Uwaga na złącza kątowe rp-sma

Tu można uprawiać dyskutanctwo ;-)

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

rc.fpv.poland
Posty: 117
Rejestracja: środa 04 wrz 2019, 18:23
Lokalizacja: GB

Uwaga na złącza kątowe rp-sma

Post autor: rc.fpv.poland »

Obrazek

Czytaj 3'ci post - więcej informacji.
Ostatnio zmieniony czwartek 05 wrz 2019, 22:51 przez rc.fpv.poland, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Adriee
Posty: 253
Rejestracja: środa 21 wrz 2016, 15:45
Lokalizacja: Sierpc
Kontakt:

Re: Niespodzianka od foxeera

Post autor: Adriee »

A to dopiero się zadziało... Chyba był bardzo mocny upadek? :D Bo ludzie bardzo chwalą anteny od Foxeera...
rc.fpv.poland
Posty: 117
Rejestracja: środa 04 wrz 2019, 18:23
Lokalizacja: GB

Re: Niespodzianka od foxeera

Post autor: rc.fpv.poland »

Antena jest mocowana na wcisk do złącza rp-sma ! Na zdjęciu widać gold-pin. Coax jest sztywny, dzięki temu mamy małą dźwignię. W połączeniu z luźno spasowanymi elementami (każda produkcja ma swoje tolerancje wymiarów) dało taki właśnie efekt.

To nawet nie była kraksa. Antenka zahaczyła o coś podczas lądowania i została wyciągnięta ze złącza. Nic się nie urwało, nic nie pękło.

-------


Jednak to nie wina foxeera. Moje niedopatrzenie. Antena jest dobra. Nie byłem świadomy że była zamocowana na złączu kątowym. Wina złącza a nie anteny!
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Uwaga na złącza kątowe rp-sma

Post autor: PiotrSz »

rc.fpv.poland pisze:Antena jest mocowana na wcisk do złącza rp-sma !
Bzdury piszesz, nie antena jest mocowana tylko ją dokręciłeś do kątówki która się rozpadła, a po za tym czego ty się spodziewałeś od złącza które nie było przewidziane do użytkowania w takim środowisku jak racery FPV ?!
Złocone złącza kątowe używam od wieli lat i jakoś nigdy nie miałem z taką sytuacją problemu. Kolejna rzecz to pokazywanie zdjęcia złączki wkręconej w antenę jakiejś firmy może wprowadzić w błąd jak to miało miejsce z Adriee i sugeruje że to antena jest do kitu a nie to co użyłeś między anteną a VTX.
Adriee pisze:A to dopiero się zadziało... Chyba był bardzo mocny upadek? :D Bo ludzie bardzo chwalą anteny od Foxeera...
Tu nie antena była słabym elementem...

A jeśli już chcesz używać taki element to wystarczy dać trochę cyny po obwodzie elementu który jest wciskany i nic się nie wyrwie.
Dla wyjaśnienia rc.fpv.poland użył czegoś takiego a nie jak sugeruje swoim zdjęciem że to antena jest do kitu.
sma-90_1.jpg
sma-90_1.jpg (53.07 KiB) Przejrzano 5567 razy
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Uwaga na złącza kątowe rp-sma

Post autor: Verid »

Piotr - nie pisz postów rano, przeca chłop już się dopatrzył swojej gafy i edita zapuścił :mrgreen:
Ten wredny...
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Uwaga na złącza kątowe rp-sma

Post autor: PiotrSz »

Chyba faktycznie było za wcześniej i jeszcze nie zatrybiłem tak rano :-P
geniusz
Posty: 22
Rejestracja: sobota 28 paź 2017, 15:14

Re: Uwaga na złącza kątowe rp-sma

Post autor: geniusz »

ja to lutowałem i już nie wylatał 8-)
ODPOWIEDZ