Aplikacje - symulatory lotów FPV

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

mcmajcher79
Posty: 34
Rejestracja: niedziela 22 wrz 2019, 18:38
Lokalizacja: Waltershausen

Aplikacje - symulatory lotów FPV

Post autor: mcmajcher79 »

Witam.
Zakladam ten temat bo jestem ciekaw czy drodzy forumowicze używają aplikacji do symulowania lotów FPV. Jestem już posiadaczem jednego droga z kamerą na gimbalu. Ale nie można nim latać w trybie FPV. Więc postanowiłem zbudować sobie drona do latania FPV. Ale zanim go poskładam i zacznę latać chciałbym najpierw polatac na jakimś symulatorze, i z tąd zainteresowanie tymi aplikacjami na smartfona. Pierwsza z nich to
FPV Freerider
https://play.google.com/store/apps/deta ... rider_FREE
Druga to DRS Drone Racing Simulator
https://play.google.com/store/apps/deta ... gSimulator
A trzecia to Drone Simulator 2017
https://play.google.com/store/apps/deta ... y.Hotprops
Na wszytkich aplikacjach próbowałem latać ale bez rezultatu. Kilka sekund po stracie się rozbijalem o przeszkody. I teraz nie wiem czy te aplikacje są do niczego, czy też moje umiejętności latania w trybie FPV są zerowe. Jeżeli ktos używa tych aplikacji (bądź innych) to proszę o informację, czy te aplikacje w 100% oddają realne latanie FPV. Czy na nich można się nauczyć latania bezpiecznego bez uszkodzenia drona bądź innego mienia. Jeżeli te w/w aplikacje nie nadają się, to czy są inne aplikacje które nadają się do tego celu. Pozdrawiam i czekam na odp.

PS. Prosiłbym jeszcze o poradę w temacie budowy drona. Pozdrawiam.
http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=27&t=39812
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Aplikacje - symulatory lotów FPV

Post autor: Adrián »

mcmajcher79 pisze:I teraz nie wiem czy te aplikacje są do niczego, czy też moje umiejętności latania w trybie FPV są zerowe
Latałem fpv Freerider i nie było problemu z lotem. Obstawiam, że nie potrafisz latać acro (tylko z tego co pamiętam, dało się tez latać ze stabilizacją, więc nie wiem w czym problem, chyba, że nie potrafiłeś włączyć tej opcji).

Co to za kopter, którym chcesz latać z fpv? Typu kamerun czy racer? Jesli racej, to lataj od razu w trybie acro, bo latanie ze stabilizacją mija się z celem.
Awatar użytkownika
Majk99
Posty: 685
Rejestracja: poniedziałek 01 gru 2014, 16:42
Lokalizacja: Kazimierz Dolny

Re: Aplikacje - symulatory lotów FPV

Post autor: Majk99 »

Ogólnie apki na telefon to takie średnie są. Lepiej do kompa podłączyć aparaturę i kupić np velocidrone (chociaż jeśli ma być racer to chyba nie ma sensu, ale z drugiej strony po co w ogóle symulator nie do racera? :?: )
Hangar: De Stik x2.5
ZOHD Dart na sterydach vmax 200km/h
Fristajlo (w bliskich planach)
LordOfTheDeath
Posty: 98
Rejestracja: wtorek 19 cze 2018, 09:44
Lokalizacja: Ełk

Re: Aplikacje - symulatory lotów FPV

Post autor: LordOfTheDeath »

Ja używałem DRS. Najbardziej mi przypadła do gustu jako symulator trybu acro. Na niej poznałem co to tryb acro. Z apką wszystko w porządku, po prostu nie umiesz latać. Może zamiast budować jakiegoś gniota, kup na początek Tiny Whoopa i fajną aparaturę. Jak skumasz o co chodzi, i jakie masz oczekiwania od sprzętu, to łatwiej będzie coś zbudować. Osobiście do nauki kupiłem Eachine EX2 mini, wsadziłem Caddx Turtle V2 i nadajnik i póki co wystarcza.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Aplikacje - symulatory lotów FPV

