Xiaomi Mi DRONE

Wszelkie gotowe modele za wyjątkiem DJI i Yuneec

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: Adrián »

Tak:
Załączniki
z.jpg
z.jpg (173.06 KiB) Przejrzano 6432 razy
Awatar użytkownika
cobra
Posty: 2876
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 22:07
Lokalizacja: Warszawa

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: cobra »

"Range extendery" do Mi Drone są dostępne na Thingiverse.
Ja akurat drukowałem dla Fimi A3 i Fimi X8 - sprawdzone w działaniu.
Załączniki
range_ext_A3_X8.jpg
range_ext_A3_X8.jpg (256.57 KiB) Przejrzano 6430 razy
________________
Cobra
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: Verid »

Do instrukcji Adriana warto dodać że po załadowaniu plików pojawi się rozwijana lista z przyciskiem "wstaw w tekst". Klikając ów przycisk dostaniemy nazwę wybranego z listy pliku w tagach [attachment] co z kolei daje pełną kontrolę nad tym gdzie w tekście dany obraz będzie wyświetlany.
Jeżeli tego nie zrobimy to z załadowanych plików widoczny będzie tylko jeden, na samym dole postu a pozostałe ujawnią się dopiero w momencie kliknięcia tego jednego.
Ten wredny...
tomaszzakopane
Posty: 64
Rejestracja: wtorek 21 maja 2013, 21:02
Lokalizacja: Zakopane

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: tomaszzakopane »

Nie dawało mi spokoju dlaczego mój dron po oddaleniu o jakieś 400 metrów tracił obraz jak widzę na yt że ludzie latają po kilka kilometrów więc postanowiłem go rozkręcić.
Myślę że to ważne więc zaznaczę iż dron miał jeszcze plomby gwarancyjne w postaci białych naklejek na śrubach więc rozkręcany nigdy wcześniej nie był
Po rozkręceniu i zdjęciu radiatora moim oczom ukazał się taki widok :shock:
Jak widać jedna z anten nie była wpięta a ślad na taśmie termoprzewodzącej sugeruje że w ogóle była obok gniazda
I tak te małe skośne rączki składają drony
20190818_152201_compress31.jpg
20190818_152201_compress31.jpg (118.31 KiB) Przejrzano 6298 razy
Edit

Dziś testowałem zasięg drona w chorwacji nad morzem i spokojnie odlecialem na 1.5 km i zasięg był dalej się bałem
lukaszblobi
Posty: 5
Rejestracja: niedziela 31 gru 2017, 18:40
Lokalizacja: Warszawa

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: lukaszblobi »

Wie ktoś gdzie dokupić baterię do Mi Drone? Na Ali trochę drogo
przemo232
Posty: 36
Rejestracja: wtorek 30 paź 2018, 11:00
Lokalizacja: Mława

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: przemo232 »

tomaszzakopane pisze:Nie dawało mi spokoju dlaczego mój dron po oddaleniu o jakieś 400 metrów tracił obraz jak widzę na yt że ludzie latają po kilka kilometrów więc postanowiłem go rozkręcić.
Myślę że to ważne więc zaznaczę iż dron miał jeszcze plomby gwarancyjne w postaci białych naklejek na śrubach więc rozkręcany nigdy wcześniej nie był
Po rozkręceniu i zdjęciu radiatora moim oczom ukazał się taki widok :shock:
Jak widać jedna z anten nie była wpięta a ślad na taśmie termoprzewodzącej sugeruje że w ogóle była obok gniazda
I tak te małe skośne rączki składają drony
20190818_152201_compress31.jpg
Edit

Dziś testowałem zasięg drona w chorwacji nad morzem i spokojnie odlecialem na 1.5 km i zasięg był dalej się bałem
Witam w dobrych warunkach pogodowych da radę na 7km polecieć. Niestety ale straciłem baterie przez takie testy.
Mam problem na telefonie Xiaomi nie pokazuje mi mapy (jest tylko białe tło), a na telefonie Samsung Prime Note jest wszystko w porządku. Próbowałem z transmisją danych i bez transmisji.
tomaszzakopane
Posty: 64
Rejestracja: wtorek 21 maja 2013, 21:02
Lokalizacja: Zakopane

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: tomaszzakopane »

Ten dron to nieporozumienie dziś w Chorwacji leciałem sobie spokojnie nad wodą w pewnej chwili po prostu spadł i to do morza
Popłynąlem aby go wyciągnąć
Okazało się iż wyrwało jeden silnik razem z całym plastikowym łożem
Załączniki
20200908_090959_compress79.jpg
20200908_090959_compress79.jpg (102.96 KiB) Przejrzano 2450 razy
Awatar użytkownika
sajgon
Posty: 482
Rejestracja: piątek 17 lut 2012, 17:48
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: sajgon »

A miałeś nim wcześniej jakieś twarde lądowanie albo kreta ?
kiu86
Posty: 168
Rejestracja: niedziela 04 cze 2017, 19:26
Lokalizacja: lubuskie

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: kiu86 »

