Mavic Pro. Braking now. Return sticks to midpoinds

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

bartheezzzz
Posty: 20
Rejestracja: piątek 25 wrz 2015, 19:04

Mavic Pro. Braking now. Return sticks to midpoinds

Post autor: bartheezzzz »

Cześć kupiłem właśnie drona mavic pro 1 generacji. Do tej pory latałem Phantom 2 fpv teraz przesiadłem się na mavic i... Nie radzę sobie z tymi wszystkimi informacjami komunikatami... Zatrzymuje się straszy komunikatami ten otrzymywałem kilkakrotnie i blokował mnie. Nie mogłem nic zrobić nie wiedziałem że muszę odpuścić na chwilę drążki żeby po chwili spróbować dalej lecieć. Udało się jakoś wrócić a byłem ponad 2km od siebie. Czy ten komunikat oznacza że uszkodzony mam czujnik, czy ten typ tak ma jak pod słońce lecę?

Obrazek
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Mavic Pro. Braking now. Return sticks to midpoinds

Post autor: Verid »

bartheezzzz pisze:Nie mogłem nic zrobić nie wiedziałem że muszę odpuścić na chwilę drążki żeby po chwili spróbować dalej lecieć.
Było nie spać na angielskim bo właśnie tą informację otwartym tekstem podaje ci kopter.
bartheezzzz pisze:Czy ten komunikat oznacza że uszkodzony mam czujnik, czy ten typ tak ma jak pod słońce lecę?
A jeżeli weźmiesz treść tego komunikatu i zapytasz wuja Google to dowiesz się (niestety dla ciebie również po angielsku w większości przypadków) że słońce jak najbardziej potrafi oślepiać czujniki a dodatkowo też warto się przyjrzeć pod kątem czystości bo syf na nich tez może powodować fałszywe alerty antykolizyjne.
Ten wredny...
bartheezzzz
Posty: 20
Rejestracja: piątek 25 wrz 2015, 19:04

Re: Mavic Pro. Braking now. Return sticks to midpoinds

Post autor: bartheezzzz »

No tak przetłumaczyłem sobie już na angielski :) w szkole miałem jeszcze rosyjski, potem niemiecki ... Chciałem upewnić się czy w tej sytuacji poza wyczyszczeniem czujników (właściwie były czyste) nie ma konieczności kalibrować tych czujników? A jeśli nie to co w tej sytuacji oślepienia drona robić? To był mój pierwszy lot tak długi i pierwsza taka sytuacja. Coś podkręciłem lewo prawo góra dół i jakoś powoli poleciał dalej ale co chwilę stawał i wysyłał komunikat...
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Mavic Pro. Braking now. Return sticks to midpoinds

Post autor: Verid »

bartheezzzz pisze:w szkole miałem jeszcze rosyjski
Nie ty jeden... ;-)
bartheezzzz pisze:Chciałem upewnić się czy w tej sytuacji poza wyczyszczeniem czujników (właściwie były czyste) nie ma konieczności kalibrować tych czujników?
Typowe zalecenia spotykane na forumach to:
-nie lataj pod słońce w złączonymi czujnikami
-wyczyść
-skalibruj
-zaktualizuj soft
bartheezzzz pisze:A jeśli nie to co w tej sytuacji oślepienia drona robić?
Jak kłopot miałeś pod słońce to po prostu je wyłącz na czas takiego lotu. Względnie ustaw się bokiem i tak leć - o ile jesteś pewien że nie ma po drodze przeszkód w które mógłbyś się władować.
Ten wredny...
bartheezzzz
Posty: 20
Rejestracja: piątek 25 wrz 2015, 19:04

Re: Mavic Pro. Braking now. Return sticks to midpoinds

Post autor: bartheezzzz »

Ok dziękuję za wyczerpująca odpowiedź ;) zainstalowałem aplikacje od DJI podłączyłem mavica i skalibrowalem czujniki. Musi wystarczyć. Jak nie zastosuje się do twoich wskazówek. Niby mają pomagać a przeszkadzają i niepotrzebnie straszą na wyświetlaczu. Z tego co widzę to przypadłość zupełnie normalna więc nie będę się przejmować ;) pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję. A to mój film z dzisiejszego lotu:
https://youtu.be/6nu7dsQk39M
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Mavic Pro. Braking now. Return sticks to midpoinds

Post autor: Verid »

bartheezzzz pisze:Niby mają pomagać a przeszkadzają i niepotrzebnie straszą na wyświetlaczu.
To jeden z powodów dla których wyłączyłem czujniki w moim AIR. Wsteczne często dawały ostrzeżenia, nawet przy locie w przód. Warto je mieć jak się poruszasz po terenie z przeszkodami ale w locie na otwartej przestrzeni gdzie po horyzont nie ma nawet krzaczka to tylko wkurza.
Ten wredny...
df2
Posty: 672
Rejestracja: poniedziałek 05 maja 2014, 21:11
Lokalizacja: Biała Podlasla

Re: Mavic Pro. Braking now. Return sticks to midpoinds

Post autor: df2 »

bartheezzzz pisze:.... zainstalowałem aplikacje od DJI podłączyłem mavica i skalibrowalem czujniki. Musi wystarczyć. Jak nie zastosuje się do twoich wskazówek. Niby mają pomagać a przeszkadzają i niepotrzebnie straszą na wyświetlaczu. Z tego...
Jakim cudem wskazówki od Verida "niepotrzebnie" straszą na wyświetlaczu?
I dlaczego nie chcesz się do nich "zastosować"? ;-)
bartheezzzz
Posty: 20
Rejestracja: piątek 25 wrz 2015, 19:04

Re: Mavic Pro. Braking now. Return sticks to midpoinds

Post autor: bartheezzzz »

df2 pisze:
bartheezzzz pisze:.... zainstalowałem aplikacje od DJI podłączyłem mavica i skalibrowalem czujniki. Musi wystarczyć. Jak nie zastosuje się do twoich wskazówek. Niby mają pomagać a przeszkadzają i niepotrzebnie straszą na wyświetlaczu. Z tego...
Jakim cudem wskazówki od Verida "niepotrzebnie" straszą na wyświetlaczu?
I dlaczego nie chcesz się do nich "zastosować"? ;-)
To nie tak, po prostu do tej pory latałem PH2 i tam nie było tej pomocnej "elektroniki" w postaci czujników, informacji itd. Zapisałeś odległość na 1km i dalej nie poleciał, do tej odległości nie było żadnych problemów, miałem gogle VR, niestety bateria i słabo zbierający GPS, slaby gimbal przede wszystkim zmusił mnie do zmiany drona: tutaj mój sprzęt: https://youtu.be/rmtsDw5b-ao

Teraz po zakupie Mavica pro te komunikaty dezorientują trochę - te wibracje jak bym przed Xboxem siedział, dźwięki dziwne itd... Co do czujników wyczyściłem, je skalibrowałem za pomocą aplikacji DJI, ale dalej mam komunikaty jak lecę pod słońce. Włączyłem tryb sport i odczepił się, ale nie podoba mi się zadziorny charakter w trybie sport...
Czy jest możliwość wyłączenia podczas lotu przednich czujników z pilota w inny sposób jak przełączenie na sport?
potrek
Posty: 473
Rejestracja: czwartek 29 gru 2016, 12:36
Lokalizacja: szczecin

Re: Mavic Pro. Braking now. Return sticks to midpoinds

Post autor: potrek »

Z tymi czujnikami to w mavicu 2 tez problem jest. Często krzyczały ze widza przeszkodę.
ODPOWIEDZ