Aparatura FR SKY - nowe modele z access

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Aparatura FR SKY - nowe modele z access

Post autor: Verid »

Przypuszczam że pma_ pije do tego że pierwszym produktem FrSky był zestaw ACCST (moduł nadawczy w 3 smakach i odbiornik) wypuszczony ułamek sekundy po tym jak Futaba wyszła z rewolucyjnym na owe czasy FASST'em. Z tego co pamiętam mieli nawet jakąś prawną ścinkę z Futabą o to. Dodatkowo bardzo szybko zaczęli trzepać odbiorniki kompatybilne z FASST'em więc krążyły spekulacje że rąbnęli Futabie protokół, coś tam pozmieniali na swoje kopyto i puścili niedrogi produkt który pasował (moduły) do standardu Futaba i JR.
Teraz jak rozumiem podobny manewr chce uskutecznić Jumper, z tą różnicą że rżną protokół FrSky po calaku, nie dokładając nic od siebie.
Ten wredny...
draki
Posty: 74
Rejestracja: piątek 24 maja 2019, 14:00
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Aparatura FR SKY - nowe modele z access

Post autor: draki »

pawelsky pisze:
draki pisze:Albo kompaktowym nadajnikiem,
miejscem na pełnowymiarowy moduł zewnętrzny
Czekaj, to ma byc kompaktowy, czy pelnowymiarowy, zdecyduj sie.
A co ma piernik do wiatraka? Aparatura ma być kompaktowa, moduł JR ma być pełnowymiarowy.
Widać Twoje myśli podążają zgodnie z linią marketingu FRSky, oni też tego nie potrafią zrozumieć. Mały ma być okrojony i niedorozwinięty.
A tu Jumper T12 ma wszystko to co mają większe apki, miejsce na pełnowymiarowy moduł, zasilanie na 2x 18650. Można sobie tam wetknąć R9M i komfortowo z niego korzystać.
I śmieszne jest to, że FRSky nie ma w ofercie własnej małej, kompaktowej apki, do której można wetknąć pełnowymiarowy R9M.
Pies ogrodnika, sam nie chce i innemu nie da.
pawelsky pisze:
draki pisze:włącznikiem na przycisk, które to rozwiązanie teraz kopiuje FRSky ;-)
Wylacznik na przycisk to FrSky mial juz w X9E pare lat temu wiec nie wiem kto tu od kogo kopiuje...

Po raz kolejny apeluje - jak krytykujesz to rob to rzetelnie, bez niedomowien i przeklaman.
Jesteś świadom istnienia emotikonek i ich zastosowania?
Wyłącznik na przycisk miały zdaję się wcześniej już inne urządzenia, przed FRsky :-) np Jeti z którego FRSky zerżnęło design.
Tak na marginesie, designerzy z FRsky urobili się też po łokcie przy Taranisie X9D, czy horusie. Co oni się tam nawymyślali ho ho.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Aparatura FR SKY - nowe modele z access

Post autor: pawelsky »

Verid pisze:Przypuszczam że pma_ pije do tego że pierwszym produktem FrSky był zestaw ACCST (moduł nadawczy w 3 smakach i odbiornik) wypuszczony ułamek sekundy po tym jak Futaba wyszła z rewolucyjnym na owe czasy FASST'em. Z tego co pamiętam mieli nawet jakąś prawną ścinkę z Futabą o to. Dodatkowo bardzo szybko zaczęli trzepać odbiorniki kompatybilne z FASST'em więc krążyły spekulacje że rąbnęli Futabie protokół, coś tam pozmieniali na swoje kopyto i puścili niedrogi produkt który pasował (moduły) do standardu Futaba i JR.
Na spekulacjach zwykle nie warto bazowac i prawde mowiac nie przypominam sobie (jesli masz jakies odnosniki to chetnie zobacze) zeby Futaba sadzila sie o to z FrSky. Biorac pod uwage ze oba protokoly uzywaly roznych chipow (Frsky uzywa CC2500, Futaba ML2724 + swoj custom IC do DSSS) zdziwilbym sie gdyby probowala. Nawet patrzac na analizatorze nie widac uderzajacego podobienstwa miedzy nimi (Bruce robil kiedys fajne zestawienie)...

