Xiaomi Mi DRONE

Wszelkie gotowe modele za wyjątkiem DJI i Yuneec

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

przemo232
Posty: 36
Rejestracja: wtorek 30 paź 2018, 11:00
Lokalizacja: Mława

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: przemo232 »

tomaszzakopane pisze:W sumie u mnie też podobnie
Długo posiadacie tego drona? Ja spokojnie mogę lecieć na 2-3km. Może jakaś nowa wersja wyszła z produkcji?
Mam takie pytanie gdzie można kupić obudowy do Xiaomi drone 4k?
tomaszzakopane
Posty: 64
Rejestracja: wtorek 21 maja 2013, 21:02
Lokalizacja: Zakopane

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: tomaszzakopane »

Ja kupiłem używanego więc nie wiem a obudowy widziałem na olx ostatnio ktoś sprzedawał
przemo232
Posty: 36
Rejestracja: wtorek 30 paź 2018, 11:00
Lokalizacja: Mława

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: przemo232 »

tomaszzakopane pisze:Ja kupiłem używanego więc nie wiem a obudowy widziałem na olx ostatnio ktoś sprzedawał
Skleiłem obudowy i dron śmiga :) Nie spodziewałem się że jeszcze poleci (3 śmigła połamane , górna i dolna obudowa pęknieta )Nogi drona w nienaruszonej kondycji.
Spróbuj rozebrać drona - może antena się odpięła :)
tomaszzakopane
Posty: 64
Rejestracja: wtorek 21 maja 2013, 21:02
Lokalizacja: Zakopane

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: tomaszzakopane »

A co to za przygoda była?
przemo232
Posty: 36
Rejestracja: wtorek 30 paź 2018, 11:00
Lokalizacja: Mława

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: przemo232 »

tomaszzakopane pisze:A co to za przygoda była?
Zachaczyłem śmigłami o słup wysokiego napięcia:) Trochę wiatr utrudnił mi powrót do miejsca staratu. Ciesze się że jeszcze nim latam :-D
tomaszzakopane
Posty: 64
Rejestracja: wtorek 21 maja 2013, 21:02
Lokalizacja: Zakopane

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: tomaszzakopane »

No to ładnie ale gdybyś miał taki spadochron jak ja pewnie nic by się nie stało :mrgreen:
przemo232
Posty: 36
Rejestracja: wtorek 30 paź 2018, 11:00
Lokalizacja: Mława

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: przemo232 »

tomaszzakopane pisze:No to ładnie ale gdybyś miał taki spadochron jak ja pewnie nic by się nie stało :mrgreen:
Podejrzewam że raczej tak, tylko miał bym połamane śmigła :-o . Wstaw filmik jak ten spadochron się spisuję.
tomaszzakopane
Posty: 64
Rejestracja: wtorek 21 maja 2013, 21:02
Lokalizacja: Zakopane

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: tomaszzakopane »

Tu masz filmik jak to działa ja nie wiem jak mógłbym specjalnie spowodować aby dron podczas lotu zaczął spadać

ale działa to identycznie jak na filmiku jak tylko dron przechyli się o ileś tam stopni to następuje wyrzut serwo otwiera klapkę i spreżyna wyrzuca czaszę spadochronu trwa to dosłownie ułamek sekundy

https://www.youtube.com/watch?v=nqWm4ayTJeA
rika2017
Posty: 489
Rejestracja: wtorek 07 mar 2017, 20:16

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: rika2017 »

Panowie czy tą ładowarka jestem wstanie naładować do pełna akumulator od fimi a3? Przy wyborze 3s pokazuje 11.1v informacja na aku charge 12,75v. Ładowanie ustawiłem 2.0 A[img]//uploads.tapatalk-cdn.com/201907 ... 083cb4.jpg[/img]

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
przemo232
Posty: 36
Rejestracja: wtorek 30 paź 2018, 11:00
Lokalizacja: Mława

