Pakiety do dłuuugiego latania.

Zbiór porad dla każdego

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Pakiety do dłuuugiego latania.

Post autor: Adrián »

zeman0 mój pakiet zgrzewal ;-)
Awatar użytkownika
Ben
Posty: 543
Rejestracja: sobota 07 sie 2010, 12:52
Lokalizacja: Okolica Koszalina

Re: Pakiety do dłuuugiego latania.

Post autor: Ben »

Adrián pisze:zeman0 mój pakiet zgrzewal ;-)
Dzięki za info :-)
pozdrawiam
Ben
d2f
Posty: 109
Rejestracja: czwartek 29 maja 2014, 20:07
Lokalizacja: Radzyń Podlaski

Re: Pakiety do dłuuugiego latania.

Post autor: d2f »

Pengo pisze:Będę testował na dniach pakiet 3S1P zbudowany z tych lg HG2, będę robił to na ziemi do momentu odcięcia silnika abym wiedział na ile mogę pozwolić sobie w powietrzu, posłużę się pomiarem z current sensora na FC czyli informacją na OSD w postaci pobranych mah. Mam go prawidłowo skalibrowanego, tzn pokazuje mi po wykonanym locie tyle ile później nabija mi ładowarka plus minus kilka mah.
Coś wyszło z tych testów?
Awatar użytkownika
Pengo
Posty: 172
Rejestracja: sobota 11 lut 2017, 14:46
Lokalizacja: Kwidzyn

Re: Pakiety do dłuuugiego latania.

Post autor: Pengo »

Hej, pakiet oddal trochę ponad 3000mah wiec jest naprawdę dobrze, zbudowałem drugi pakiet 5s2p narazie raz na nim latałem quadem, wynik dobry ale wylatałem 5000mah z 6000mah bo to pierwszy lot był nowo zbudowanego sprzętu. Teraz zamówiłem 20 kolejnych pakietów hg2 i budował pakiet do samolotu 4s5p albo 5s4p jeszcze pomyśle. I pewnie bede zamawiał kolejne, stosunek jakości do wagi i cena jest dużo lepsza od lipo :) jak jeszcze wytrzymają kilka lat to lipo już tylko tam gdzie duże zapotrzebowanie chwilowe na prąd :)
Awatar użytkownika
Zbig
Posty: 2268
Rejestracja: czwartek 13 gru 2012, 20:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pakiety do dłuuugiego latania.

Post autor: Zbig »

Tanner pisze:Tutaj gość fajnie testuje te ogniwa pod obciążeniem 10A i 20A, można wyciągnąć wnioski.
https://www.youtube.com/watch?v=QqgVVfCLtbI
No to raczej słabo wypadły :(.
Awatar użytkownika
szoja
Posty: 513
Rejestracja: czwartek 22 wrz 2011, 12:49
Lokalizacja: B-stok

Re: Pakiety do dłuuugiego latania.

Post autor: szoja »

Latam 4s3p na prądzie 4-5A skrzydełkiem i śmigle 12x8 APC , pakiecik sprawdza się na prawdę dobrze, po wylądowaniu/rozładowaniu jest ledwo letni. Ogniwa równo się rozładowują i ładują, tydzień po ładowaniu przyjmują 50 parę mAh. A kosztowały mnie ok 8 zł szt.
Awatar użytkownika
Zbig
Posty: 2268
Rejestracja: czwartek 13 gru 2012, 20:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pakiety do dłuuugiego latania.

Post autor: Zbig »

Ale ty obciążasz te ogniwa 1,5A (0.5C). Takie prądy to wydoli każde ogniwo "od laptopa".
Awatar użytkownika
zeman0
Posty: 684
Rejestracja: poniedziałek 17 gru 2012, 22:07
Lokalizacja: łódzkie

Re: Pakiety do dłuuugiego latania.

Post autor: zeman0 »

Tak na szybko filmik ze zgrzewania pakietu 4s4p 14000mah z ogniw Sanyo GA dla kolegi z naszego forum.

Taranis 9XD, eLeRes, GS, OSD i AP by Zbig & Pitlab, FOX 800 1,2GHz, Talon.
Awatar użytkownika
Zbig
Posty: 2268
Rejestracja: czwartek 13 gru 2012, 20:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pakiety do dłuuugiego latania.

Post autor: Zbig »

Wow, podoba mi się!
Szymon
Posty: 992
Rejestracja: poniedziałek 06 wrz 2010, 09:18
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Re: Pakiety do dłuuugiego latania.

Post autor: Szymon »

Nie bardzo wiem o co chodzi.... Mam 20 sztuk ogniwa 18650 LG HG2 LiitoKala 3000mah 20A (te brązowe). Testuję je na ładowarce na programie LiPo.

Jedno losowe ogniwo zachowuje się w sposób następujący:
1) Rozładowanie prądem 5A do napięcia 3V - wychodzi około 1500, ogniwo mocno ciepłe.
2) Ładowanie prądem 1A do napiecia 4.2V - wchodzi około
wykonałem 3 cykle, za każdym razem wyniki podobne.