Jesli juz to mozna by sie dopatrywac podobienstw miedzy FrSky a Futabowym FHSS (oba na CC2500) ale ten z tego co pamietam wyszedl pozniej niz FASST, wiec mozna by znowu spekulowac kto od kogo i co zerznal... :-)

I pomijajac jednak juz cala historie nadal nie rozumiem dlaczego na FrSky wylalo sie wiadro pomyj za to ze wprowadzilo nowy protokol. Rozumiem krytyke za pohukiwanie na dystrybutorow, ale zale na nowy protokol? Co pare lat pojawiaja sie nowe, lepsze protokoly, dzieki temu jest jakis rozwoj...
draki pisze:Aparatura ma być kompaktowa, moduł JR ma być pełnowymiarowy.
A dlaczego? Bo Ty tak powiedziales? Pelnowymiarowy JR moze mial sens kiedys kiedy elektronika ledwo miescila sie w tym pudelku. Taraz mozna zdobic moduly mniejsze i zgrabniejsze pasujace i do duzych i do malych aparatur. FrSky postawil na nowy format modulu i format ten sie powoli rozpowszechnia (pojawiaja sie juz moduly firm trzecich w tym formacie).
draki pisze:Widać Twoje myśli podążają zgodnie z linią marketingu FRSky, oni też tego nie potrafią zrozumieć.
Gratuluje argumentu...
draki pisze:I śmieszne jest to, że FRSky nie ma w ofercie własnej małej, kompaktowej apki, do której można wetknąć pełnowymiarowy R9M.
Pies ogrodnika, sam nie chce i innemu nie da.
Jaki pies ogrodnika? Kto Ci broni wcisnac R9M do dowolnej innej kompaktowej apki? Kup sobie T12 i komfortowo uzywaj.
draki pisze:Jesteś świadom istnienia emotikonek i ich zastosowania?
Nastepny ktoremu sie wydaje ze mozna napisac dowolna nieprawde, opatrzyc emotikonka, a jak ktos ja sprostuje tlumaczyc sie ze tylko zartowal.
draki pisze:Wyłącznik na przycisk miały zdaję się wcześniej już inne urządzenia, przed FRsky :-) np Jeti z którego FRSky zerżnęło design.
No to zdecyduje sie bo przed chwila twierdziles ze przycisk zerznelo od Jumpera...
draki pisze:Tak na marginesie, designerzy z FRsky urobili się też po łokcie przy Taranisie X9D, czy horusie. Co oni się tam nawymyślali ho ho.
A co to ma wspolnego z nowym protokolem FrSky?
draki
Posty: 74
Rejestracja: piątek 24 maja 2019, 14:00
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Aparatura FR SKY - nowe modele z access

Post autor: draki »

pawelsky pisze:
draki pisze:Aparatura ma być kompaktowa, moduł JR ma być pełnowymiarowy.
A dlaczego? Bo Ty tak powiedziales? Pelnowymiarowy JR moze mial sens kiedys kiedy elektronika ledwo miescila sie w tym pudelku. Taraz mozna zdobic moduly mniejsze i zgrabniejsze pasujace i do duzych i do malych aparatur. FrSky postawil na nowy format modulu i format ten sie powoli rozpowszechnia (pojawiaja sie juz moduly firm trzecich w tym formacie).
Aha, a to, że te moduły mają mniejsze moce, to też część tej nowoczesności? Zaoszczędzone miejsce FRsky może przeznaczyć na większą ilość świeżego powietrza wewnątrz obudowy?
Apki wewnątrz są po prostu puste, 2 płytki i kilka przełączników, ograniczanie przestrzeni dla modułu który się grzeje, w takiej sytuacji jest po prostu głupie.
Chyba, że część użytkowników zrezygnuje z crossfire i wpakuje tam r9, no to wtedy nie jest głupie i wiadomo po co jest ten nowy format modułu.
pawelsky pisze:
draki pisze:Widać Twoje myśli podążają zgodnie z linią marketingu FRSky, oni też tego nie potrafią zrozumieć.
Gratuluje argumentu...
Dziękuję, gratulacje przyjęte :-)
pawelsky pisze:
draki pisze:I śmieszne jest to, że FRSky nie ma w ofercie własnej małej, kompaktowej apki, do której można wetknąć pełnowymiarowy R9M.
Pies ogrodnika, sam nie chce i innemu nie da.
Jaki pies ogrodnika? Kto Ci broni wcisnac R9M do dowolnej innej kompaktowej apki? Kup sobie T12 i komfortowo używaj.
Tak właśnie zrobiłem. Kto mi broni? FRSky mi broni, grozi dystrybutorom, którzy ośmielają się sprzedawać jumpera i jest to niefajne.
pawelsky pisze:
draki pisze:Wyłącznik na przycisk miały zdaję się wcześniej już inne urządzenia, przed FRsky :-) np Jeti z którego FRSky zerżnęło design.
No to zdecyduje sie bo przed chwila twierdziles ze przycisk zerznelo od Jumpera...
Bo zerżnęli w tym konkretnym przypadku. Co z tego, że wcześniej już zerżnęli od innego producenta łącznie z resztą designu. Teraz zrobili to, bo akurat takie rozwiązania zastosował jumper (łącznie z rolką)
i były one chwalone, więc zrobili coś podobnego. Troszkę ich ten T16 przycisnął.
A Jumper oczywiście to rozwiązanie też skopiował od innych.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Aparatura FR SKY - nowe modele z access

