TrackMyRC2 dodatek do eLeReS i nie tylko w nowej odsłonie

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Ryszard_I
Posty: 79
Rejestracja: piątek 21 kwie 2017, 18:33
Lokalizacja: Legnica

Re: TrackMyRC2 dodatek do eLeReS i nie tylko w nowej odsłoni

Post autor: Ryszard_I »

Po skorzystaniu z menu kontekstowego w prawym górnym rogu ekranu gdy aplikacja jest w trybie "połączony" pojawia się komunikat "połącz". Czy faktycznie po każdym skorzystaniu z menu należy się połączyć ?
lgojniczek
Posty: 382
Rejestracja: wtorek 03 sty 2017, 13:48
Lokalizacja: Ustroń

Re: TrackMyRC2 dodatek do eLeReS i nie tylko w nowej odsłoni

Post autor: lgojniczek »

Oczywiście że nie trzeba się łączyć za każdym razem. Być może gdzieś jest błąd. Bardzo bym prosił o kontakt w tej sprawie na PW ponieważ inni użytkownicy nie zgłaszają mi takich problemów. Być może jest to kwestia konkretnego urządzenia i przypadku.

Czekam na wiadomość na PW, jeśli możesz zrób zrzut ekranu przed wejsciem w menu kontekstowe i po wyjściu z niego.
Awatar użytkownika
Ryszard_I
Posty: 79
Rejestracja: piątek 21 kwie 2017, 18:33
Lokalizacja: Legnica

Re: TrackMyRC2 dodatek do eLeReS i nie tylko w nowej odsłoni

Post autor: Ryszard_I »

Po połączeniu z BT stacji bazowej jest komunikat "połączony" a po wejściu i wyjściu z menu kontekstowego jest "połącz". Gdy korzystam z funkcji telefonu :pielęgnacja urządzenia (bateria, pamięć, pamięć RAM, zabezpieczenia) to otrzymuję taką informację cyt. Znaleziono 1 uszkodzoną aplikację. Wprowadź ją w tryb uśpienia, aby przyspieszyć działanie telefonu. Może ona nie odbierać aktualizacji ani nie wysyłać powiadomień do czasu ponownego otwarcia. Koniec cytatu. Wraz z informacją pojawia się ikona TrackMyRC2. Mój telefon to Samsung A70. Wersja systemu Android 9.
lgojniczek
Posty: 382
Rejestracja: wtorek 03 sty 2017, 13:48
Lokalizacja: Ustroń

Re: TrackMyRC2 dodatek do eLeReS i nie tylko w nowej odsłoni

Post autor: lgojniczek »

Ryszard_I pisze:Po połączeniu z BT stacji bazowej jest komunikat "połączony" a po wejściu i wyjściu z menu kontekstowego jest "połącz". Gdy korzystam z funkcji telefonu :pielęgnacja urządzenia (bateria, pamięć, pamięć RAM, zabezpieczenia) to otrzymuję taką informację cyt. Znaleziono 1 uszkodzoną aplikację. Wprowadź ją w tryb uśpienia, aby przyspieszyć działanie telefonu. Może ona nie odbierać aktualizacji ani nie wysyłać powiadomień do czasu ponownego otwarcia. Koniec cytatu. Wraz z informacją pojawia się ikona TrackMyRC2. Mój telefon to Samsung A70. Wersja systemu Android 9.
Co do sygnalizacji stanu połączenia to faktycznie omyłkowo na niektórych urządzeniach taki mylący status może się pojawiać - postaram się temu zaradzić i zrobię poprawkę.

Co do funkcji telefonu pt. pielęgnacja telefonu to niestety niektóre tego typu aplikacje mogą sygnalizować taki stan rzeczy ponieważ aplikacja TrackMyRC² jest z premedytacją ustawiona tak aby:
1. Korzystać z modułu GPS telefonu cały czas (pobiera znaczne ilości prądu w stosunku do innych aplikacji, a więc jest potencjalnie kandydatem na aplikacje, która drenuje baterie)
2. Ma ekran stale włączony, można to wyłączyć w opcjach (co powoduje również pobieranie większej ilości energii z baterii)
3. Ze względu na sposób dystrybucji (który niebawem notabene się zmieni - Google Play) jest aplikacją "niezaufaną"

