FIMI X8 SE

Wszelkie gotowe modele za wyjątkiem DJI i Yuneec

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
komanndos
Posty: 61
Rejestracja: piątek 22 lis 2013, 14:34
Lokalizacja: Marki

Re: FIMI X8 SE

Post autor: komanndos »

U mnie na Samsung EVO+ U3 64GB na max ustawieniach nagrywa bez problemu, oczywiście krzyczy, że jest za wolna, ale nic poza tym.
SS2000, SC2400, DIY FT Guinea Pig :-)
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: FIMI X8 SE

Post autor: pawelsky »

komanndos pisze:ale nic poza tym.
Jestes pewien ze nic? Sprawdzales np. bitrate nagranych materialow?
Awatar użytkownika
komanndos
Posty: 61
Rejestracja: piątek 22 lis 2013, 14:34
Lokalizacja: Marki

Re: FIMI X8 SE

Post autor: komanndos »

Przy zmiennych warunkach oświetlenia bitrate jest nieco niższy, ale nieznacznie.
Obrazek
SS2000, SC2400, DIY FT Guinea Pig :-)
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: FIMI X8 SE

Post autor: pawelsky »

komanndos pisze:Przy zmiennych warunkach oświetlenia bitrate jest nieco niższy, ale nieznacznie.
Drobne wahania sa normalne, wazne ze trzyma sie w okolicach 100Mb.
sladron
Posty: 16
Rejestracja: poniedziałek 13 paź 2014, 19:58
Lokalizacja: Ełk

Re: FIMI X8 SE

Post autor: sladron »

Ludziska, czy ktoś wie jak wyłączyć GPS i przejść w tryb ATTI ? Może ktoś widział już taki temat na forum? Dajcie znać.
Awatar użytkownika
pawlo
Posty: 505
Rejestracja: czwartek 03 mar 2011, 21:07
Lokalizacja: Olszewnica St.

Re: FIMI X8 SE

Post autor: pawlo »

Jak by ktoś potrzebował zmieścić tablet 8,4 cala to proszę bardzo https://www.thingiverse.com/thing:4212011.
fx 79, S-800, Vega, Ursus, pix , ostatnio Fimi x8
i kilka wynalazków ...
myślę że już starczy
benex
Posty: 2
Rejestracja: sobota 11 kwie 2020, 09:30

Re: FIMI X8 SE

Post autor: benex »

Cześć. Zimą kupiłem fimi x9 se i praktycznie od razu pojawił się problem ze skręcaniem w lewo i prawo. Ostatnio znalazłem przyczynę - lewy gimbal aparatury sterującej. Dokładnie nie działa wychylenie drążka w lewo i prawo. Nie wylutowałem całego mechanizmu gimbala, ale sądzę, że problemy powoduje przetwornik zaznaczony czerwonym kółkiem na załączonym zdjęciu - odpowiada za wychylenie drążka w lewo i prawo. Czy ktoś jest w stanie stwierdzić czy taka części jest gdzieś do kupienia? Ewentualnie czy polecacie to wylutować i sprawdzić? Z góry dzięki za pomoc ;)
Załączniki
gimbal fimi.jpg
gimbal fimi.jpg (351.84 KiB) Przejrzano 2750 razy
rika2017
Posty: 489
Rejestracja: wtorek 07 mar 2017, 20:16

Re: FIMI X8 SE

Post autor: rika2017 »

Po rozmiarze dopasujesz z konsol może xbox 360 będzie pasować. Oczywiście tylko sam potencjometr nie cały mechanizm

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
Obrazek

Patrzę teraz to i może podróbki z ps4 to są
Obrazek
Higher
Posty: 86
Rejestracja: piątek 15 lis 2013, 18:44
Lokalizacja: Legionowo

Re: FIMI X8 SE

Post autor: Higher »

