.
Awatar użytkownika
pezed
Posty: 49
Rejestracja: poniedziałek 01 gru 2014, 17:54
Lokalizacja: Wszędzie mnie pełno ale pranie robię koło Kielc

Re: Korono Pakiety

Post autor: pezed »

Czyli jak zakupię to przyjdą z magazynów z UE? Długo się czeka na dostawę?
Awatar użytkownika
sajgon
Posty: 482
Rejestracja: piątek 17 lut 2012, 17:48
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Korono Pakiety

Post autor: sajgon »

Jak zaznaczysz że mają być z UE i są na stronie dostępne w UE to przyjdą z magazynu bodajże z Holandii ja czekałem góra tydzień, przeważnie 4-5dni roboczych.
Masz jeszcze magazyn UK ale teraz to już nie wiem jak z tym magazynem po wyjściu z uni i koronawirusem, na paczkę z UK czekało się tydzień.
Awatar użytkownika
krall
Posty: 3152
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 10:00
Lokalizacja: Kartuzy
Kontakt:

Re: Korono Pakiety

Post autor: krall »

sajgon pisze:Jeśli chodzi o lipole, platformy, linki rc aparatury i w zasadzie całą drobnicę modelarską to król jest tylko jeden "HobbyKing" magazyny w Europie i Chinach i nie przepłacasz jak u rodzimych cwaniaków.
Ja bym tak jednym kliknięciem nie wkładał wszystkich naszych sprzedawców do jednego wora cwaniaków.
Wiadomo, że musi być drożej niż w HK (podatek, vat, cło, marża). HK najlepsze czasy ma już za sobą.
Przejrzyj na spokojnie ofertę polskich uznanych sklepów rc, HK(eu tylko) i porównaj.
I nie kupuj jakiś tanich marek.
pozdrawiam
Krzysztof
http://www.fly.kartuzy.com.pl
Awatar użytkownika
pezed
Posty: 49
Rejestracja: poniedziałek 01 gru 2014, 17:54
Lokalizacja: Wszędzie mnie pełno ale pranie robię koło Kielc

Re: Korono Pakiety

Post autor: pezed »

Teraz mam dylemat, ponieważ ceny są całkiem przystępne i może bym też jakiegoś trenerka sobie zamówił od razu(Bixler)
Zamawiał ktoś coś przesyłką nierejestrowaną?
Awatar użytkownika
sajgon
Posty: 482
Rejestracja: piątek 17 lut 2012, 17:48
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Korono Pakiety

Post autor: sajgon »

Mógłbym zrobić na szybko porównanie lipoli w polskich sklepach i z HobbyKing ale niech sam sobie każdy zrobi.
krall pisze: Wiadomo, że musi być drożej niż w HK (podatek, vat, cło, marża).
nie rozśmieszaj mnie, tajemnicą poliszynela jest to że wiele osób z tego forum prowadzi polskie sklepy modelarskie lub ma z nimi koligacje i będą im lobbować, ale fakty są takie że HK EU płaci podatki i jest dużo tańszy.
Awatar użytkownika
krall
Posty: 3152
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 10:00
Lokalizacja: Kartuzy
Kontakt:

Re: Korono Pakiety

Post autor: krall »

sajgon pisze:Mógłbym zrobić na szybko porównanie lipoli w polskich sklepach i z HobbyKing ale niech sam sobie każdy zrobi.
krall pisze: Wiadomo, że musi być drożej niż w HK (podatek, vat, cło, marża).
nie rozśmieszaj mnie, tajemnicą poliszynela jest to że wiele osób z tego forum prowadzi polskie sklepy modelarskie lub ma z nimi koligacje i będą im lobbować, ale fakty są takie że HK EU płaci podatki i jest dużo tańszy.
Niech każdy robi jak uważa. Uderzanie od razu w wątek, że zaraz koledzy forumowi będę lobbować swoje sklepy to chyba lekka obsesja.
Oczywiście mamy w Polsce masę januszy (w każdej dziedzinie) ale jest też kilka sensownych sklepów rc.
Kiedyś przebitka HK była konkretna, teraz to nie brałbym tego za dogmat.
Co do płacenia podatków przez HK EU za wszystkie oferowane towary to nie dałbym za tą idee głowy a nawet paznokcia ;-)
pozdrawiam
Krzysztof
http://www.fly.kartuzy.com.pl
ODPOWIEDZ