Post autor: Adrián »

Majk99 pisze:Ogólnie apki na telefon to takie średnie są.
Aaaa faktycznie, tez używałem na kompie. Na telefonie jeszcze nie latałem.
mcmajcher79
Posty: 34
Rejestracja: niedziela 22 wrz 2019, 18:38
Lokalizacja: Waltershausen

Re: Aplikacje - symulatory lotów FPV

Post autor: mcmajcher79 »

Adrián pisze:
mcmajcher79 pisze:I teraz nie wiem czy te aplikacje są do niczego, czy też moje umiejętności latania w trybie FPV są zerowe
Co to za kopter, którym chcesz latać z fpv? Typu kamerun czy racer? Jesli racej, to lataj od razu w trybie acro, bo latanie ze stabilizacją mija się z celem.
witam
chciałbym zbudować racera dlatego też napisałem o tym w temacie który podałem wyżej. Link do tematu w pierwszym moim poście. Więc jakbyś mógł rzucić okiem na to co tam napisałem byłbym wdzięczny.
Majk99 pisze:Ogólnie apki na telefon to takie średnie są. Lepiej do kompa podłączyć aparaturę i kupić np velocidrone (chociaż jeśli ma być racer to chyba nie ma sensu, ale z drugiej strony po co w ogóle symulator nie do racera? :?: )
To już wiem co w pierwszej kolejności kupie. Mój wybór padł na FlySky I6. Na YT widziłem fimik z możliwości I6 wraz z aplikacją FreeRider Simulator. A tu link do filmiku. https://www.youtube.com/watch?v=jgV_YlA9pxo :-)
LordOfTheDeath pisze:Ja używałem DRS. Najbardziej mi przypadła do gustu jako symulator trybu acro. Na niej poznałem co to tryb acro. Z apką wszystko w porządku, po prostu nie umiesz latać. Może zamiast budować jakiegoś gniota, kup na początek Tiny Whoopa i fajną aparaturę. Jak skumasz o co chodzi, i jakie masz oczekiwania od sprzętu, to łatwiej będzie coś zbudować. Osobiście do nauki kupiłem Eachine EX2 mini, wsadziłem Caddx Turtle V2 i nadajnik i póki co wystarcza.
Kupować gotowego drona nie chce. Chce zbudować coś od podstaw. W cenie tych dronów co podałeś mogę zbudować własnego i to w wersji Pro. Dlatego też napisałem o tym. Link do tematu w pierwszym poście. Jakby kolega mógł spojrzeć na ten temat, to byłbym wdzięczny. Pozdrawiam.
mcrakus
Posty: 126
Rejestracja: środa 02 mar 2016, 14:08
Lokalizacja: Kraków

Re: Aplikacje - symulatory lotów FPV

Post autor: mcrakus »

1. Po przeglądnięciu forum i ofert sklepów nie zadawałbyś pytań "czy flysky da się podłaczyć do komputera".

2. Używam dwóch symulatorów, VELOCIDRONE i DRL SIMULATOR - uważam, że oba są dobre, z tym że bardziej popularny w Polsce jest Velo.
DRL posiada b. rozbudowaną naukę latania FPV "od podstaw" - testowały to moje córki, velo nie testowałem pod tym względem.