Generalnie nie przejmować się i korzystać - zapewniam aplikacja nie robi niczego złego, nie szpieguje ani nie zbiera nawet anonimowych danych ;-) a to że pobiera trochę prądu to chyba zrozumiałe.
Ostatnio zmieniony piątek 26 lip 2019, 17:01 przez lgojniczek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Ryszard_I
Posty: 79
Rejestracja: piątek 21 kwie 2017, 18:33
Lokalizacja: Legnica

Re: TrackMyRC2 dodatek do eLeReS i nie tylko w nowej odsłoni

Post autor: Ryszard_I »

Dziękuję za informacje i czekam na poprawkę.
Awatar użytkownika
Ryszard_I
Posty: 79
Rejestracja: piątek 21 kwie 2017, 18:33
Lokalizacja: Legnica

Re: TrackMyRC2 dodatek do eLeReS i nie tylko w nowej odsłoni

Post autor: Ryszard_I »

Ciąg dalszy moich zmagań z TrackMyRC2. Długość geograficzna jest wyświetlana na panelu informacyjnym w krótkim czasie po połączeniu się telefonu ze stacją Pitlab, natomiast szerokość geograficzna jest wyświetlana z dużym opóźnieniem. GPS czyta z 20 satelitów i Pitlab zna długość i szerokość a ja czekam na pojawienie się szerokości geograficznej na panelu informacyjnym telefonu i trwa to kilka minut. Druga sprawa dotyczy śladu lotu a mianowicie ślad lotu w niektórych lotach jest przerwany w trakcie lotu i po wylądowaniu symbol samolociku znajduje się kilka km od bazy. Trzeci problem to brak sygnału wario no chyba, że z Pitlabem to nie działa. Zapisane pliki z logami gpx nie otwierają się w Google earth i są dziwnie małe wagowo bo wszystkie jak jeden mają po 362B. W menu-ustawienia jest wiersz "Ilość ignorowanych cykli (0-10)" i wiersz ten występuje dwukrotnie, czego dotyczy ta funkcja i dlaczego występuje dwukrotnie? Proszę również o podpowiedź czego dotyczy funkcja "Widoczność paneli (0-255)". W menu kontekstowym jest wiersz "zapisywanie", czy to znaczy, że mimo zaznaczenia w ustawieniach aplikacji "Zapisuj GPX" muszę w menu kontekstowym zaznaczyć "zapisywanie" i czy to "zapisywanie" dotyczy śladu lotu (niebieskiej linii) czy logu GPX.Za pomoc i podpowiedź będę niezmiernie wdzięczny. Brak jakiejkolwiek instrukcji obsługi aplikacji jest dla mnie utrudnieniem.
lgojniczek
Posty: 382
Rejestracja: wtorek 03 sty 2017, 13:48
Lokalizacja: Ustroń

Re: TrackMyRC2 dodatek do eLeReS i nie tylko w nowej odsłoni

Post autor: lgojniczek »

Ryszard_I pisze:Ciąg dalszy moich zmagań z TrackMyRC2. Długość geograficzna jest wyświetlana na panelu informacyjnym w krótkim czasie po połączeniu się telefonu ze stacją Pitlab, natomiast szerokość geograficzna jest wyświetlana z dużym opóźnieniem. GPS czyta z 20 satelitów i Pitlab zna długość i szerokość a ja czekam na pojawienie się szerokości geograficznej na panelu informacyjnym telefonu i trwa to kilka minut. Druga sprawa dotyczy śladu lotu a mianowicie ślad lotu w niektórych lotach jest przerwany w trakcie lotu i po wylądowaniu symbol samolociku znajduje się kilka km od bazy. Trzeci problem to brak sygnału wario no chyba, że z Pitlabem to nie działa. Zapisane pliki z logami gpx nie otwierają się w Google earth i są dziwnie małe wagowo bo wszystkie jak jeden mają po 362B. W menu-ustawienia jest wiersz "Ilość ignorowanych cykli (0-10)" i wiersz ten występuje dwukrotnie, czego dotyczy ta funkcja i dlaczego występuje dwukrotnie? Proszę również o podpowiedź czego dotyczy funkcja "Widoczność paneli (0-255)". W menu kontekstowym jest wiersz "zapisywanie", czy to znaczy, że mimo zaznaczenia w ustawieniach aplikacji "Zapisuj GPX" muszę w menu kontekstowym zaznaczyć "zapisywanie" i czy to "zapisywanie" dotyczy śladu lotu (niebieskiej linii) czy logu GPX.Za pomoc i podpowiedź będę niezmiernie wdzięczny. Brak jakiejkolwiek instrukcji obsługi aplikacji jest dla mnie utrudnieniem.
Cześć