Post autor: pawelsky »

draki pisze:Aha, a to, że te moduły mają mniejsze moce, to też część tej nowoczesności?
Opowiadasz takie farmazony ze az oczy kwrawia od czytania. R9 Lite Pro ma 1W, za malo?
draki pisze:Tak właśnie zrobiłem.
No wiec o co sie pieklisz?
draki pisze:Kto mi broni? FRSky mi broni, grozi dystrybutorom, którzy ośmielają się sprzedawać jumpera i jest to niefajne.
A kto broni Jumperowi stworzyc wlasna siec dystrubucji skoro maja taki fantastyczny produkt? Skoro dystrubutorzy wola wspolpracowac z FrSky to moze jednak nie jest to taki cudowny interes?
draki pisze:Bo zerżnęli w tym konkretnym przypadku. Co z tego, że wcześniej już zerżnęli od innego producenta łącznie z resztą designu. Teraz zrobili to, bo akurat takie rozwiązania zastosował jumper (łącznie z rolką)
i były one chwalone, więc zrobili coś podobnego. Troszkę ich ten T16 przycisnął.
A Jumper oczywiście to rozwiązanie też skopiował od innych.
Dawno nie widzialem tak absurdalnej argumentacji. Jeszcze troche i uda Ci sie dokonac takiego zakrzywienia czasoprzestrzeni iz okaze sie ze wszyscy zerzneli wszystko od Jumpera zanim jeszcze pojawil sie na rynku...

A to ze T16 do zludzenia przypomina Futabe to oczywiscie wina Futaby...
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Aparatura FR SKY - nowe modele z access

Post autor: Verid »

pawelsky pisze:Na spekulacjach zwykle nie warto bazowac i prawde mowiac nie przypominam sobie (jesli masz jakies odnosniki to chetnie zobacze) zeby Futaba sadzila sie o to z FrSky.
W zwiąku z tym że historia miała miejsce gdy ja jeszcze ciągałem po niebie 2m (około) kabla to oczywiście jest spore prawdopodbieństwo że:
a)pomieszałem coś z nazwami protokołów (dla mnie "skacząca" Futaba to FASST a "skaczące" FrSty to ACCST, bez rozróżnienia na to co głębiej)
b)na buńczucznych zapowiedziach procesu ze strony Futaby się skończyło.
Co nie przeszkadza że jakaś zadra pomiedzy tymi firmami w pamięci utkwiła.
A co do wiadra pomyj - u mnie tego nie uświadczysz. O całej historii dowiedziałem się z tego wątku, produktów Jumpera na oczy nie widziałem i wobec mojej jawnej niechęci do OpenTX, nie sądzę żebym w najbliższym czasie narzekał na brak dostępności u tego czy innego dystrybutora. :mrgreen:
Ten wredny...
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Aparatura FR SKY - nowe modele z access

Post autor: pawelsky »

Verid pisze:A co do wiadra pomyj - u mnie tego nie uświadczysz.
Wiadro pomyj nie odnosilo sie absolutnie do Ciebie, mowilem ogolnie o larum w internetach ktore wielu w slepym pedzie, nie wnikajac w szczegoly podnioslo.
draki
Posty: 74
Rejestracja: piątek 24 maja 2019, 14:00
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Aparatura FR SKY - nowe modele z access

Post autor: draki »

pawelsky pisze:
draki pisze:Aha, a to, że te moduły mają mniejsze moce, to też część tej nowoczesności?
Opowiadasz takie farmazony ze az oczy kwrawia od czytania. R9 Lite Pro ma 1W, za malo?
Wprowadzili ten model razem z access, na siłę tylko po to aby czasem nie wydać teraz pełnego modułu z access i nie dało się go czasem wetknąć do starych taranisów lub co gorsza do Jumpera. Taki ukłon w stronę starych klientów.
No to teraz przyjrzyjmy się tej rewelacji.
Staroświeckie moduły w całości mieszczą się w nadajniku, odstaje tylko mocowanie anteny.
Mniejszy i zgrabniejszy moduł jak to określiłeś tonem jakbyś czytał reklamę z katalogu, odstaje na 3cm od nadajnika, waży tyle samo co stary moduł i jest niewiele od niego mniejszy, za to jest cały wykonany z aluminium, żeby się nie przegrzał, a więc droższy w produkcji.
To tak naprawdę trudno zauważyć w jakim celu powstał ten potworek?

pawelsky pisze: Dawno nie widzialem tak absurdalnej argumentacji. Jeszcze troche i uda Ci sie dokonac takiego zakrzywienia czasoprzestrzeni iz okaze sie ze wszyscy zerzneli wszystko od Jumpera zanim jeszcze pojawil sie na rynku...