3. Pamiętaj, że przed odpaleniem musisz sobie skalibrować/skonfigurować aparaturę w danym symulatorze - bez tego od razu będziesz leciał w kosmos albo w ziemię.
mini talon, Matek F405 Wing, crossfire, Caddx Tarsier V2
MOMENTUM, F60ProIV 1750kV, matekf7, SpedixGS45A
SUPRA v2, F60ProIII 1750kV, FlightOne, SpedixGS45A
SUPRA, F40ProII 2600kV, DYSf4PROv2,Tekko32 ESC
mcmajcher79
Posty: 34
Rejestracja: niedziela 22 wrz 2019, 18:38
Lokalizacja: Waltershausen

Re: Aplikacje - symulatory lotów FPV

Post autor: mcmajcher79 »

mcrakus pisze:1. Po przeglądnięciu forum i ofert sklepów nie zadawałbyś pytań "czy flysky da się podłaczyć do komputera".

2. Używam dwóch symulatorów, VELOCIDRONE i DRL SIMULATOR - uważam, że oba są dobre, z tym że bardziej popularny w Polsce jest Velo.
DRL posiada b. rozbudowaną naukę latania FPV "od podstaw" - testowały to moje córki, velo nie testowałem pod tym względem.

3. Pamiętaj, że przed odpaleniem musisz sobie skalibrować/skonfigurować aparaturę w danym symulatorze - bez tego od razu będziesz leciał w kosmos albo w ziemię.
Przejrzałem dlatego post edytowałem. Zamieściłem nawet link do filmiku :-). Jak nabędę aparaturę to na pewno ją skalibruje. Dzięki za za radę. Te symulatory VELO i DRL to wydają się być najlepszymi symulatorami FPV. Dlatego w pierwszej kolejności nabędę aparaturę a potem któryś z programów, ale zdaje się że będzie to DRL SIMULATOR. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Adriee
Posty: 253
Rejestracja: środa 21 wrz 2016, 15:45
Lokalizacja: Sierpc
Kontakt:

Re: Aplikacje - symulatory lotów FPV

Post autor: Adriee »

mcmajcher79, od siebie mogę Tobie jeszcze polecić symulator LiftOFF.
Jedyny minus - dostępny tylko na platformie Steam i nie da się w niego grać bez wcześniejszego wykupienia dostępu...
Grałem też w Freerider - tutaj również całkiem dobre wrażenia, ale jednak pozostałem przy LiftOFF.
Freerider jest dobry do poczucia, co to jest tryb Acro i oswojenia się z nim.
Natomiast LiftOFF i te, które wcześniej zostały wymienione - pozwolą Tobie iść do przodu, gdy masz już opanowane podstawy Acro ;)
Co do symulator na smartfonie - dla mnie to już nie było to... Smartfon miał za mały ekran, by było to komfortowe rozwiązanie...
haluc
Posty: 12
Rejestracja: sobota 10 sie 2019, 14:56
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: Aplikacje - symulatory lotów FPV

Post autor: haluc »

Ja mam z Liftoffem problem- na większości map strasznie klatkuje grafika niezależnie od ustawień i rozdzielczośći (na GTX 1080Ti)

Za to DRL działa doskonale i mogę polecić:) -trzeba kupić za ok. 70 zl
Do tego ma fajny edytor map i tras z wieloma obiektami dekoracji, różnymi typami bramek, przeszkód itp

ale jest jeszcze inna, darmowa póki co możliwość- DCL - The Game na Steam

Bardzo fajny sim i na ten moment jestem nastawiony na zakup jak wyjdzie oficjalnie (jakoś koniec stycznia)

czy simy są do niczego? zdecydowanie nie
lata sie praktycznie tak samo i można uniknąć początkowych iluś set kraks :D, zacząć z prawdziwym racerem mając już nad nim kontrolę
mcmajcher79
Posty: 34
Rejestracja: niedziela 22 wrz 2019, 18:38
Lokalizacja: Waltershausen

Re: Aplikacje - symulatory lotów FPV

Post autor: mcmajcher79 »

Witam.
Jak zakupię aparature to zastanowie się jakiego programu będę używał. Ale widzę ze wybór jest spory więc będę miał w czym wybierać i zobaczę który program mi podpasuje. Dam znać co i jak. Pozdrawiam.

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka
ODPOWIEDZ