Cześć. Mam takie pytanie, pewnie będziecie znali odpowiedź.
Czy posiadając telefon który nie obsługuje wi-fi 5GHz będę mógł go sparować z tym dronem?
W internecie są różne informacje. Jedni podają że ten dron obsługuje zarówno 2.4 GHz jak i 5 GHz, inni podają że tylko 2.4 GHz, inni że tylko 5 GHz. Czy chodzi o to że są sprzedawane różne wersje na Europę i USA? Czy ktoś wprowadza w błąd?
A jeżeli okaże się że obsługuje tylko 5 GHz a mój telefon tego nie posiada, to czy połączenie przez kabel USB załatwia problem?
Awatar użytkownika
Piotrowy
Posty: 3129
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 14:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: FIMI X8 SE

Post autor: Piotrowy »

Higher pisze:Cześć. Mam takie pytanie, pewnie będziecie znali odpowiedź.
Czy posiadając telefon który nie obsługuje wi-fi 5GHz będę mógł go sparować z tym dronem?
W internecie są różne informacje. Jedni podają że ten dron obsługuje zarówno 2.4 GHz jak i 5 GHz, inni podają że tylko 2.4 GHz, inni że tylko 5 GHz. Czy chodzi o to że są sprzedawane różne wersje na Europę i USA? Czy ktoś wprowadza w błąd?
A jeżeli okaże się że obsługuje tylko 5 GHz a mój telefon tego nie posiada, to czy połączenie przez kabel USB załatwia problem?
Do sterowania dronem nie są ci potrzebne ani 2,4, ani 5,8 telefonu. Nawet telefon do latania na dobrą sprawę nie jest konieczny :-P Daje podgląd z kamery i pozwala zmieniać ustawienia. Podłączenie sterownika RC i telefonu jest za pomocą kabla USB.
Wesja jest tylko jedna na cały świat.
Higher
Posty: 86
Rejestracja: piątek 15 lis 2013, 18:44
Lokalizacja: Legionowo

Re: FIMI X8 SE

Post autor: Higher »

Dziękuję. Czyli mam się tymi częstotliwościami nie przejmować i spokojnie będę mógł wszystko ogarniać (mieć podgląd i zmieniać ustawienia) za pomocą podłączonego kabla USB, dobrze zrozumiałem? :)
Awatar użytkownika
Piotrowy
Posty: 3129
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 14:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: FIMI X8 SE

Post autor: Piotrowy »

Higher pisze:Dziękuję. Czyli mam się tymi częstotliwościami nie przejmować i spokojnie będę mógł wszystko ogarniać (mieć podgląd i zmieniać ustawienia) za pomocą podłączonego kabla USB, dobrze zrozumiałem? :)
Dokładnie jak napisałeś. Podczas lotu najbezpiczniej używać w telefonie trybu samolotowego, żeby zminimalizować wpływ zakłoceń na RC i transmisję wideo z drona.
Higher
Posty: 86
Rejestracja: piątek 15 lis 2013, 18:44
Lokalizacja: Legionowo

Re: FIMI X8 SE

Post autor: Higher »

Dzięki.
A może lepiej poczekać na nową wersję?
https://www.xiaomitoday.com/fimi-x8-se- ... -the-best/
Awatar użytkownika
Piotrowy
Posty: 3129
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 14:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: FIMI X8 SE

Post autor: Piotrowy »

Higher pisze:Dzięki.
A może lepiej poczekać na nową wersję?
https://www.xiaomitoday.com/fimi-x8-se- ... -the-best/
Jakbym miał wybór, to bym poczekał. Mam starą wersję prawie od roku i jestem bardzo zadowolony.
Morfeusz79
Posty: 24
Rejestracja: poniedziałek 22 sie 2016, 21:10

Re: FIMI X8 SE

Post autor: Morfeusz79 »

Witam. Mam pytanie do wtajemniczonych, bo na chwilę obecną nie znalazłem, czy jest możliwość w X8 kalibrować drążki i zmniejszyć zakres martwej strefy? Wcześniej latałem Phantomami i faktycznie w fimi x8 jest to dość kłopotliwe, ciężko delikatnie i łagodnie np obracać drona. sadix pisał na 7 stronie, że bez wyregulowania drążków i gimbala w aplikacji nie da się latać. Podpowiedzcie proszę, gdzie są ustawienia drążków, bo znalazłem tylko ich ogólną kalibrację.
ODPOWIEDZ