FIMI X8 SE

Wszelkie gotowe modele za wyjątkiem DJI i Yuneec

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

faza86
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek 06 maja 2019, 20:34
Lokalizacja: polska

Re: FIMI X8 SE

Post autor: faza86 »

ok, dzięki poszukam
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: FIMI X8 SE

Post autor: kuczy »

przemo232 pisze:
kuczy pisze:
przemo232 pisze: zalet ma dużo:
1. dobra jakość kamery
Przy okazji umieść coś na dysku Google - dobra jakość to pojęcie względne, na zagramanicznych forach się nie zachwyciłem, ale może coś poprawili od tego czasu
Mam wrzucone na Youtube filmik:
https://www.youtube.com/watch?v=6ttB0nUfpsc
Jak mi się uda wrzucić na dysk to podeśle, mam problemy z netem:)

Dzięki - Czyli jest tak jak było - w sensie kolorów - ale nie żebym krytykował - na pewno dało by się to poprawić w jakimś Adobe Premiere czy coś. jakość filmu OK jak dla mnie (na plikach zdjęć w DNG wychodzą słabości matrycy, ale to inna bajka).

Zauważyłem, że gimbal jest bardzo responsywny (czuły) na oś Yaw - na filmie wygląda to tak, jakbyś miał gimbal 2-osiowy. Może masz włączony jakiś "tryb fpv" czy coś podobnego? - nie wyobrażam sobie aby tak to miało działać cały czas tak ostro
sadix
Posty: 20
Rejestracja: czwartek 08 wrz 2016, 10:06

Re: FIMI X8 SE

Post autor: sadix »

Gimbal i drążki trzeba doregulować w aplikacji, bo to co przychodzi z fabryki to jakaś masakra. Mój był podobnie ustawiony, nie dało się latać.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: FIMI X8 SE

Post autor: kuczy »

apropos - może komus się przyda - osłona do gimbala 3D

https://www.thingiverse.com/thing:36139 ... HOiv47QtQU
przemo232
Posty: 36
Rejestracja: wtorek 30 paź 2018, 11:00
Lokalizacja: Mława

Re: FIMI X8 SE

Post autor: przemo232 »

kuczy pisze:apropos - może komus się przyda - osłona do gimbala 3D

https://www.thingiverse.com/thing:36139 ... HOiv47QtQU
Coś takiego szukałem:) dla mojego Fimiego. Była by możliwość wydrukowania ? Oczywiście nie za free?
Wczoraj wrzuciłem na dysk gogle:
https://drive.google.com/open?id=1HrLI4 ... J1jKctlC7O
Mamy więc porównanie kompresji plików na YB i dysku
sadix
Posty: 20
Rejestracja: czwartek 08 wrz 2016, 10:06

Re: FIMI X8 SE

Post autor: sadix »

przemo232 pisze:
Coś takiego szukałem:) dla mojego Fimiego. Była by możliwość wydrukowania ? Oczywiście nie za free?
Wydrukowałem to, trzyma się na aluminiowym łączniku i wisi na gumkach. Średnio mi się podoba takie rozwiązanie.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
rika2017
Posty: 489
Rejestracja: wtorek 07 mar 2017, 20:16

Re: FIMI X8 SE

Post autor: rika2017 »

Mogę druknac

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
przemo232
Posty: 36
Rejestracja: wtorek 30 paź 2018, 11:00
Lokalizacja: Mława

Re: FIMI X8 SE

Post autor: przemo232 »

rika2017 pisze:Mogę druknac

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
Taki tam początkowy projekt osłony na kamerę:) Trochę taśmy, kartonu, czasu i chęci ...
Załączniki
image201905180007.jpg
image201905180007.jpg (22.96 KiB) Przejrzano 8419 razy
faza86
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek 06 maja 2019, 20:34
Lokalizacja: polska

Re: FIMI X8 SE

Post autor: faza86 »

Jak u Was jest z zasięgiem Fimi X8? bo te 5km podawane to jest nie realne
sadix
Posty: 20
Rejestracja: czwartek 08 wrz 2016, 10:06