Podejrzewam, że musiała być wcześniej jakaś przygoda lub twardsze lądowanie albo wywrotka przy lądowaniu. Ja już z 5 lat latam chińskim Quanum Nova pro i ciągle na oryginalnym setupie z dołożonym gimbalem i FPV. Nawet max kąt lotu zwiększyłem z 22 stopni na 45 stopni max prędkość wtedy to prawie 70km/h. Wylatywałem po 3 pakiety naraz (ok 50 minut lotu łącznie) robiłem oczywiście przerwy na ostygnięcie silników i dron świetnie lata do dziś. Nawet ani jednego śmigła nie wymieniłem ciągle są oryginalne. Ale nigdy nie przyziemiłem ani nawet twardo nie lądowałem. Ten dron czasami daje mi więcej frajdy niż fimi X8 se, który jest mocno ograniczany tak że rozgarnięty 5 latek mógł by nim latać bez problemów :-P .
tomaszzakopane
Posty: 64
Rejestracja: wtorek 21 maja 2013, 21:02
Lokalizacja: Zakopane

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: tomaszzakopane »

No to powiem wam że nigdy żadnego kreta czy twardego ładowania nie było dbałem o niego jak się dało śmigła mam oryginalne od nowości miał nawet spadochron od jakiegoś czasu bo właśnie bałem się takiego wypadku ale na niewiele się zdał bo wpadł do morza :oops:
Qurwa złom pieprzony
Bubel z wada fabryczną co by było gdyby nie było spadochronu i spadł na kogoś ? Boję się pomyśleć bo lecącą z nieba taka cegła mogła by kogoś zabić

Ten silnik wyrwało w czasie lotu i dlatego ta kupa złomu spadła
Lot trwał jakieś półtorej minuty
Na smiglach nie ma najmnieszego śladu po uderzeniu co mogło by spowodować awarie
Spadochron zadziałał pięknie ale co z tego

Ten dron jest niebezpieczny nie mnie pierwszemu się to zdarzyło ale łudziłem się że mnie to się nie przytrafi przecież ja dbam o niego a tamci pewnie nie no i mam 1500 zł poszło się dymać i spadochron też bo elektronikę szlag trafił :oops: qurwa
kiu86
Posty: 168
Rejestracja: niedziela 04 cze 2017, 19:26
Lokalizacja: lubuskie

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: kiu86 »

No to ten silnik musiał mieć spore wibracje i plastik się stopniowo wyrabiał. Sprawdzałeś czy wyrwany silnik normalnie się kręci w dłoniach? może uległ uszkodzeniu zablokowało go i siła była tak duża że wyrwało go z mocowania. Na pocieszenie powiem Ci że kilka razy droższe drony DJI też spadają z nieba.
tomaszzakopane
Posty: 64
Rejestracja: wtorek 21 maja 2013, 21:02
Lokalizacja: Zakopane

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: tomaszzakopane »

Silnik kręci się normalnie tak samo jak pozostałe
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: pawelsky »

tomaszzakopane pisze:Ten dron jest niebezpieczny nie mnie pierwszemu się to zdarzyło ale łudziłem się że mnie to się nie przytrafi przecież ja dbam o niego a tamci pewnie nie no i mam 1500 zł poszło się dymać i spadochron też bo elektronikę szlag trafił :oops: qurwa
Przykra sprawa ale:
- po pierwsze to hamuj sie, to nie budka z piwem.
- po drugie niech ten przypadek bedzie przestroga dla innych dlaczego nie nalezy latac nad ludzmi oraz wyrobi nawyk sprawdzania latadla przed KAZDYM lotem (dobrym zwyczajem jest sporzadzenie checklisty). Silniki nie urywaja sie same z siebie, mocowanie zapewne pekalo stopniowo (nie wykluczalbym rowniez zbyt mocno dokreconych srub).
- po trzecie w przypadku wad produktu istnieje cos takiego jak reklamacja i od tego bym zaczal zamiast bluzgania na forum.
Awatar użytkownika
misiekkk
Posty: 2084
Rejestracja: środa 01 cze 2011, 21:24
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: misiekkk »

Pokaż jak wyglądają mocowania pozostałych silników.
Pęknięcia nie są po śrubach mocujących, więc raczej zbyt mocne dokręcenie silników to nie było.
Materiału jest trochę, więc coś konkretnego musiało tam zadziałać.

Ciekawe czy na mocowaniach innych silników są jakieś pęknięcia.

Chyba, że śmigło było tak źle wyważone, że wibracje zrobiły swoje...
Świat z góry wygląda lepiej ;-)
Awatar użytkownika
sajgon
Posty: 482
Rejestracja: piątek 17 lut 2012, 17:48
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: sajgon »

tomaszzakopane pisze: 1500 zł poszło się dymać qurwa
jak bym miał liczyć ile kosztowały moje wszystkie krety hehe najlepiej to następne 1500 zł zainwestuj we własną konstrukcje i wtedy pretensje tylko do siebie, a może i przy okazji czegoś się nauczysz, kiedyś to forum było bardziej modelarskie ehh
ODPOWIEDZ