Mocne Wejście DJI w Świat FPV i Racingu

czyli wszystko to co nie podpada pod powyższe działy ale ma związek z technikami stosowanymi w modelarstwie

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
pma_
Posty: 4651
Rejestracja: sobota 08 maja 2010, 09:43
Lokalizacja: Gliwice/Katowice

Re: Mocne Wejście DJI w Świat FPV i Racingu

Post autor: pma_ »

Posłuchajcie o latency typu 300ms
samolot max 4579/1293 analog, DJI do końca zasięgu :)
coper max 1729(na 5.8)
Awatar użytkownika
Majk99
Posty: 685
Rejestracja: poniedziałek 01 gru 2014, 16:42
Lokalizacja: Kazimierz Dolny

Re: Mocne Wejście DJI w Świat FPV i Racingu

Post autor: Majk99 »

za niecałe 5 minut premiera moich *first impressions*
Hangar: De Stik x2.5
ZOHD Dart na sterydach vmax 200km/h
Fristajlo (w bliskich planach)
Awatar użytkownika
Manix
Posty: 252
Rejestracja: poniedziałek 08 paź 2012, 01:12
Lokalizacja: Hamburg

Re: Mocne Wejście DJI w Świat FPV i Racingu

Post autor: Manix »

Fajny film Tylko nadal nie wiem czy można zmieniać moc nadajnika. Czy jest może przypisana do miejsca aktywacji. Czy w zależności od tego Gdzie się znajdujemy.
Czy jest może taka możliwość że ustawiamy sobie moc nadajnika jak nam się podoba?
Pozdrawiam Piotr
Skype: piotr0039
tombstone
Posty: 750
Rejestracja: środa 17 lut 2016, 11:04

Re: Mocne Wejście DJI w Świat FPV i Racingu

Post autor: tombstone »

za to można obniżać jakość obrazu - względem zmniejszenia czasu opóźnienia
to niby jakie to ma być HD ? miał być drugi filmik z lotem między drzewami
ale chyba zabłądzili w lesie ,bo się nie oddzywają
Awatar użytkownika
Manix
Posty: 252
Rejestracja: poniedziałek 08 paź 2012, 01:12
Lokalizacja: Hamburg

Re: Mocne Wejście DJI w Świat FPV i Racingu

Post autor: Manix »

Czyżby cyfrowy fpv się w Polsce nie przyjął? Ja przynajmniej nie wyobrażam sobie przesiąść z powrotem na system analogowy.
Pozdrawiam Piotr
Skype: piotr0039
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Mocne Wejście DJI w Świat FPV i Racingu

Post autor: kuczy »

Manix, Chyba jeszcze długo się nie przyjmie.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Mocne Wejście DJI w Świat FPV i Racingu

Post autor: pawelsky »

Manix pisze:Czyżby cyfrowy fpv się w Polsce nie przyjął? Ja przynajmniej nie wyobrażam sobie przesiąść z powrotem na system analogowy.
Jak sie nie przyjal? Od paru ladnych lat poczynajac od pierwszego Ph3 z LB po najnowszego Mavica Air 2 OS2 masz w Polsce cale tabuny latadel z cyfrowym FPV...
Awatar użytkownika
Manix
Posty: 252
Rejestracja: poniedziałek 08 paź 2012, 01:12
Lokalizacja: Hamburg

Re: Mocne Wejście DJI w Świat FPV i Racingu

Post autor: Manix »

Tak ale mi chodzi przede wszystkim o freestyle i racing. Tutaj jest fajne porównanie obu systemów.
Pozdrawiam Piotr
Skype: piotr0039
Awatar użytkownika
pma_
Posty: 4651
Rejestracja: sobota 08 maja 2010, 09:43
Lokalizacja: Gliwice/Katowice

Re: Mocne Wejście DJI w Świat FPV i Racingu

Post autor: pma_ »

ZObacz cenę kamery + moduł, potrzebujesz 2 coptery, a freestyle to często przywalenie w coś.

Ktoś wiec może coś o limicie zasięgu? Na jakimś filmie ktoś mówił, że jest ograniczone do 8km i koniec, niezależnie od anten etc.
samolot max 4579/1293 analog, DJI do końca zasięgu :)
coper max 1729(na 5.8)
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Mocne Wejście DJI w Świat FPV i Racingu

Post autor: pawelsky »

Manix pisze:Tak ale mi chodzi przede wszystkim o freestyle i racing.
W takich zastosowaniach wszystko rozbija sie o laga ktory w cyfrowych systemach jest w najlepszym przypadku nieprzewidywalny.
Awatar użytkownika
Manix
Posty: 252
Rejestracja: poniedziałek 08 paź 2012, 01:12
Lokalizacja: Hamburg

Re: Mocne Wejście DJI w Świat FPV i Racingu

Post autor: Manix »

ZObacz cenę kamery + moduł, potrzebujesz 2 coptery, a freestyle to często przywalenie w coś.
Sprzedalem pare gratow co mi nie byly potrzebne i kupilem 3 takie zestawy.
Naraze trzymaja sie dzielnie ;-)

https://www.banggood.com/de/Caddx-Vista ... 25165.html

Obrazek
Pozdrawiam Piotr
Skype: piotr0039
Awatar użytkownika
as1200
Posty: 230
Rejestracja: sobota 03 paź 2015, 23:27

Re: Mocne Wejście DJI w Świat FPV i Racingu

Post autor: as1200 »

Witam,

Dla tych z Was, którzy rozważają zakup cyfrowych gogli DJI, chciałbym się podzielić moimi wrażeniami z zakupu tego systemu.

