Omnibus F4 V2 Pro pali stabilizator

Elektronika w modelu i na ziemi

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Poli25
Posty: 917
Rejestracja: środa 25 lut 2015, 19:22
Lokalizacja: Trzebnica

Omnibus F4 V2 Pro pali stabilizator

Post autor: Poli25 »

Witam,

Mam pytanie do użytkowników Omnibusa F4 V2 pro, powiedzcie mi czy jeśli podłączycie FC pod USB i podłączycie pakiet FC ulegnie uszkodzeniu?.
Wg mnie nie powinno się nic uszkodzić a jak zauważyłem dzisiaj prawdopodobnie upaliłem po raz kolejny regulator 3,3V. Zauważyłem też że na HUD-ie w MP nie pokazuje mi napięcia pakietu ( przeprogramowałem na ardupilota) gdzie wcześniej chyba miałem napięcie. Ktoś może to potwierdzić?.
df2
Posty: 675
Rejestracja: poniedziałek 05 maja 2014, 21:11
Lokalizacja: Biała Podlasla

Re: Omnibus F4 V2 Pro pali stabilizator

Post autor: df2 »

Nie mogę tego potwierdzić. Moje v2 pro działają prawidłowo. Jeden zepsuł się w locie - padło wszystko zasilane z FC i osd. Po wymianie stabilizatora działa wszystko oprócz zasilania kamery ale puściłem sobie z osobnego pakietu i jest git.
Awatar użytkownika
Poli25
Posty: 917
Rejestracja: środa 25 lut 2015, 19:22
Lokalizacja: Trzebnica

Re: Omnibus F4 V2 Pro pali stabilizator

Post autor: Poli25 »

Ja właśnie zdiagnozowałem uszkodzenia u siebie, oprócz regulatora 3.3 V poleciał jeszcze procek. Wygląda chyba na to że nie można podłączać jednocześnie pakietu i USB na dłuższą chwilę. Ja miałem podłączony FC przez USB i Pakiet przez około 5 minut po czym uległ uszkodzeniu.
df2
Posty: 675
Rejestracja: poniedziałek 05 maja 2014, 21:11
Lokalizacja: Biała Podlasla

Re: Omnibus F4 V2 Pro pali stabilizator

Post autor: df2 »

Jak ja ustawiam coś to mam podłączone dużo dłużej. Nic się nie dzieje.
Awatar użytkownika
Poli25
Posty: 917
Rejestracja: środa 25 lut 2015, 19:22
Lokalizacja: Trzebnica

Re: Omnibus F4 V2 Pro pali stabilizator

Post autor: Poli25 »

U mnie za pierwszym razem spalił się tylko regulator 3.3 V a teraz spaliłem dodatkowo procka, mój kolega też mówił że podłączał jedno i drugie i nic się nie działo, może mój FC jakiś wadliwy.
df2
Posty: 675
Rejestracja: poniedziałek 05 maja 2014, 21:11
Lokalizacja: Biała Podlasla

Re: Omnibus F4 V2 Pro pali stabilizator

Post autor: df2 »

To jest niestety FC niskiej jakości. Tak czy inaczej, ja testujędlugo te sprzęty zanim polecą. Te, które mają się zepsuć, psują mi się w większości na ziemi podczas testu.

Skoro raz tam poszedł 3v3 to można było się spodziewać kolejnych awarii. Chyba, że to jakiś błąd podłączenia sprzętu w modelu.
Awatar użytkownika
Poli25
Posty: 917
Rejestracja: środa 25 lut 2015, 19:22
Lokalizacja: Trzebnica

Re: Omnibus F4 V2 Pro pali stabilizator

Post autor: Poli25 »

Właśnie wyczytałem na innym forum że chłopaki mieli ten sam problem co ja tzn są klony które niestety ale palą się po podłączeniu dwóch źródeł napięcia ale nie od razu lecz po chwili, dokładnie jak to było u mnie. Czyli nie należy choćby ze względów bezpieczeństwa podłączać lipo kiedy jest podpięte zasilanie pod USB.
Awatar użytkownika
volender
Posty: 896
Rejestracja: sobota 27 kwie 2013, 16:56
Lokalizacja: Kraków

Re: Omnibus F4 V2 Pro pali stabilizator

Post autor: volender »

Mój działa bez problemu, zdarzało mi się go ze 30 minut trzymać na pakiecie i podłączonym usb, zamontowany w kopterze. W tym czasie odpalałem też silniki, używałem fpv, poprawiałem skalowanie pomiaru napięcia. Przeżył bez problemu.
Tej oferty już nie ma na ebaju, ale była opisana jako

