Konkurent mavic air tylko, że DIY

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

piotrkovski
Posty: 48
Rejestracja: poniedziałek 17 mar 2014, 20:47
Lokalizacja: Lublin

Konkurent mavic air tylko, że DIY

Post autor: piotrkovski »

Witajcie,
Mam chyba szybkie pytanie, mianowicie czy istnieje jakaś platforma (zestaw kit) która konkuruje z mavic air (pod względem długości lotu oraz gabarytów) do której można podłączyć którąś z kamer gopro (i podobnych)? Pytam się, bo mam już aparaturę, go pro, i od biedy kontroler pixhawk a nie mam ochoty pchać się pchać w koszta ;-)
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Konkurent mavic air tylko, że DIY

Post autor: Adrián »

Może nowy mavic mini? Jeszcze dłuższy czas lotu i mniejsza waga i gabaryty.
Wszystko jest zależne od budżetu, ale najważniejszym problemem jest gimbal, tym bardziej, że chcesz użyć gopro, czyli duże i ciężkie.
Sam gimbal 3 osiowy z gopro to już są spore gabaryty, a gdzie reszta?
Drugie pytanie co rozumiesz przez konkurenta Air? Jeśli gabaryty i długość lotu i ma mieć gimbal, to odpadasz w przedbiegach. Jakie masz gopro?
Awatar użytkownika
krall
Posty: 3152
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 10:00
Lokalizacja: Kartuzy
Kontakt:

Re: Konkurent mavic air tylko, że DIY

Post autor: krall »

Moim zdaniem nie ma ;-)
Jeśli wziąć pod uwagę wszystkie funkcjonalności jakie ma Mavic Air.
I pewnie jeszcze chciałbyś taniej :-D

Jeśli zrezygnujesz z jakichś funkcjonalności to oczywiście da się coś samemu wyrzeźbić.
Musisz się określić - zrobić listę rzeczy których nie potrzebujesz...
pozdrawiam
Krzysztof
http://www.fly.kartuzy.com.pl
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Konkurent mavic air tylko, że DIY

Post autor: Verid »

piotrkovski pisze:czy istnieje jakaś platforma (zestaw kit) która konkuruje z mavic air (pod względem długości lotu oraz gabarytów)
Nie. Przykładowy gimbal 3-osiowy do GoPro (H3-3D) to 168g. Samo GoPro (trójka w tym przypadku) to jakieś 70g. MA to 430g.
Chcąc zatem rywalizować (albo choć zbliżyć się) pod względem tych dwóch parametrów, musisz zbudować kopter zdolny do podniesienia circa 250g przez minimum 15 minut którego masa nie będzie przekraczać 180g. Powodzenia.
Możesz oczywiście zacząć ucinać - zastosować najnowsze GoPro licząc że jego super stabilizacja pozwoli na rezygnację z gimbala na rzecz pochylania jakimś serwem, podejść trochę z masą do góry póki jeszcze prawnie możesz pozostając w strefie zabawek (do 600g zamiast 430g) i wtedy MOOOŻE, jak dobrze pokombinujesz z racerowymi komponentami to ci wyjdzie. Ale KIT w sensie że kupujesz, składasz i masz latadło z GoPro i czasem lotu 15min - nope.
Ten wredny...
piotrkovski
Posty: 48
Rejestracja: poniedziałek 17 mar 2014, 20:47
Lokalizacja: Lublin

Re: Konkurent mavic air tylko, że DIY

Post autor: piotrkovski »

Sęk w tym, że nie chcę być skazany na kolejną aparaturę oraz kolejne tym razem dedykowane akumulatory. W ostateczności przejdę na system DJI bądź xiaomi, jednak najpierw chcę się upewnić, że nie ma alternatyw. W sumie, wszystko rozegra się o kwestię kamery, czy jest na rynku jakiś sprzęt, który dorówna obrazkowi z DJI mavic (zachowując gabaryty +/- kilka gramów)
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Konkurent mavic air tylko, że DIY

Post autor: Adrián »

Nie ma.
Albo idziesz na Duże kompromisy, albo godzisz się na jeden system.
Już to było nie raz przerabiane i nikomu się nie udało nawet dorównać do tej specyfikacji, już nie mówiąc, że chcesz to zrobić taniej.
Kiedyś też mi się wydawało to wszystko takie proste :lol:
Byłem przeciwnikiem kolejnego zamkniętego systemu i doszło do tego, że kupiłem dji.