Re: FIMI X8 SE

Post autor: sadix »

faza86 pisze:Jak u Was jest z zasięgiem Fimi X8? bo te 5km podawane to jest nie realne
U mnie ok 1500m.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
przemo232
Posty: 36
Rejestracja: wtorek 30 paź 2018, 11:00
Lokalizacja: Mława

Re: FIMI X8 SE

Post autor: przemo232 »

sadix pisze:
faza86 pisze:Jak u Was jest z zasięgiem Fimi X8? bo te 5km podawane to jest nie realne
U mnie ok 1500m.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
Udało się odlecieć na 3400m bez wzmacniacza sygnału:)
digit
Posty: 1
Rejestracja: wtorek 02 lip 2019, 12:23

Re: FIMI X8 SE

Post autor: digit »

Witam, wszystkich jako że jestem użytkownikiem tego drona od 2 miesięcy chciałbym podzielić się ostatnimi spostrzeżeniami. Tym bardziej iż brak jest na ten temat informacji na polskich forach.
Do tej pory nie miałem żadnych problemów z dronem, jego obsługą i sterowaniem. Po aktualizacji drona do najnowszego softu 1053 podczas ostatnich 2 lotów straciłem połączenie z dronem (na szczęście na wysokości około 100m). Zanim do tego doszło zauważyłem iż po aktualizacji przy dobrej pogodzie i czystym niebie bardzo zmienia się liczba widocznych satelit (10,12,14-i zmienia się). Dron ostrzega o niebezpieczeństwie aby być ostrożnym. Dodatkowo pojawiał się problem z interferencją magnetyczną w komunikatach i w tym problemie prawdopodobnie należy szukać przyczyny problemu z całkowitą utratą komunikacji na pewien czas.
Czytając posty na zagranicznych forach widzę iż problem mają także inni użytkownicy. Sprawę zgłosiłem do supportu fimi. Choć w moim przypadku po restarcie RC zdążyłem się połączyć i przejąć kontrolę. Z tego co czytałem na postach kolegów z zagranicznego forum kilka takich sytuacji kończyło się katastrofą i rozbiciem drona przez jego nagłe niekontrolowane ruchy lot bokiem...co widać na filmach.
Chciałem zwrócić uwagę iż w obecnej chwili trzeba być ostrożnym latająć Fimi X8 SE.
Czekam na dalszy rozwój tematu o czym dam znać na forum.
Pozdrawiam wszystkich.
Awatar użytkownika
Piotrowy
Posty: 3129
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 14:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: FIMI X8 SE

Post autor: Piotrowy »

Latam X8 od miesiąca, aktualizuję na bierząco i nie zauważłem żadnych niepokojących objawów. Testuję po kolei wszystkie możliwe opcje lotu. Ostatnio latałem nad wodą startując z ruchomego obiektu. Zmieniłem położenie bazy na dynamiczną i miałem stracha, gdzie poleci w przypadku utraty zasięgu ? Jakby co, to baza została po środku rzeki :shock: Na filmie widać lądowanie bez żadnych wspomagaczy. Znowu się udało :lol: Ustawienia kamery to inny temat. Na razie skupiam się nad opcjami lotu.
R@f@l
Posty: 3
Rejestracja: czwartek 08 lut 2018, 10:45
Lokalizacja: Warszawa

Re: FIMI X8 SE

Post autor: R@f@l »

Czy u was również zgłaszany jest problem zbyt wolnej karty ? Używam Samsung Evo Plus 64GB (U3) oraz SanDisk Extreme Pro 32GB (U3) i jak się dron zagrzeje to wyświetla komunikat o zbyt wolnej karcie. Dodatkowo potrafi zablokować możliwość nagrywania wideo.
sadix
Posty: 20
Rejestracja: czwartek 08 wrz 2016, 10:06

Re: FIMI X8 SE

Post autor: sadix »

R@f@l pisze:Czy u was również zgłaszany jest problem zbyt wolnej karty ? Używam Samsung Evo Plus 64GB (U3) oraz SanDisk Extreme Pro 32GB (U3) i jak się dron zagrzeje to wyświetla komunikat o zbyt wolnej karcie. Dodatkowo potrafi zablokować możliwość nagrywania wideo.
Tak, też to mam. Ale nagrywa bez problemu.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
ODPOWIEDZ