Moja decyzja padła na zestaw DJI FPV Digital System Experience Combo, który zawiera gogle + dwie jednostki powietrzne tzw. unity z kamerą.
Ten zestaw nie zawiera aparatury i mnie to pasowało ponieważ posiadam Taranisa QX7 + CF.

Założyłem, że zbuduję dwa drony: 5 cali i 3 cale na tych unitach.
Wybrałem do tego celu ramy IFlight DC5 i DC3, które są przystosowane do unitów i chciałem aby również nie było widać śmigieł w trakcie nagrań.

Obrazek

Jak kolega Manix z poprzedniego postu również i ja pozbyłem się niepotrzebnych gratów i dronów, które miałem w analogu.

Sądziłem, że będzie łatwo i przyjemnie... Nie mając nigdy doczynienia z produktami DJI, troszkę się zdziwiłem...

Po prostu nic nie wiedziałem o rejestracji produktów DJI zarówno gogli jak i każdego unita poprzez aplikację,
którą należało ściągnąć i zainstalować na kompie.

Pierwsze próby lotu na 25mW bardzo mnie rozczarowały, ponieważ na tej mocy można sobie polatać wokół nogi i w bramkach bo za pierwszym drzewem obraz zamierał...

Niestety przy aktywacji produktu, DJI ustawia na nasz europejski rejon tylko 25mW.
Zmiana rejonu aby osiągnąć do 700mW (a nawet 1200mW), nie jest trudne ale chyba nielegalne.

Pojawił się jeszcze problem natury technicznej jeżeli chodzi o nagrywanie video w jednostce powietrznej.
Dobrze, że mam dwa różne drony bo udało mi się stwierdzić jaka jest tego prawdopodobna przyczyna.
W obydwóch występował ten problem, jednak w 5 calowym częściej.

Podczas wykonywania tzw. powerloopów, gdzie mocno dodaje się gazu wyłączało się dosyć często nagrywanie w unicie.

Problem rozwiązałem poprzez dodanie małej przetworniczki zasilającej unit, w której napięcie ustawiłem w zakresie 9-10V.
Na wejściu przetworniczki dałem diodę którą zasilam tą przetwornicę i kondensator 470uF/25V.

Modyfikację zasilania wykonałem w 5 calowym dronie i nie zanotowałem po kilku lotach, żadnej zwiechy w nagrywaniu.
Teraz na testy czeka jeszcze 3 calowy dron, gdy pozwoli na to pogoda :)

Ogólnie teraz zaczynam być zadowolony z tego systemu. Pierwsze loty nie skupiały się na żadnych ewolucjach tylko na podglądaniu z bliska przyrody :)
Jestem pewny, że raczej nie zatęsknię za systemem analogowym ale to tylko moje zdanie, ponieważ każdy oczekuje czegoś innego.

Niepokój jedynie wzbudza we mnie to, że nie ma jasnego sygnału kiedy może kończyć się wizja jak to ma miejsce w analogu.
Być może jeszcze nie potrafię ocenić symptomów zbliżania się tego momentu i ogarnę to z czasem :)

Pozdrawiam.

Drony w moim hangarze: IFlight DC5 DJI, IFlight DC3 DJI, IFlight DC3, Purple 215, CineWhoop, Snapper 7
Filmoteka: http://www.youtube.com/user/as120000/videos
Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 1060
Rejestracja: poniedziałek 15 lut 2010, 09:24
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Mocne Wejście DJI w Świat FPV i Racingu

Post autor: Marcin »

YT tnie na jakości - masz gdzieś surowe pliki z nagrań z gogli? Wacham się jeszcze, bo mam w sumie 4 analogi i ramy musiałyby być nowe do tego wszystkiego.
Co do jakości sygnału to chyba po latency widać, jak się sygnał robi coraz słabszy.
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Mocne Wejście DJI w Świat FPV i Racingu

Post autor: kuczy »

as1200, Napiszę jako człowiek który nie lata FPV, coś tam wiem, coś tam widziałem, więc tak bardziej jako laik:

- albo mi się wydaje, albo masz niezłe drgania na dronie, wyraźnie widać jello - chyba w każdym dronie jest to niekorzystne.
- ten nagrany materiał ma 1080p - tak nagrywają gogle, czy to Twoja sprawka? - przecież przesył jest w rozdzielczości 720p, i to widać na tym filmie przeskalowanym do 1080p
as1200 pisze:Niepokój jedynie wzbudza we mnie to, że nie ma jasnego sygnału kiedy może kończyć się wizja jak to ma miejsce w analogu.
Być może jeszcze nie potrafię ocenić symptomów zbliżania się tego momentu i ogarnę to z czasem :)
Jeśli DJI nie ma żadnego wkaźnika RSSI to mega słabo (cyfra - cyfrą ale poziom sygnału na wejsciu obiornika przecież się płynnie zmienia)... - "po symptomach" nie poznasz do momentu kiedy zacznie przerywać, ale to wlasnie może wiązać się crashem.

edit:
Marcin pisze:Co do jakości sygnału to chyba po latency widać, jak się sygnał robi coraz słabszy.
o tym nie pomyślałem... ale chyba nie łatwo to tak wyczuć z automatu
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Mocne Wejście DJI w Świat FPV i Racingu

Post autor: pawelsky »

kuczy pisze:Jeśli DJI nie ma żadnego wkaźnika RSSI to mega słabo
Ma
kuczy pisze:chyba nie łatwo to tak wyczuć z automatu
Nie musisz wyczuwac, latency nasz wyswietlane w goglach.
ODPOWIEDZ