Xiaomi FIMI A3

Wszelkie gotowe modele za wyjątkiem DJI i Yuneec

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Xiaomi FIMI A3

Post autor: Verid »

Wrzuć na jakiś zasób to wkleję link do pierwszego posta - na pewno się komuś przyda.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: Xiaomi FIMI A3

Post autor: Rurek »

Podtrzymuję opinię że to kopter idealny na wakacje, fotki w mocnym słońcu są ponadprzeciętne jak za te piniendze :-) Próbka poniżej.
Filmiki składać będę w długie jesienne wieczory to coś wrzucę.
I jeszcze raz - w dobrym mocnym słońcu jest git.
Załączniki
IMG_20190828_133926_0024.JPG
IMG_20190828_133926_0024.JPG (1.38 MiB) Przejrzano 6640 razy
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
cobra
Posty: 2876
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 22:07
Lokalizacja: Warszawa

Re: Xiaomi FIMI A3

Post autor: cobra »

Z ciekawości - gdzie jesteś?
Dla mnie, przy dobrym oświetleniu, filmy i zdjęcia są ok.

________________
Cobra
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: Xiaomi FIMI A3

Post autor: Rurek »

Tomeczku BYŁEM :-) , stara historia, ostatnie dwa tygodnie wakacji w Chorwacji, południowa Dalmacja.


BTW ujawnia się poważny, naprawdę POWAŻNY problem z bateriami... ja w końcu już nie wiem co to w nich siedzi, co innego piszą na stronie FiMi, co innego na pudełku/w instrukcji... co innego jeszcze na samych bateriach (piszą że to Li-Ion ?!?!?!?!? ) mam już kompletny mętlik w głowie.
Natomiast w ciągu trzech tygodni załatwiłem trzy baterie...dron spada z nieba. Teraz dla spokojności duszy najpierw wiszę metr nad ziemią co najmniej minutę. Gdy trzyma napięcie (czyli co najmniej 12,5V) to latam.
W ostatni weekend bateria która do tej pory latała po kilkaset metrów w głąb Adriatyku ;-) tym razem dała dupy, ja pewien jej na sto procent od razu po starcie dzida w górę i nagle zonk! z piętnastu metrów (tyle dał radę się wzbić na pełnym ogniu) spadł, na szczęście na wysoką trawę i nic się nie stało.
Ale niesmak zostaje, o co kurna chodzi, baterie z nalotem kilkanaście razy i dupa. Ładowane zawsze ładowarką porządną (oryginalny iMax B6 mini z programem LiHV) i teraz zachodzę w głowę czy ja tych baterii sam nie załatwiam i one nie są jednak HV tylko? no właśnie jakie?
Teraz ostatnie dwie, najnowsze które kupiłem, asekuracyjnie zmniejszyłem próg do 4,30V zamiast 4,35. Zobaczymy.
Ale nie jest to normalne że baterie prawidłowo przechowywane, prawidłowo ładowane - popuchły - po kilkunastu ładowaniach, poniżej roku ....
Objaw spadania polega na tym że nagle napięcie spada praktycznie do zera, w kilka/naście/ sekund. Tak jaby któaś cela dawała dupy. Oczywiście po takim wylądowaniu i po podpięciu do ładowarki - napięcia na wszystkich celach są normalne akceptowalne...
Jedyne co nie jest akceptowalne to rezystancje na celach... te pakiety są jakoś masakrycznie przekombinowane bo w każdym moim pakiecie ostatnia, trzecia cela ma ~150mΩ a pozostałe <50mΩ
No jest to problem jak nic.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
cobra
Posty: 2876
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 22:07
Lokalizacja: Warszawa

Re: Xiaomi FIMI A3

Post autor: cobra »

:shock: O takich rzeczach z bateriami nikt nie pisał na RCGroups.
Z tymi bateriami to jest jakaś ściema, że to jest HV - a pewno nie 4,35 V.
Nie bez kozery w komplecie dostajesz ładowarkę ładującą do 12,6 V.
Na samych bateriach napisane jest 12,75 V.

Ja początkowo ładowałem do 4,35 V, ale tylko kilka cykli. Teraz mam ustawione 4,25 V.
Wszystkie cele w moich dwóch pakietach mają Rwew poniżej 20 miliomów i nie są spuchnięte.
Zobaczymy jak będzie dalej.

Nie mogę zlokalizować pasujących wymiarami pakietów, żeby zrobić własne baterie do A3.


EDIT: Na poparcie tego co napisałem:
Quote:
Originally Posted by stevea3342
The interesting thing is that the stock/supplied charger claims to charge up to 12.75 volts which would seem to be the best we could or should do unless there's really a reason to believe that the battery uses 4.35 cells instead of 4.25 cells.