Zacznijmy może od opcji "Ilość ignorowanych cykli (0-10)" występuje ona dwa razy ale zauważ że raz występuje w sekcji "Ustawienia mapy" a raz w "Ustawienia telemetrii". Aplikacja osobno odbiera dane dla celów prezentacji na mapie śladu i pozycji i osobno dla celów zapisu danych.

Nie będę opisywał szczegółów dot. algorytmu który stoi za tą opcją ale podpowiem żebyś w obu tych miejscach wprowadził wartość 0. Dla telemetrii Pitlab znacznie lepiej i płynniej dane będą przychodzić.

Opisywane przez Ciebie problemy(poszatkowany ślad, długi czas oczekiwania na współrzędne itp.) dotyczą właśnie zbyt dużej ilości pomijanych ramek. Jest jeszcze temat o którym warto wspomnieć jeśli log i ślad na mapie urywa Ci się czasem w trakcie lotu to może oznaczać że połączenie Bluetooth rozłączyło się i aplikacja nie była w stanie ponownie się połączyć (pomawia próbę 3 razy i jeśli się nie uda to daje sobie spokój). Musisz sprawdzić czy nie masz problemów z Bluetooth.

Następny temat to logi gpx oraz logi surowych danych telemetrycznych. W systemie Pitlab trzeba przed każdym startem ręcznie włączyć zapis danych telemetrycznych właśnie przez opcje "Zapisywanie" z menu kontekstowego - analogicznie jak w Groundstation trzeba przycisnąć ikonkę z kartą sd aby włączyć zapis tzw. pełnego logu. Zapisywanie to dotyczy plików z logami (gpx, ers). W systemie eleresa nie trzeba ręcznie tego klikać, po zazbrojeniu "klika" się samo.

Widoczność paneli to tzw. poziom Alpha czyli przezroczystość obramowania i tła dla danych telemetrycznych wyświetlanych na ekranie mapy (stosowny opis jest pod nazwą tej opcji). Możesz sobie przestawić tą wartość najpierw na 0 a później na 255 i zobaczysz o co chodzi.

Na sam koniec jeszcze dotknąłeś ważnej sprawy - brak instrukcji obsługi i przyznam Ci rację brakuje jej. Wpisałem właśnie zrobienie instrukcji jako 1 rzecz na liście do zrobienia.
Awatar użytkownika
Ryszard_I
Posty: 79
Rejestracja: piątek 21 kwie 2017, 18:33
Lokalizacja: Legnica

Re: TrackMyRC2 dodatek do eLeReS i nie tylko w nowej odsłoni

Post autor: Ryszard_I »

Dla ustawień mapy było ustawione "ignoruj 3" a dla telemetrii "ignoruj 0" i z takimi ustawieniami z eleresem aplikacja pracowała zawsze prawidłowo. Natychmiast po połączeniu BT wyświetlane były wszystkie dane. Natomiast z Pitlabem nie chciało to pewnie pracować tzn. natychmiast po połączeniu widoczna była np.długość
geograficzna i ilość satelitów a brakowało całej reszty. Po rozłączeniu i ponownym połączeniu BT pojawiła się siła sygnału i napięcie pakietu. Po następnym rozłączeniu i połączeniu pojawiła się szerokość geograficzna. Więc aby mieć kompletną telemetrię musiałem kilkakrotnie włączać i wyłączać połączenie BT. W tej chwili zmieniłem ilość ignorowanych cykli dla mapy na "ignoruj 0" i okazało się, że aplikacja pracuje z Pitlabem tak jak powinna. Po połączeniu BT mam natychmiast kompletną telemetrię oprócz trybu lotu, GPS Fix i vario. Z eleresem GPS Fix był i vario pracowało. Jeżeli chodzi o logi to w tej chwili sprawdziłem w programie GPX Viewer i jest O.K. Bardzo dziękuję za pomoc.
airjack
Posty: 212
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 18:23
Lokalizacja: Świdnica

Re: TrackMyRC2 dodatek do eLeReS i nie tylko w nowej odsłoni

Post autor: airjack »

Ello, Jak dodać mapę stref lotniczych?
Jakiej aplikacji w telefonie używacie do wyświetlenia trasy? Aktualnie korzystam z gpx viewer, google earth chce plik klm.