Kod: Zaznacz cały

Betaflight OmniBus F4 Pro V2 Flight Control Built-in OSD-BEC For FPV Drones Quad
Czarne pcb, bez wlutowanych goldpinów.
df2
Posty: 675
Rejestracja: poniedziałek 05 maja 2014, 21:11
Lokalizacja: Biała Podlasla

Re: Omnibus F4 V2 Pro pali stabilizator

Post autor: df2 »

Poli25 pisze:Właśnie wyczytałem na innym forum że chłopaki mieli ten sam problem co ja tzn są klony które niestety ale palą się po podłączeniu dwóch źródeł napięcia ale nie od razu lecz po chwili, dokładnie jak to było u mnie. Czyli nie należy choćby ze względów bezpieczeństwa podłączać lipo kiedy jest podpięte zasilanie pod USB.
Chciałeś raczej napisać, że nie należy używać klonów z wadliwą konstrukcją ;-)
Awatar użytkownika
Poli25
Posty: 917
Rejestracja: środa 25 lut 2015, 19:22
Lokalizacja: Trzebnica

Re: Omnibus F4 V2 Pro pali stabilizator

Post autor: Poli25 »

Te klony praktycznie niczym się nie różnią, czasem ciężko stwierdzić który to oryginał a który to klon. Ale choćby dla świętego spokoju nie należy podłączać dwóch rzeczy jednocześnie USB i pakietu, choć w APM-e nie ma z tym żadnego problemu wielokrotnie to sam sprawdziłem.
df2
Posty: 675
Rejestracja: poniedziałek 05 maja 2014, 21:11
Lokalizacja: Biała Podlasla

Re: Omnibus F4 V2 Pro pali stabilizator

Post autor: df2 »

Jeśli w instrukcji od FC nie jest napisane żeby nie podłączać jednocześnie zasilania i lipo, to należy podłączać i w razie uszkodzenia domagać się od sprzedawcy wymiany na pozbawiony wady.

Z tego co ja się dowiedziałem od kolegi, który przerobił duuuzo FC, w tym też tanich klonów - te potrafią się zepsuć też podczas zwykłej pracy.

Teraz używa tylko markowych FC i ja mu się nie dziwię.

Ja jeszcze jadę na omnibusach ale nie dopuściłbym do lotu takiego podejrzanego klona.

Najpierw konfiguracja i regulacja - i tu nie zamierzam ograniczać się do tylko USB, skoro powinno działać z USB i lipo, potem parę h wygrzewania na ziemi i sprawdzania działania w kontrolowanych warunkach (np samoloty na inav zostawiam na ziemi na możliwie wysokim gazie, przymocowane do podłoża, na 2-3 pakiety).

Wyobraź sobie, w świetle uzyskanych właśnie informacji o możliwości usterki w powietrzu, że trafisz w kogoś takim spadajacym sprzętem. Dopiero wtedy pomyślisz, że nie warto było dopuszczać do lotu takiej podróbki FC?
Awatar użytkownika
Poli25
Posty: 917
Rejestracja: środa 25 lut 2015, 19:22
Lokalizacja: Trzebnica

Re: Omnibus F4 V2 Pro pali stabilizator

Post autor: Poli25 »

Po takich przygodach na pewno przetestuję ten sprzęt na ziemi, przymocuję drona do podłoża i pomęczę aby nie było niespodzianek w powietrzu jak mówisz, nie chciał bym aby to spadło komuś na samochód a nie daj boże na człowieka.
Awatar użytkownika
Poli25
Posty: 917
Rejestracja: środa 25 lut 2015, 19:22
Lokalizacja: Trzebnica

Re: Omnibus F4 V2 Pro pali stabilizator

Post autor: Poli25 »

Już mnie trafia powoli, otóż zakupiłem Ombibusa F4 V3 wszystko podłączyłem jak bozia kazała. Po podłączeniu USB wszystko skalibrowałem, po podłączeniu pakietu nawet przy wyłączonym USB z komputera palki regulatory i już siły mi opadają. Podłączam tylko omnibusa bez peryferii.
Regulator pali się tylko gdy podłączę pakiet, ktoś wie jak rozwiązać ten problem?.
Ostatnio zmieniony niedziela 09 lut 2020, 20:14 przez Poli25, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9763
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Omnibus F4 V2 Pro pali stabilizator

Post autor: pawelsky »

To moze pokaz jak podlaczasz ten pakiet...
Awatar użytkownika
Poli25
Posty: 917
Rejestracja: środa 25 lut 2015, 19:22
Lokalizacja: Trzebnica

Re: Omnibus F4 V2 Pro pali stabilizator

Post autor: Poli25 »

pawelsky pisze:To moze pokaz jak podlaczasz ten pakiet...
Pakiet podłączony wg tego schematu.
https://www.unmannedtechshop.co.uk/prod ... roller-v3/
ODPOWIEDZ