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: przemo232 »

tomaszzakopane pisze:No to ładnie ale gdybyś miał taki spadochron jak ja pewnie nic by się nie stało :mrgreen:
Miał ktoś taki problem że podczas lotu śmigło się urwało. Końcówka została na silniku a reszty nie mogę znależć :-(
Załączniki
image201907290002.jpg
image201907290002.jpg (31.79 KiB) Przejrzano 8900 razy
tomaszzakopane
Posty: 64
Rejestracja: wtorek 21 maja 2013, 21:02
Lokalizacja: Zakopane

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: tomaszzakopane »

Jak to możliwe? Smiglo musiało być wcześniej uszkodzone że go rozerwalo
przemo232
Posty: 36
Rejestracja: wtorek 30 paź 2018, 11:00
Lokalizacja: Mława

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: przemo232 »

tomaszzakopane pisze:Jak to możliwe? Smiglo musiało być wcześniej uszkodzone że go rozerwalo
Dobrze że spadł z 2 metrów i tylko śmigła uszkodzone. Latałem na zamiennikach (takich bez napisów) Śmigło nie miało widocznych uszkodzeń. Ostatnio znalazłem połówkę śmigła z 10 metrów od upadku :)
Ostatnio zmieniony czwartek 01 sie 2019, 09:38 przez przemo232, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
cobra
Posty: 2876
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 22:07
Lokalizacja: Warszawa

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: cobra »

Panowie czy tą ładowarka jestem wstanie naładować do pełna akumulator od fimi a3? Przy wyborze 3s pokazuje 11.1v informacja na aku charge 12,75v. Ładowanie ustawiłem 2.0 A

Pakiet będzie niedoładowany, podobnie jak oryginalną ładowarką od Fimi A3.
________________
Cobra
rika2017
Posty: 489
Rejestracja: wtorek 07 mar 2017, 20:16

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: rika2017 »

cobra pisze:
Panowie czy tą ładowarka jestem wstanie naładować do pełna akumulator od fimi a3? Przy wyborze 3s pokazuje 11.1v informacja na aku charge 12,75v. Ładowanie ustawiłem 2.0 A

Pakiet będzie niedoładowany, podobnie jak oryginalną ładowarką od Fimi A3.
Dzięki już zdobyłem imax b6 mini lihv :)

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
sladron
Posty: 16
Rejestracja: poniedziałek 13 paź 2014, 19:58
Lokalizacja: Ełk

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: sladron »

sladron pisze:Witajcie,
jest problem z transmisją obrazu z drona. Odlatuję maks 500-600m i tracę obraz, włączam RTH i po 2-5 sek. obraz wraca. Zamówiłem większe anteny do sterownika ale czy to coś da...? Co ma wpływ na zasięg i jakość transmisji ? Na YT widzę, ze gość śmiga na 4700m i ma transmisję w obie strony a ja 500-600m maks. jest to frustrujące...nie chcę bić rekordów biorąc pod uwagę przepisy o ruchu dronów...ale te 1500m w poziomie by mnie satysfakcjonowało. Czy wymiana sterownika na inny albo dongla, może coś pomóc? Proszę o informacje i rady jak to rozwiązać.

pozdrawiam
Sławek
Koledzy!
Postanowiłem nie poddawać się i w między czasie zamówiłem w Gearbest https://www.gearbest.com/rc-parts/pp_009986110803.html
"lusterka" do wydłużania zasięgu...ale nie było do Mi Drona więc wziąłem do DJI Wizard 3/4 i musiałem rozpiąć zawias i powiększyć otwory co nie wyszło zbyt rewelacyjnie ale lot testowy pokazał, że działa to dobrze bo odleciałem na 1550m(miałem dosyć słabą baterię i nie ryzykowałem dalej)bez żadnej pikselozy. Należy pamiętać o utrzymywaniu kierunku bo to już działa trochę jak kierunkowy reflektor choć o dosyć szerokim kącie. Pozdrawiam Sławomir

p.s. jak dodać zdjęcie do posta z dysku?
ODPOWIEDZ