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka
lgojniczek
Posty: 382
Rejestracja: wtorek 03 sty 2017, 13:48
Lokalizacja: Ustroń

Re: TrackMyRC2 dodatek do eLeReS i nie tylko w nowej odsłoni

Post autor: lgojniczek »

airjack pisze:Ello, Jak dodać mapę stref lotniczych?
Jakiej aplikacji w telefonie używacie do wyświetlenia trasy? Aktualnie korzystam z gpx viewer, google earth chce plik klm.

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka
Wysłałem instrukcję oraz niezbędny plik do uruchomienia stref mailem. Ja korzystam z GPX Viewer

Całość łącznie z tym jak uruchomić mapę stref już niebawem zostanie opisane w instrukcji obsługi.
Ryszard_I pisze:Dla ustawień mapy było ustawione "ignoruj 3" a dla telemetrii "ignoruj 0" i z takimi ustawieniami z eleresem aplikacja pracowała zawsze prawidłowo. Natychmiast po połączeniu BT wyświetlane były wszystkie dane. Natomiast z Pitlabem nie chciało to pewnie pracować tzn. natychmiast po połączeniu widoczna była np.długość
geograficzna i ilość satelitów a brakowało całej reszty. Po rozłączeniu i ponownym połączeniu BT pojawiła się siła sygnału i napięcie pakietu. Po następnym rozłączeniu i połączeniu pojawiła się szerokość geograficzna. Więc aby mieć kompletną telemetrię musiałem kilkakrotnie włączać i wyłączać połączenie BT. W tej chwili zmieniłem ilość ignorowanych cykli dla mapy na "ignoruj 0" i okazało się, że aplikacja pracuje z Pitlabem tak jak powinna. Po połączeniu BT mam natychmiast kompletną telemetrię oprócz trybu lotu, GPS Fix i vario. Z eleresem GPS Fix był i vario pracowało. Jeżeli chodzi o logi to w tej chwili sprawdziłem w programie GPX Viewer i jest O.K. Bardzo dziękuję za pomoc.
Stosowna wersja testowa została udostępniona, jeśli wszystko okaże się działać zmiany zostaną wprowadzone do następnej wersji aplikacji, która między innymi zawierać będzie dziennik lotów, podstawowe statystyki, możliwość odtwarzania ścieżki lotu itp. a więc jest na co czekać.

Dziękuję wszystkim za zgłaszanie pomysłów i ew. powstałych błędów.
PAwel_Z
Posty: 91
Rejestracja: poniedziałek 20 sty 2014, 13:58
Lokalizacja: Lubelskie / WWA

Re: TrackMyRC2 dodatek do eLeReS i nie tylko w nowej odsłoni

Post autor: PAwel_Z »

Czy w aplikacji są dostępne mapy w formie zdjęć satelitarnych? Znacznie to poprawia orientację gdzieś daleko od innych punktów orientacyjnych.
wiesiek_kr
Posty: 505
Rejestracja: wtorek 27 kwie 2010, 13:40
Lokalizacja: Kraków

Re: TrackMyRC2 dodatek do eLeReS i nie tylko w nowej odsłoni

Post autor: wiesiek_kr »

Satelity nie ma , ale po wybraniu stylu topografia mamy zaznaczone lasy , rzeki, drogi -- prawie jak satelita :)
rc.fpv.poland
Posty: 117
Rejestracja: środa 04 wrz 2019, 18:23
Lokalizacja: GB

Re: TrackMyRC2 dodatek do eLeReS i nie tylko w nowej odsłoni

Post autor: rc.fpv.poland »

Bardzo fajnie że aplikacja działa offline. Szkoda że nie można ustawić bazy ręcznie (?) - nie wszystkie telefony i tablety posiadają gps.

Jeśli nagle urwie się sygnał gps to co wtedy?

Opcja nadpisywania niechcianych plików gpx śmieciami by się przydała.