A to ze T16 do zludzenia przypomina Futabe to oczywiscie wina Futaby...
Jeśli się ma wystarczającą ilość złej woli, to na baaardzo upartego tak można zrozumieć moją wypowiedź.

Cóż w interesie klientów jest wytykanie jasno firmom ich brudnych zagrywek, a nie oklaski i jaranie się każdą pseudo nowością.
Oczywiście FRsky ma do tego prawo i nie jest to nic dziwnego, walczą jak mogą. A ja mam prawo jasno napisać co o takiej czy innej ich zagrywce myślę.
Bo takie opinie i głosowanie portfelem kształtuje rynek.
Pojawi się duża g burza w necie, to zaraz FRsky podkuli ogon i wyda normalne moduły, żeby zatrzymać czarny pr.
Będą oklaski i jaranie się, to starzy klienci zostaną z ręką w nocniku, a FRsky przestanie produkować stare moduły zmuszając do zakupu nowego sprzętu.
Czarny pr potrafi zniszczyć firmę i dzisiaj nie da się tego nie brać pod uwagę.. na szczęście dla klienta.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Aparatura FR SKY - nowe modele z access

Post autor: pawelsky »

draki pisze:A ja mam prawo jasno napisać co o takiej czy innej ich zagrywce myślę.
Jasne ze masz prawo, tylko robiac to przestan uzywac klamliwych argumentow i naginac rzeczywostosc.
draki
Posty: 74
Rejestracja: piątek 24 maja 2019, 14:00
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Aparatura FR SKY - nowe modele z access

Post autor: draki »

I vice versa.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Aparatura FR SKY - nowe modele z access

Post autor: pawelsky »

draki pisze:I vice versa.
Eeeeeh, zebys Ty jeszcze rozumial znaczenie tej frazy...
draki
Posty: 74
Rejestracja: piątek 24 maja 2019, 14:00
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Aparatura FR SKY - nowe modele z access

Post autor: draki »

Tak rozumiem co to znaczy. Ehh żebyś Ty jeszcze potrafił wyprodukować kilka zdań bez obrażania rozmówcy. Ja staram się nie zniżać do Twojego poziomu więc EOT. Ręce opadają.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Aparatura FR SKY - nowe modele z access

Post autor: pawelsky »

draki pisze:Ehh żebyś Ty jeszcze potrafił wyprodukować kilka zdań bez obrażania rozmówcy.
Zebys Ty jeszcze potrafil uzyc argumentow w dyskusji zamiast strzelac fochy jak ktos Ci wytknie klamstwa...
df2
Posty: 672
Rejestracja: poniedziałek 05 maja 2014, 21:11
Lokalizacja: Biała Podlasla

Re: Aparatura FR SKY - nowe modele z access

Post autor: df2 »

draki pisze: Ja staram się nie zniżać do Twojego poziomu więc EOT. Ręce opadają.
Wiesz, pawelskyiemu nie wypada tego powiedzieć, ale żeby znizyc się do czyjegoś poziomu to na początku potrzebowałbyś być gdzieś powyżej.
Coś tam się Tobie wydaje, podobnie jak w tym watku:
http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=46183#p566225
Ale, tak naprawdę, nie masz pojęcia o czym mówisz, a do tego nie masz pojęcia z kim dyskutujesz, ani jakie jest jego doświadczenie i wiedza w temacie.

EOT? Wiesz co to znaczy?

Weź następnym razem przygotuj się do dyskusji ale na innych podstawach niż to co Ci się wydaje. Można zadawać pytania, cytować źródła, można też przyznać się do błędu.
rmaya
Posty: 4
Rejestracja: wtorek 13 sie 2019, 15:30
Lokalizacja: WWL

Re: Aparatura FR SKY - nowe modele z access

Post autor: rmaya »

Podepnę się koledze do tematu.
Ktoś się orientuje co w taranisach 7 z hobbyking oznacza "no plugs"?
Ten sklep chyba ma najlepsze ceny na to radio po zastosowaniu kodu na -10%.
Rozumiem że wybierać wersje EU?
ODPOWIEDZ