Moduł crossfire nie rusza w taranis x9d

Dział specjalnie dla tri, quad, hexa, okto (i co tam jeszcze wymyślą) kopterów

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Ojciec
Posty: 33
Rejestracja: środa 23 sty 2019, 14:28

Moduł crossfire nie rusza w taranis x9d

Post autor: Ojciec »

Czesc,

Potrzebuje pomocy, otóż chciałem zamontować Tbs crossfire na swoim taranis x9d+. W ustawieniach wyłączyłem moduł wewnętrzny, zewnętrzny ustawiłem na crsf i nic. Moduł nie rusza...sprawdziłem go na innym radiu qx7 i tam jest ok. Sprawdziłem zasilenie na 3 pinie i jest takie samo jak w qx7 (około 7,5V) Mam wgrany OpenTX 2.2.4

Jakieś pomysły o co chodzi?
Ostatnio zmieniony czwartek 05 gru 2019, 04:02 przez Ojciec, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Brak zasilania na module zewnętrznym x9d+

Post autor: pawelsky »

Tytul posta mylacy bo jak sam napisales zasilanie jednak masz, proponuje poprawic.
Ojciec pisze:Moduł nie rusza
Co konkretnie przez to rozumiesz?

Uzywales skryptu LUA do skonfigurowania modulu? Zasilales modul z zewnetrznej baterii?

Tak przy okazji. Ktora wersje FW masz w CRSF?
Ojciec
Posty: 33
Rejestracja: środa 23 sty 2019, 14:28

Re: Moduł crossfire nie rusza w taranis x9d

Post autor: Ojciec »

Moduł nie rusza tzn nie włącza się, nie włącza się światełko led na przycisku.
Był on konfigurowany skryptem lua na moim drugim radiu qx7 i tam jest wszystko ok.
W module jest wersja 3. Coś tam dokładnie nie pamietam. Chyba najnowsza dostepna

Edytuj posty!

Tak zasilalem moduł ale nie z bateri a przez USB z komputera. Wtedy moduł się włącza ale mimo to nie komunikuje się z radiem
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Moduł crossfire nie rusza w taranis x9d

Post autor: PiotrSz »

Jesteś pewny że masz proste piny w radiu i że jak wkładasz moduł to trafiają w odpowiednie miejsce ? Miałem tak kiedyś w starym radiu, też moduł zewnętrzny nie startował i okazało się że piny nie trafiają w gniazdo a wchodziły między obudowę i gniazdo, podprostowałem i zaczęło działać.
To jest pierwsza rzecz która przychodzi mi do głowy.
Ojciec
Posty: 33
Rejestracja: środa 23 sty 2019, 14:28

Re: Moduł crossfire nie rusza w taranis x9d

Post autor: Ojciec »

PiotrSz,

Tak sprawdziłem to na samym początku. Ping trafiają prawidlowo
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Moduł crossfire nie rusza w taranis x9d

Post autor: pawelsky »

No to jesli masz napiecie w gniezdzie Taranisa i piny nie sa wygiete, to musi byc gdzies problem ze stykiem badz kabelkami - albo miedzy radiem a adapterem JR, albo miedzy adapterem and samym CRSF. Pomierz miernikiem napiecie na wtyczkach z adaptera.
Ojciec
Posty: 33
Rejestracja: środa 23 sty 2019, 14:28

Re: Moduł crossfire nie rusza w taranis x9d

Post autor: Ojciec »

PiotrSz,

Piotrze, Twój przypadek dał mi do myślenia.
Podłączyłem wiec „na krótko” kablami piny z gnd i zasilania do modułu. Wystartował, wiec pomyślałem, ze jednak może być coś nie tak przy wkładaniu modułu. Rozkrecilem wiec moduł Tbs i sprawdzałem czy piny trafiają na swoje miejsce. Okazało się, ze gnd przechodzi obok i trafia właśnie w ta szczelinę. Temat uznaje za zamknięty. Bardzo dziękuje każdemu z Was za odzew i pomoc :)
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Moduł crossfire nie rusza w taranis x9d

Post autor: PiotrSz »

Ojciec, jak napisałeś że w innym radiu moduł działa i że w radiu w którym masz prawidłowe napięcia na gold pinach moduł nie działa, jedynym sensownym wytłumaczeniem Twojego przypadku to nie trafiające w gniazdo modułu gold piny. Mój przypadek nie był jedyny, ta sama przypadłość spotkała moduły dwóch moich znajomych.
ODPOWIEDZ