Budowa drona z YouTube

Dział specjalnie dla tri, quad, hexa, okto (i co tam jeszcze wymyślą) kopterów

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Narsil
Posty: 1
Rejestracja: środa 18 gru 2019, 19:53
Lokalizacja: Norwegia

Budowa drona z YouTube

Post autor: Narsil »

Witam, jestem nowy na forum i ogólnie w temacie FPV.
Obecnie mam zestaw zabawkę Eachine E013 plus, w drodze do mnie jest radio Jumper T16 Pro.
Plan jest taki, żeby do kwietnia trenować na symulatorze (liftoff/velocidrone) a pod koniec zimy wziąć się zabudowę takiego oto drona:
https://www.youtube.com/watch?v=irpk2Ow ... ex=2&t=19s
Tylko jak sam twórca tego projektu przyznaje, rama jest jego najsłabszą stroną, dlatego chciałbym ją zmienić na coś większego.
Na przykład: https://www.banggood.com/HGLRC-Sector-F ... 47586.html

Moim celem nie jest ściganie się tylko bardziej freestyle z jakąś kamerką HD.
Co myślicie o moim planie?
Jakieś sugestie?

Pozdrawiam.
krzysztofk
Posty: 38
Rejestracja: poniedziałek 23 wrz 2019, 16:40

Re: Budowa drona z YouTube

Post autor: krzysztofk »

Też jestem nowy w temacie. Bardzo się cieszę że posłuchałem rady aby kupić coś małego, relatywnie bezpiecznego (lekkiego) i niezbyt szybkiego. Mój potwór ma 65mm śmigła...
W pierwszym dronie w pierwszym miesiącu wymieniłem 3 silniki które padły od zderzeń i odbiornik z którym miałem problem od samego początku ale zajęło mi z tydzień zanim zrozumiałem że problem w ogóle jest. Nadajnik video szwankował więc poprawiłem luty no i na testach straciłem sygnał, odbiornik oszalał i dron odleciał w niepamięć - tyle go widziałem. 80g wagi raczej krzywdy nikomu nie zrobiło na odludziu na resztkach baterii. Szukałem ale na darmo.
Drugi identyczny po 2 dniach spaliłem bo podłączyłem przypadkiem odwrotnie baterię. Wymieniłem płytkę na nową i dodałem parę innych modyfikacji, lata mi się pierwszorzędnie choć czasem już czuje brak mocy.
Jedyne na co narzekam to czasy dostawy z Chin, istny koszmar - trzeba było kupić coś do czego są dostępne bez problemu części w kraju.
Przemyśl, typowego ścigacza zawsze można nabyć. Gdyby mi taki odleciał to trochę bym się zdenerwował.
ODPOWIEDZ