Long range drone camera control system (DCCS) by kuczy

Autorskie projekty naszych użytkowników

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: Long range drone camera control system (DCCS) by kuczy

Post autor: Rurek »

kuczy pisze:dla mnie osobiście ich system nie pozwala na nic innego niż IRDA - niestety NEX5 jest "za stary"...
Ja też mam NEXa 5N i steruję go IRDą po kanale RC. Zabytkowe rozwiązanie :-)
IMO robisz dla idei, niestety/stety pewien producent na De ;-) pożarł większą część rynku. Pozostała - stricte profesjonalna - korzysta z profi rozwiązań i już. Segment w który celujesz dawno przestał istnieć. Sam się łapię za głowę że budowałem hexy za 10kPLN i nie było takich ładnych i stabilnych obrazków jak z chociażby Xiaomi 4k.... za 2kPLN....
Rozwoju nie zatrzymamy, pozostaje budowa hobbystyczna dla zabawy.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Long range drone camera control system (DCCS) by kuczy

Post autor: kuczy »

:!:
Ostatnio zmieniony piątek 29 wrz 2023, 22:59 przez kuczy, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Long range drone camera control system (DCCS) by kuczy

Post autor: pawelsky »

kuczy pisze:Sądzę, ze aktualnie jesteśmy w takim okresie z dronami jak fotografowie po wejściu tanich aparatów cyfrowych. Kazdy moze kupić wydaje sie, ze sensu nie ma takie nasze grzebanie...

Fotografowie jakoś nie wymarli, co więcej powraca moda na duze aparaty pomimo pierdyliona MegaPixeli na mini matrycy w każdym telefonie.
Moda na duze aparaty nie powraca, bo nigdzie sobie nie poszla, zawsze byla, kwestia doboru narzedzi do zastosowan. Za to male aparaty staly sie na tyle dobre, ze nawet fotografowie cykaja nimi teraz foteczki z wakacji do rodzinnego albumu, bo tak jest po prostu wygodniej, zgodnie ze stara maksyma ze najlepszy aparat to ten ktory masz przy sobie.

Moda na starego nexa zas juz nie wroci, wiec jezeli skupisz sie jedynie na nim to pozostanie to tylko hobbystyczna zabawa - przespales moment...
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Long range drone camera control system (DCCS) by kuczy

Post autor: kuczy »

:!:
Ostatnio zmieniony piątek 29 wrz 2023, 22:59 przez kuczy, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Long range drone camera control system (DCCS) by kuczy

Post autor: pawelsky »

kuczy pisze:Lista urządzeń z "Sony API"
Mysle ze dopisek "Archived" na tej stronie mowi sam za siebie...
kuczy pisze:Niech się przyda 10 osobom w kraju
Optymista... ;-)
ODPOWIEDZ