Mam nadzieję że aplikacja będzie szła w stronę prostoty i ochrony danych użytkownika.
rc.fpv.poland
Posty: 117
Rejestracja: środa 04 wrz 2019, 18:23
Lokalizacja: GB

Re: TrackMyRC2 dodatek do eLeReS i nie tylko w nowej odsłoni

Post autor: rc.fpv.poland »

1)Brak powiadomienia o zerwanym sygnale gps w samolocie?
2)Brak powiadomienia o FIXie 3D (eleres zapisuje bazę nawet przy FIXie 2D), przydał by się dźwięk że jest FIX 3D
3)Przy zerwaniu sygnału gps ale działającej telemetrii, aplikacja pokazuje ostatnie dane, 100% rssi, 20 satelit, nie wiadomo czy to aktualne dane czy archiwalne


Kiedy będzie nowa wersja? Przydały by się statystyki lotu i możliwość ustawienia alarmu dźwiękowego + wizualny gdy przekroczymy napięcie baterii, czas lotu, ilość km, odległość od bazy lub zużyte mAh.
lgojniczek
Posty: 382
Rejestracja: wtorek 03 sty 2017, 13:48
Lokalizacja: Ustroń

Re: TrackMyRC2 dodatek do eLeReS i nie tylko w nowej odsłoni

Post autor: lgojniczek »

rc.fpv.poland pisze:Bardzo fajnie że aplikacja działa offline. Szkoda że nie można ustawić bazy ręcznie (?) - nie wszystkie telefony i tablety posiadają gps.
Ustawianie bazy ręcznie dopisałem do listy do zrobienia i całkiem możliwe, że wejdzie do następnej wersji - kilka osób już o tym wspominało.
rc.fpv.poland pisze:Jeśli nagle urwie się sygnał gps to co wtedy?
Jeśli urwie się sygnał w urządzeniu na którym odpalona jest aplikacja to nic się nie dzieje, gorzej jak urwie się sygnał GPS w modelu w tedy pozostaje modlitwa i nadzieja że dobrze ustawiło się autopilota. Jeśli chodzi o aplikację to brak sygnału GPS w modelu skutkuje w dalszym ciągu pokazywaniem takich danych jakie raportowane są poprzez telemetrię - aplikacja nie posiada specjalnych algorytmów na tę okoliczność.
rc.fpv.poland pisze:Opcja nadpisywania niechcianych plików gpx śmieciami by się przydała.
Nie przewiduję takiej funkcjonalności. Można by pomyśleć o tzw. rotowaniu plików gpx ale to jest czwarta kategoria priorytetu.
rc.fpv.poland pisze:Mam nadzieję że aplikacja będzie szła w stronę prostoty i ochrony danych użytkownika.
Też mam taką nadzieję, z tym wyjątkiem że chronić danych użytkownika niema potrzeby bo aplikacja ich po prostu nie zbiera.
rc.fpv.poland pisze:1)Brak powiadomienia o zerwanym sygnale gps w samolocie?
Nie przewiduję powiadomień ponad te, które już są i wynikają ze specyfiki trybu Multiplayer. Na dłuższą metę wyskakujące powiadomienia czy to w postaci tzw. toastów czy też dźwięku lub powiadomień na belce są uciążliwe i nic specjalnego nie wnoszą.
rc.fpv.poland pisze:2)Brak powiadomienia o FIXie 3D (eleres zapisuje bazę nawet przy FIXie 2D), przydał by się dźwięk że jest FIX 3D
Jak wyżej.
rc.fpv.poland pisze:3)Przy zerwaniu sygnału gps ale działającej telemetrii, aplikacja pokazuje ostatnie dane, 100% rssi, 20 satelit, nie wiadomo czy to aktualne dane czy archiwalne
Jeśli chodzi o aplikację to brak sygnału GPS w modelu skutkuje w dalszym ciągu pokazywaniem takich danych jakie raportowane są poprzez telemetrię - aplikacja nie posiada specjalnych algorytmów na tę okoliczność.
rc.fpv.poland pisze:Kiedy będzie nowa wersja? Przydały by się statystyki lotu i możliwość ustawienia alarmu dźwiękowego + wizualny gdy przekroczymy napięcie baterii, czas lotu, ilość km, odległość od bazy lub zużyte mAh.
Prace trwają i niektóre z postulatów wpadną do następnej wersji. Dziękuję za nadesłane pomysły i uwagi.
ODPOWIEDZ