Zastanawiają mnie dwie rzeczy:
1) różnica pomiędzy tym co wyszło a tym co weszło, spodziewałbym się raczej odwrotnej relacji czyli więcej weszło niż wyszło.
2) 5A rozładowania dla ogniwa z prądem 20A to nie jest chyba przesada, ale do 3V wychodzi jedynie połowa pojemności deklarowanej ogniwa. Czy to normalne? Zakładam, że pomiędzy 2.5V a 3V kryje się trochę energii, ale chyba nie 1500mAh...?
draki
Posty: 74
Rejestracja: piątek 24 maja 2019, 14:00
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Pakiety do dłuuugiego latania.

Post autor: draki »

Rozładowanie 5A takiego ogniwa, nie jest przesadą o ile nie leci się tak do 3V Głęboko rozładowywać ogniwo można tylko małymi prądami, a i tak mocno mu to szkodzi. Coś tam uciąłeś i nie wiadomo ile wchodziło. Jeśli wychodzi więcej niż wchodzi no to masz perpetum mobile. Kup więcej takich ogniw i masz elektrykę za darmo ;-)
df2
Posty: 672
Rejestracja: poniedziałek 05 maja 2014, 21:11
Lokalizacja: Biała Podlasla

Re: Pakiety do dłuuugiego latania.

Post autor: df2 »

Ja nie widzę jakim prądem są ładowane to ile konkretnie wchodzi.

Masz możliwość zmierzenia rezystancji wewnętrznej tych ogniw ładowarką?
Skoro się tak grzeje przy rozladowaniu, to może być już mocno zużyte. Moje lgbdmj11865, mimo mniejszej maksymalnej wydajnosci prądowej, po locie w skywalkerze są tylko minimalnie cieplejsze niż temperatura otoczenia. A to tylko 3s1p z esc 20a (na wszelki wypadek) z 1806 3x5x4.

A może masz tak naprawdę przemalowane lgabb41865 o max prądzie rozładowania 5A? Ja już raz kupiłem przemalowane ogniwa. Zamiast 3500 były 1600, zamiast 10A ledwo 2A bez grzania.


Obrazek
airjack
Posty: 212
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 18:23
Lokalizacja: Świdnica

Re: Pakiety do dłuuugiego latania.

Post autor: airjack »

Ello,
Poszukuję ogniw do skrzydełka S800 3500mAh, przy 4S prąd przy starcie ok. 15-16 A, poziomo ok. 4A. Ogniwa 30A są, ale do 3000 mAh. Polecicie coś ciekawego? Może macie doświadczenie w ogniwami z mniejszym prądem, które się sprawdzają z takim poborem prądu?
Awatar użytkownika
Zbig
Posty: 2268
Rejestracja: czwartek 13 gru 2012, 20:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pakiety do dłuuugiego latania.

Post autor: Zbig »

3500 to w zasadzie tylko panasoniki, ale one maja max 10A rozładowania.
Jeśli potrzebujesz 15-16A, to pozostają np. ogniwa Sony lub Samsung o prądach 20A ale pojemności 3000mAh.
(oczywiście jeśli mówimy o konfiguracji 4S1P).

Ostatnio zmontowałem pakiet z ogniw Sony VCT6 3000mAh (20A ciągłego /30A chwilowego). W układzie 4S3P testowałem w kopterze.
Średnio podczas całego lotu napięcie na pakiecie było wyższe o ok 0.2V niż dla analogicznego pakietu z ogniw Panasonic 3500mAh/10A. Ogniwa Sony mają sporo mniejsza rezystancję wewnętrzną. Czas lotu (przy średnim poborze 17A) okazał się porównywalny. Ogniwa Sony "nadrobiły" mniejszą pojemność wyższym napięciem pod obciążeniem (i proporcjonalnie mniejszym prądem), i ogólnie lepszą charakterystyką pod obciążeniem co pozwoliło na głębsze ich rozładowanie niż Panasoników.
W przypadku użycia w samolocie (pod mniejszym obciążeniem) różnica czasu loty byłaby jednak na korzyść Panasoników.
Rolnick
Posty: 60
Rejestracja: poniedziałek 05 lut 2018, 08:07
Lokalizacja: Kwidzyn

Re: Pakiety do dłuuugiego latania.

Post autor: Rolnick »

airjack pisze:Ello,
Poszukuję ogniw do skrzydełka S800 3500mAh, przy 4S prąd przy starcie ok. 15-16 A, poziomo ok. 4A. Ogniwa 30A są, ale do 3000 mAh. Polecicie coś ciekawego? Może macie doświadczenie w ogniwami z mniejszym prądem, które się sprawdzają z takim poborem prądu?
Od siebie polecam Liitokala 21700 4000mAh Lii-40A
http://budgetlightforum.com/node/60419
Mają wszystko czego potrzeba, pojemność i wydajność prądową. Co prawda ważą 61g/szt ale u mnie nie stanowi to problemu.
Nie mam pod ręką pakietu ale wygląda to tak:
Obrazek
Na środku matek f411 i po 2 ogniwa po bokach wzdłużnie. Jest kilka mm luzu przód-tył do ustawienia sc. Minimalnie podfrezowałem dremelkiem wnętrze komory. Wyważa mi się to bezproblemowo, z tym że mam dość ciężki silnik (BR2212 52g) jak na taką platformę
edit. całość waży 800g z hakiem, startuje z ręki bezproblemowo a latacz ze mnie mizerny
ODPOWIEDZ