Dzięki temu, wbrew pozorom zaoszczędziłem sporo pieniędzy i co ważniejsze czasu, który musiałbym przeznaczyć by to chociaż w miarę poprawnie latało i dawało zadowalający obrazek.

W dji to miałem od razu po wyjęciu z pudełka. Coś pięknego.
piotrkovski
Posty: 48
Rejestracja: poniedziałek 17 mar 2014, 20:47
Lokalizacja: Lublin

Re: Konkurent mavic air tylko, że DIY

Post autor: piotrkovski »

Przeglądam internety i faktycznie jest problem z małą kamerą. Gopro jest spore i wymusi rozmiar min 450 i sporą wagę. Dochodzę do wniosku, że DJI i xiaomi zgarnęli rynek, jeszcze 2-3 lata temu każdy kombinował po swojemu byle nie kupić DJI :mrgreen:
Znacie jakąś kamerkę pokroju runcam 5, tylko z możliwością robienia zdjęć w RAW?
Awatar użytkownika
krall
Posty: 3152
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 10:00
Lokalizacja: Kartuzy
Kontakt:

Re: Konkurent mavic air tylko, że DIY

Post autor: krall »

Przyklej DJI Osmo Pocket do Racera 7" i część funkcjonalności osiągniesz ;-)
Ale taniej chyba nie będzie
pozdrawiam
Krzysztof
http://www.fly.kartuzy.com.pl
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Konkurent mavic air tylko, że DIY

Post autor: Adrián »

Heh pomysł całkiem niezły, tym bardziej, że jest lżejsza od gopro 8
Ale taniej niestety nie będzie ;-)


Mini przebije go w przedbiegach, chyba, że musi być 4k, to tutaj będzie jeden plus ;-) . Jak sam widzisz, chcesz mieć funkcjonalność Air, musisz kupić dji ;-)
Sam się borykałem z tym problemem, nawet podjąłem próby by to urzeczywistnić, ale tylko wydałem pieniądze i sporo czasu poświęciłem, a efekt był daleki od zakładanego. Porzuciłem ten pomysł, sprzedałem części i kupiłem dji.

Może Tobie się uda..

Editt
Pierwszy z brzegu:
zed
Posty: 215
Rejestracja: piątek 27 mar 2015, 11:37

Re: Konkurent mavic air tylko, że DIY

Post autor: zed »

Nie będzie ani taniej ani lepiej. Prościej sprzedać to co masz i kupić DJI.
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Konkurent mavic air tylko, że DIY

Post autor: kuczy »

Potwierdzam, aby mieć coś sensownego zbudowanego samodzielnie - wyjdzie Ci dron ok 1kg z opcją podglądu analogowego i przelacznikiem do nagrywania na apce.
Potem stwierdzisz, że chciałbyś mieć lepszą jakość i zrobisz drona z bezlusterkowcem ktory będzie ważył ponad 4kg.

To tak w skrócie moja historia, oba drony mozesz sobie obejrzeć pod linkami w mojej stopce.
Trzeba być zapaleńcem/dłubaczem aby mieć z tego frajdę i widzieć sens - ja tak mam, ale zapomnij o taniej alternatywie.
Nie lubie bardzo DJI, ale nie mam miliardowego budżetu na wlasne R&D jak Oni. ;)

Z rozwiązań kompromisowych, tak, Osmo, albo kamera do racerow, która nagrywa bodajże 2,5k ? Mając juz w sobie w środku miejsce na kartę SD.
Nie bedziesz mial jednak zmiany ISO, szybkości migawki, balansu bieli, filtrów ND, itp, co więcej jesli chodzi o kamere z racera, moze byc "rybie oko".
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Konkurent mavic air tylko, że DIY

Post autor: Adrián »

Do osmo pocket jak najbardziej są filtry ND i ma 4k ;-)
Ale ustawić parametry trzeba przed lotem :-)
ODPOWIEDZ