Początki latania.

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

grzechotek
Posty: 75
Rejestracja: środa 27 mar 2019, 11:45

Początki latania.

Post autor: grzechotek »

Zbudowałem swojego pierwszego drona na ramie Dingo 5 i wszystko jest dobrze nic się nie przegrzewa, aż się dziwię że żadnego zwarcia nie było. Mam w związku tym kilka pytań.
1. Czy to normalne, że dron na wysokości ok. 20cm ma lekkie drgawki, bo jak podlecę na 1m to drgawki ustają ? Wdmuchiwane powietrze pod drona zaburza jego pozycję ?
2. Na razie próbuję latać w trybie Horizon, gdy próbuje zrobić zawis to delikatnie go znosi, jak przesunę drążek w przeciwnym kierunku to wtedy znosi dron w tym kierunku w który przesunąłem drążek. Nie trzyma pozycji na DJI. Czy to jest prawidłowe zachowanie skalibrowanego drona ? Trzeba cały czas go kontrolować, delikatnie ale trzeba.

Nie latałem jeszcze w ACRO, bo się boję, na razie ćwiczę w symulatorze. Bo gdzieś czytałem, że najlepiej w goglach się lata w tym trybie.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Początki latania.

Post autor: Verid »

Ad.1 Tak
Ad.2 Tak
Ten wredny...
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Początki latania.

Post autor: pawelsky »

grzechotek pisze:Nie latałem jeszcze w ACRO, bo się boję, na razie ćwiczę w symulatorze.
Jesli nie opanowales trybu Acro to lataj w Angle a nie w Horizon, bo w Horizon przy duzym wychyleniu drazka dron zachowa sie jak w Acro.
grzechotek
Posty: 75
Rejestracja: środa 27 mar 2019, 11:45

Re: Początki latania.

Post autor: grzechotek »

pawelsky pisze:Jesli nie opanowales trybu Acro to lataj w Angle a nie w Horizon, bo w Horizon przy duzym wychyleniu drazka dron zachowa sie jak w Acro.
A jest taki tryb, który działa jak ACRO ale ma ograniczony kąt ?
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Początki latania.

Post autor: pawelsky »

grzechotek pisze:A jest taki tryb, który działa jak ACRO ale ma ograniczony kąt ?
Tak, Acro Trainer.
grzechotek
Posty: 75
Rejestracja: środa 27 mar 2019, 11:45

Re: Początki latania.

Post autor: grzechotek »

pawelsky pisze:Tak, Acro Trainer.
Podpowiedz jeszcze jak mogę ustawić to w zakładce Modes. Na jednym przełączniku mam ustawione Horizon-Angle-Acro. Zastąpić Acro ? Czy jakoś na nowym to zrobić ?
dob12
Posty: 102
Rejestracja: sobota 03 mar 2018, 09:03
Lokalizacja: 52.7,-6.7

Re: Początki latania.

Post autor: dob12 »

grzechotek pisze:Podpowiedz jeszcze jak mogę ustawić to w zakładce Modes. Na jednym przełączniku mam ustawione Horizon-Angle-Acro. Zastąpić Acro ? Czy jakoś na nowym to zrobić ?
jesli jeszcze nie doszedłeś do tego to ustaw to na nowym przełączniku,w momenie włączenia trybu ACRO na trzy pozycyjnym włączniku i właczeniu Acro Trainer na na dodatkowym bedziesz miał temn tryb,i nic nie musisz zstepować,po wyłaczeniu tainera masa pełne Acro
grzechotek
Posty: 75
Rejestracja: środa 27 mar 2019, 11:45

Re: Początki latania.

Post autor: grzechotek »

dob12 pisze:jesli jeszcze nie doszedłeś do tego to ustaw to na nowym przełączniku,w momenie włączenia trybu ACRO na trzy pozycyjnym włączniku i właczeniu Acro Trainer na na dodatkowym bedziesz miał temn tryb,i nic nie musisz zstepować,po wyłaczeniu tainera masa pełne Acro
Już udało mi się to ustawić.

Teraz mam inny problem, jakoś nie wychodzi mi to latanie. Latam w Acro Trainer i gdy lecę do przodu to albo unoszę się do góry albo opadam w stronę ziemi, jakoś nie mogę lecieć do przodu prosto tylko wężykiem góra-dół. Nie wiem czy zbyt nerwowo obsługuję gazem. To samo jest z zakrętami, nie potrafię jakoś normalnie tego zrobić jak inni na filmach. Czy żeby wziąć zakręt to trzeba operować Yaw i Roll jednocześnie ? Mogły mi to ktoś łopatologicznie wytłumaczyć ?
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Początki latania.

Post autor: Verid »

grzechotek pisze:nie wiem czy zbyt nerwowo obsługuję gazem.
Tak
grzechotek pisze:Czy żeby wziąć zakręt to trzeba operować Yaw i Roll jednocześnie ?
Tak
grzechotek pisze:Mogły mi to ktoś łopatologicznie wytłumaczyć ?
Mnie kiedyś kolega Diem zrobił tutorial nakładając na obraz z koptera grafikę z wychyleniami drążków tyle że to było do lotów w STAB więc ten ci wiele nie da.
Na szczęście na YT są podobne tutki dla lotów w Acro, choćby na przykład ten:

https://www.youtube.com/watch?v=AGaBerHsizQ
Ten wredny...
grzechotek
Posty: 75
Rejestracja: środa 27 mar 2019, 11:45

Re: Początki latania.

Post autor: grzechotek »

Mam jeszcze takie małe dwa pytania początkującego:
1. Jak wykonać ciasny (mały) zakręt np. zawrócić wokół drzewa lub zakręt o 90st ? Mnie albo wyrzuci do góry albo o glebę.
2. Jak prawidłowo obniżać lot ?
ODPOWIEDZ