Rated Output: 11.1V 0.8A
Rated Input:14V 0.8A
Applicable Battery: 3S
Charging Limit Voltage: 12.75 V
Rated Voltage: 11.1 V
Rated Capacity: 2000 mAh / 22.2 Wh
Weight: about 162g
I looked up the battery on Banggood and the label reads Nominal voltage - 11.1V, max charge 12.75V. THIS IS A NORMAL LIPO! It is NOT a LiHV lipo. So anyone pushing this battery to 4.35V per cell is taking a big risk.
________________
Cobra
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: Xiaomi FIMI A3

Post autor: Rurek »

Na oficjalnej grupie fejsowej przedstawiciel FiMi coś pierdział że to są HV, dałbym sobie obciąć (choć mądrzy ludzie mówio żeby nie składać tak daleko idących deklaracji ;-) ) że tak było wspominane i to nie raz. I nie pisał tego jakiś bloger fanatyk co to jego pierwszy w życiu drą :-) tylko oficjalni delegaci z FiMi na grupy społecznościowe....
Chyba się zmuszę i dopytam w samym FiMi jak to w końcu jest i czemu na bateriach jest napisane Li-Ion a nie Li-Po....
A czy jest w ogóle coś takiego jak Li-IonHV ? Bo to najbardziej pasuje z tym napięciem końcowym 4,25 na takie rozwiązanie....
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Xiaomi FIMI A3

Post autor: pawelsky »

Rurek pisze:czemu na bateriach jest napisane Li-Ion a nie Li-Po....
Moze dlatego ze Li-Po to rodzaj Li-Ion. Na zdjeciach badz na filmach z unboxingu widzialem napis Li-ion Polymer. Nie wiem czy na wszystkich jest tak samo.
a3_battery.jpg
a3_battery.jpg (52.99 KiB) Przejrzano 6586 razy
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: Xiaomi FIMI A3

Post autor: Rurek »

Hmmm nie do wiary, na zwyczajne pytania o typ akumulatora i progi napięciowe taką oto dostałem odpowiedź:
FiMi support pisze:Hello Artur

Please understand that these data are buisiness security, sorry we can't diclose more.

You are welcome to get those public data on out official website.

http://www.fimi.com

Thank you!
Nawet się nie zająknęli na temat trzech zajechanych akumulatorów z prawdopodobnie zbyt wysokiego napięcia ładowania o czym wspomniałem w zapytaniu do nich...
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
cobra
Posty: 2876
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 22:07
Lokalizacja: Warszawa

Re: Xiaomi FIMI A3

Post autor: cobra »

No to niestety potwierdzają nasze wątpliwości co do HV.
________________
Cobra
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: Xiaomi FIMI A3

Post autor: Rurek »

Widzisz, zacząłem robić prywatne śledztwo w tym temacie bo mnie wkurwniemanwpierdolił ten ktoś kto mi odpisuje od FiMi.
Znalazłem perełki w temacie HV :-)
1) przedstawiciel FiMi na oficjalnej grupie fejsowej napisał:
Zion Loo pisze:It is a high voltage battery so it can be charged to 4.35V per cell
link do tematu: https://www.facebook.com/groups/fimiA3o ... 616633752/

2) creme de la creme jakich mało :-), oficjalny sklep fiMi na aliexpresie , oferta DZISIEJSZA: https://www.aliexpress.com/item/3304910 ... b201603_52
No i co tam piszą , nawet na czerwono?
Załączniki
lihva.jpg
lihva.jpg (156.3 KiB) Przejrzano 6435 razy
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
cobra
Posty: 2876
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 22:07
Lokalizacja: Warszawa

Re: Xiaomi FIMI A3

Post autor: cobra »

Widziałem, chyba na RCGroups, zdjęcie rozebranej baterii od A3. Pod naklejką, nadruk bezpośrenio na ogniwie nie sugerował, że jest to inne niż normalne (nie HV) ogniwo. Niestety nie potrafię znaleźć tego zdjęcia.
________________
Cobra
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: Xiaomi FIMI A3

Post autor: Rurek »

a ja to znalazłem :-)
Obrazek

jakby co, 48ma strona tematu :-) https://www.rcgroups.com/forums/showpos ... tcount=713

Wychodzi na to że to jest najzwyklejsze LiPo ładowane do 4,2V/celę. I może tego się trzeba trzymać. Najlepsze to na co wpadł autor zdjęcia że to nie HV tylko HW i jest to skrót od nazwy fabryki robiącej te baterie :lol: :-D :-o :-)

BTW Tomek wyczytałem że pomierzyłeś moc TXvideo, napisz proszę który kanał jest najlepszy w takim razie? [Edicao: aaa widzę parę postów niżej 5.705Ghz]
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
cobra
Posty: 2876
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 22:07
Lokalizacja: Warszawa

Re: Xiaomi FIMI A3

Post autor: cobra »

5.705Ghz

Nie wiadomo, jak są cięte te antenki Tx. Najlepiej byłoby zmierzyć twojego A3.
Chociaż to raczej wynika z natury nadajnika, bo różnica pomiędzy najsłabszym a najmocniejszym kanałem była ogromna.
________________
Cobra
rc.fpv.poland
Posty: 117
Rejestracja: środa 04 wrz 2019, 18:23
Lokalizacja: GB

Re: Xiaomi FIMI A3

Post autor: rc.fpv.poland »

A jaka jest najniższa częstotliwość dla kanału vtx?
Awatar użytkownika
cobra
Posty: 2876
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 22:07
Lokalizacja: Warszawa

Re: Xiaomi FIMI A3

Post autor: cobra »

O ile pamiętam, to właśnie 5.705Ghz.
________________
Cobra
ODPOWIEDZ